realme przedstawia „White Paper”
marka realme, współpracując ze swoją międzynarodową społecznością, stara się zrobić wszystko, co w jej mocy, aby ograniczyć wzrost średniej globalnej temperatury do 1,5 stopnia Celsjusza. Jest to odpowiedź firmy na wezwanie Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCCC) i Porozumienia paryskiego. Warto podkreślić, że neutralność węglowa oznacza stan, w którym całkowite emisje gazów cieplarnianych są zrównoważone przez usunięcie z atmosfery równoważnej ilości tych gazów.
Biała Księga szczegółowo opisuje cele niskoemisyjnego rozwoju realme, w tym zobowiązanie do redukowania emisji dwutlenku węgla po jej szczytowym poziomie w 2026 r. i do osiągnięcia neutralności węglowej do 2040 r.
Biała Księga przedstawia również strategie, takie jak filozofia projektowania „3R+1D” (ograniczanie, recykling, ponowne wykorzystanie i degradowalność), która stanowi integralną część rozwoju produktów realme. Marka poczyniła postępy w zakresie technologii energooszczędnych, inteligentnego zarządzania oraz zarządzania cyklem życia produktów. Urządzenia realme są wyposażone w funkcje, które optymalizują zużycie energii, wydłużają czas pracy baterii i wspierają gospodarkę o obiegu zamkniętym, jednocześnie zapewniając niezawodną jakość użytkowania.
W dokumencie podkreślono działania realme w zakresie ekologicznych opakowań, wykorzystania materiałów pochodzenia biologicznego i ekologicznego druku, aby jeszcze bardziej ograniczyć ślad węglowy produktów firmy. realme aktywnie poszukuje i wdraża nowe, przyjazne dla środowiska materiały opakowań, znacznie zmniejszając zależność od tradycyjnych tworzyw sztucznych na bazie ropy naftowej.
Flagowy produkt marki, seria realme GT, jest doskonałym przykładem tego podejścia, które zmniejszyło emisję dwutlenku węgla nawet o 63% w porównaniu z tradycyjnymi materiałami (dane są certyfikowane systemem ISCC - International Sustainability & Carbon Certification). Wdrażając te strategie i inicjatywy, realme przyczynia się do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych i bierze na siebie odpowiedzialność za planetę Ziemię.
Publikacja Białej Księgi Rozwoju Niskoemisyjnego to nie tylko deklaracja intencji, ale także wezwanie do działania dla branży i konsumentów na całym świecie. Marka realme wyobraża sobie wspólny ruch w kierunku bardziej zielonej i zrównoważonej przyszłości, gdzie postęp technologiczny idzie w parze z ochroną środowiska. Dążenie realme do neutralności węglowej jest również dowodem długoterminowej wizji przyczyniania się do zdrowszej planety dla przyszłych pokoleń.
Polska premiera realme GT 7 Pro już 26 listopada
realme partnerem polskiej transmisji zmagań CS:GO na kanałach “izaka”
Funkcja Circle to Search już dostępna na wybranych smartfonach Motorola
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.