realme świętuje 6. urodziny podczas corocznego wydarzenia 828 Fan Festival
W ramach festiwalu realme zorganizowało „realme Cool Tech Tour”, zapraszając entuzjastów marki z całego świata do odkrywania innowacji w siedzibie realme w Shenzhen w Chinach. Podczas wydarzenia zaprezentowano przełomową technologię ładowania 320 W SUPERSONIC, wyznaczającą nowe standardy w zakresie mocy, bezpieczeństwa i wydajności. To rozwiązanie przenosi szybkie ładowanie na niespotykany dotąd poziom, zmieniając doświadczenia użytkowników w całej branży smartfonów.
Po wprowadzeniu rewolucyjnego szybkiego ładowania 240 W w realme GT 3 w lutym 2023 r., ładowanie 320 W stanowi kolejny niezwykły kamień milowy dla realme. Ta najnowocześniejsza technologia jest obecnie najszybszym na świecie rozwiązaniem do ładowania, zdolnym do pełnego naładowania smartfona w zaledwie 4 minuty i 30 sekund. W ciągu zaledwie jednej minuty może naładować urządzenie do 26% pojemności, a w mniej niż dwie minuty może naładować telefon do ponad 50%.
Ulepszenia AI dla europejskich użytkowników serii GT 6
Poza szybkim ładowaniem, realme nadal jest liderem w dziedzinie innowacji mobilnych, wprowadzając sześć nowych technologii obejmujących sztuczną inteligencję, wydajność i obrazowanie. Te najnowocześniejsze rozwiązania podnoszą innowacyjność smartfonów na nowy poziom.
realme z radością ogłasza również nadchodzące ulepszenia AI dla serii GT 6, w tym AI Smart Removal i AI Smart Summary, które będą dostępne dla europejskich użytkowników na przełomie sierpnia i września. Dzięki tym przełomowym funkcjom realme jest zaangażowane w dostarczanie doświadczeń technologicznych, które przekraczają oczekiwania młodych użytkowników na całym świecie.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.