Rekordowa frekwencja Poland Business Run. Rośnie liczba zapisanych drużyn!
Rekordowa frekwencja Poland Business Run. Rośnie liczba zapisanych drużyn!
Zapisy do największej charytatywnej sztafety biznesowej rozpoczęły się 14 maja, a na liście startowej jest już ponad 19 000 biegaczy i biegaczek. Już wiadomo, że w samym Krakowie pobiegnie aż 13 000 osób. Rejestracja do biegu w wirtualnej formule nadal trwa. Można pobiec 4 km w dowolnym miejscu na świecie i pomóc osobom z niepełnosprawnościami ruchu, po amputacji i po mastektomii.
8 września wystartuje 13. edycja Poland Business Run. Bieg odbędzie się stacjonarnie w Krakowie oraz wirtualnie z aplikacją na całym świecie. Aktualnie na bieg stacjonarny wokół krakowskich Błoń zostały już tylko pakiety Charity, w ramach których drużyny przeznaczają większą kwotę na wsparcie beneficjentów.
– Podstawowe pakiety na bieg w Krakowie (Real) skończyły się w 17 minut od startu zapisów, kolejne – Real Plus – do końca dnia. Biorąc pod uwagę długość listy rezerwowej na bieg stacjonarny, zdecydowaliśmy o zwiększeniu limitu uczestników z 11 000 do 13 000. W końcu to 13. edycja biegu! – wyjaśnia Kamil Bąbel, project manager Poland Business Run.
Pobiegniesz – Pomożesz
Uczestników do biegu motywuje charytatywny cel, ale też przyjazny dystans i możliwość działania w zespole. Zawody mają formę sztafety 5x4 km. To dystans, który spokojnie mogą pokonać nawet początkujący biegacze. Dzięki środkom z zapisów drużyn, Poland Business Run co roku pomaga osobom z dysfunkcjami narządów ruchu, w tym po amputacjach. Od początku istnienia projektu wsparcie w postaci protez, wózków i rehabilitacji otrzymało już ponad 1000 beneficjentów. W 2021 r. do grona podopiecznych Fundacji Poland Business Run dołączyły kobiety po mastektomii, które potrzebują kompleksowej rehabilitacji. Skala pomocy w danej edycji zależy od zaangażowania firm i biegaczy.
– W Polsce rośnie liczba amputacji, nowotwór piersi jest jednym z najczęściej występujących w naszym kraju. Rosną też koszty zakupu, wymiany czy serwisowania protez, sprzętu medycznego. Dział wsparcia Fundacji Poland Business Run odbiera kilkanaście telefonów dziennie z prośbą o pomoc. Już teraz mamy złożonych ponad 100 wniosków o dofinansowanie, a to dopiero początek naboru. Chcemy pomóc w tej edycji ok. 150 osobom, to o 10% więcej niż w poprzednim roku – podkreśla Agnieszka Pleti, prezeska Fundacji Poland Business Run.
W tym roku biegacze wystartują m.in. dla 32-letniej Agnieszki z województwa małopolskiego, mamy dwóch synków, która w wyniku wypadku w pracy straciła prawą rękę.
– Powrót do normalności jest bardzo trudny i mimo wykonywanych ćwiczeń zajmuje dużo czasu. Przed wypadkiem uwielbiałam gotować, a latem robić przetwory z warzyw i owoców. Mam nadzieję, że rehabilitacja, którą otrzymam dzięki biegaczom i biegaczkom Poland Business Run, pomoże mi i będę mogła wrócić do ulubionych zajęć – mówi Agnieszka, beneficjentka Poland Business Run 2024.
4 km w dowolnym miejscu
Choć najszybciej rozchodzą się pakiety na bieg stacjonarny, z racji ograniczenia liczbowego, to najwięcej osób biegnie w opcji wirtualnej. W ubiegłym roku w Poland Business Run wzięło udział prawie 36,5 tys. biegaczy i biegaczek, z czego w Krakowie pobiegło 9 tys. – reszta to osoby, które pokonały 4 kilometry z aplikacją. Drużyny, które wybierają pakiety Virtual, cenią sobie wolność wyboru trasy – uczestnicy mogą biec w różnych miejscach, w swojej miejscowości czy w czasie urlopu, we własnym tempie, bez rywalizacji na żywo. Liczy się satysfakcja z pokonania dystansu, wsparcie potrzebujących i wspólnie zrealizowany cel.
Zapisy do Poland Business Run 2024 trwają do 6 czerwca, później dostępne będę również pakiety Eco – bez medalu i koszulki. Szczegółowe informacje na temat rejestracji można znaleźć na stronie: bieg.pbr.pl (link poniżej pod przyciskiem WIĘCEJ INFORMACJI)
Sponsorami strategicznymi wydarzenia zostały firmy: UBS, Standard Chartered, Enea.
WORKsHOW2025: Przyszłość pracy na międzynarodowej konferencji już 15 stycznia 2025!
Nowe horyzonty dla dziedziny czystości technicznej – współpraca NOYEN i ZEISS
Znamy laureatów II edycji programu BASF Polska „Razem dla Planety
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.