realme zaprezentowało własny przycisk sterowania aparatem
Przycisk sterowania aparatem wyprzedzający konkurencję
Zaprojektowany, aby zrewolucjonizować fotografię mobilną, przycisk realme oferuje intuicyjne i przyjazne dla użytkownika doświadczenie w sterowaniu funkcjami aparatu. Użytkownicy mogą bez wysiłku przesuwać palcem po przycisku, aby dostosować ostrość lub ekspozycję, co znacznie zwiększa wydajność fotografowania. Półprzewodnikowy przycisk zapewnia precyzyjną kontrolę, umożliwiając robienie zdjęć z większą łatwością i dokładnością. Funkcja ta podkreśla zaangażowanie realme w innowacyjne wzornictwo, wyznaczając nowe trendy w branży smartfonów.
Przełomowe ładowanie 320 W
Podczas sierpniowego wydarzenia Cool Tech Event organizowanego w chińskiej siedzibie realme skupiono się przede wszystkim na premierze najszybszego na świecie ładowania 320 W SUPERSONIC. Zdolna do pełnego naładowania urządzenia w zaledwie 4 minuty i 30 sekund, ładowarka 320 W ustanowiła nowy punkt odniesienia dla szybkości i wygody ładowania urządzeń mobilnych.
Ze względu na ogromną uwagę, jaką otrzymała ładowarka 320 W, inne kluczowe innowacje realme, w tym półprzewodnikowy przycisk sterowania aparatem, nie zyskały uznania, na jakie zasługiwały. Teraz, wraz z niedawnym ogłoszeniem Apple, pionierska technologia realme została wreszcie doceniona za innowacyjność.
Pionierska technologia
Poza ładowarką 320 W, realme konsekwentnie przoduje w dziedzinie innowacji
w smartfonach, zwłaszcza w tych trzech obszarach: AI, wydajność i obrazowanie. Dzięki pierwszemu na świecie antyrefleksyjnemu wyświetlaczowi smartfona, zainspirowanemu strukturą oka ćmy, użytkownik nie musi martwić się odblaskami na ekranie telefonu. Wyświetlacz ten redukuje odbicie światła nawet o 80%, a dzięki teksturze przypominającej papier, zapewnia komfortowe oglądanie nawet w jasnym świetle słonecznym. Pozwala również na wyraźną widoczność przy niższej jasności, dzięki czemu pomaga oszczędzać zużycie baterii.
Natomiast technologia realme AI Motion Picture, obsługiwana przez NEXT AI, przekształca pojedynczy obraz w 25-klatkowe wideo, ożywiając wspomnienia. Ożywia stare zdjęcia, zamieniając nieruchome chwile w dynamiczne, żywe historie.
Ponadto, z myślą o graczach realme znacznie poprawia wrażenia użytkowania dzięki wprowadzeniu AI Gaming Super Resolution. To narzędzie wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby zapewnić płynną, krystalicznie czystą grafikę i jednocześnie zmniejsza obciążenie procesora podczas korzystania z gier mobilnych. Ulepszona funkcja 4D Game Vibration oferuje konfigurowalne informacje zwrotne dla ponad 100 akcji w grze, od wystrzałów po kroki.
Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię!
Superpolisa Ubezpieczenia wykorzystuje e-podpisy od SIGNIUS
Zrównoważone oświetlenie przyszłością polskich samorządów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.