realme wprowadza na polski rynek smartfon z procesorem Snapdragon 695 5G
Najszybszy procesor 5G w swoim segmencie cenowym
Dzięki zastosowaniu ośmiordzeniowego procesora Snapdragon 695 5G, który łączy dwa wysoce wydajne rdzenie Arm Cortex-A78 i osiąga taktowanie na poziomie 2,2 GHz, realme 9 5G uzyskuje najlepszą wydajność w segmencie z wynikiem 357 985 w rankingu AnTuTu.
Procesor Snapdragon 695 (6 nm) zapewnia niezwykle wysoką wydajność przy jednoczesnym niskim poborze energii, co znacząco wydłuża czas pracy baterii smartfonu. Zastosowany w nim układ graficzny Adreno 619 przekłada się na nawet 30% wzrost wydajności. Procesor pozwala również na obsługę dwóch kart SIM w trybie gotowości.
Ultrapłynny Wyświetlacz FHD 120Hz
realme 9 5G posiada 6,6-calowy wyświetlacz Ultra Smooth FHD Display z częstotliwością odświeżania 120Hz i próbkowania 240Hz, zapewniając użytkownikom doskonałe wrażenia wizualne. Dzięki jasności dochodzącej do 600 nitów i proporcjom ekranu do obudowy na poziomie 90,8%, realme 9 5G jest idealnym urządzeniem do oglądania ulubionych treści.
Design grający światłem i cieniem
W telefonie realme 9 5G zastosowano pierwszy na świecie falujący holograficzny design, tworzący niespotykaną grę światła i cienia na wzór faktury wydm piaskowych. Aby uzyskać dynamiczny efekt fali 3D, marka realme opracowała i zastosowała pierwszy w branży proces nadruku UV-nano. Smartfon będzie dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i białym.
Smukła obudowa z bocznym czytnik linii papilarnych
Wykonany z niezwykłą precyzją realme 9 5G ma zaledwie 8,5 mm grubości i waży 191 g, co czyni go jednym z najcieńszych smartfonów dostępnych w swoim segmencie cenowym. Smartfon doskonale leży w dłoni, a dla wygody użytkowników wyposażono go w boczny czytnik linii papilarnych.
Dostępność i cena
Od 29 kwietnia najnowszy smartfon realme 9 5G (4GB + 64GB) za 1199 zł oraz realme 9 5G (4GB + 128GB) za 1299 zł będą dostępne u operatora sieci Play, a także na sklep-realme.pl oraz w realmeshop.pl.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.