Rekordowy wzrost w kierunku zrównoważonych produktów IT
Zainteresowanie bardziej zrównoważonymi produktami IT rośnie w rekordowym tempie. Obecnie ponad 1000 modeli produktów uzyskałoTCO Certified, generation 9. Dzięki większej liczbie certyfikowanych produktów, nabywcom łatwiej dokonywać bardziej świadomych, zrównoważonych wyborów.
TCO Certified to wiodący na świecie certyfikat zrównoważonego rozwoju dla produktów IT oraz narzędzie, które pomaga nabywcom realizować zrównoważony rozwój. TCO Certified, generation 9, został wprowadzony pod koniec 2021 roku. Od tego czasu produkty są certyfikowane w rekordowym tempie. Kamieniem milowym było osiągniecie 1000 certyfikowanych nowych modeli produktów - ponad miesiąc wcześniej niż w momencie wydania poprzedniej generacji. To sukces, zważywszy na coraz ostrzejsze kryteria zrównoważonego rozwoju środowiskowego i społecznego, na przykład zwiększonej przejrzystości wokół certyfikowanych produktów, ponad czterdziestoma nowymi wskaźnikami zrównoważonego rozwoju (SPI) oraz rozszerzonym systemem bezpieczniejszych substancji, który teraz obejmuje również chemikalia procesowe stosowane przy wyrobie produktów IT.
Kierunek jest jasny: zainteresowanie branży IT zrównoważonym rozwojem jest rekordowo wysokie i nadal rośnie. Zaangażowanie marek IT jest w dużej mierze napędzane przez nabywców domagających się bardziej zrównoważonych produktów IT- zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym.
„Fantastycznie obserwować, jak postęp przyspiesza, a kolejne marki biorą odpowiedzialność i dołączają do nas w podróży ku naszej wizji, w której wszystkie produkty IT mają zrównoważony cykl życia. Dzięki większej liczbie certyfikowanych produktów nabywcom łatwiej dokonywać lepszych wyborów. Widzimy również, że coraz więcej nabywców chce to robić" - mówi Sören Enholm, dyrektor generalny TCO Development, organizacji stojącej za TCO Certified.
TCO Certified pomaga nabywcom obniżyć emisję gazów cieplarnianych, zredukować ilość e-odpadów, realizować zamówienia w ramach gospodarki cyrkularnej i maksymalizować wartość inwestycji w IT. Kryteria są aktualizowane co trzy lata, aby krok po kroku uczynić certyfikowane produkty bardziej zrównoważonymi.
Wszystkie aktualnie certyfikowane modele produktów - ponad 3,500 - są wymienione w naszej Product Finder.Informacje o kryteriach w TCO Certified można znaleźć na https://tcocertified.com/generation-9.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Zdrowie
Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.