realme GT 7 Pro zaoferuje tytaniczną baterią o pojemności 6500 mAh i szybkie ład
Już w listopadzie marka realme zaprezentuje w Polsce swój najnowszy flagowy smartfon - realme GT 7 Pro. Urządzenie wyposażono w procesor Snapdragon 8 Elite, tytaniczną baterię o pojemności 6500 mAh i szybkie ładowanie 120 W.
Bateria w nowym urządzeniu realme wykorzystuje zaawansowaną technologię anody krzemowo-węglowej z wiodącą w branży 10% zawartością krzemu i może wytrzymać temperatury nawet do -30˚C.
Co więcej, realme GT7 Pro jest wyposażony w ultraszybkie ładowanie 120W. Zaledwie 5 minut ładowania zapewnia do 7 godzin rozmów. Urządzenie można naładować do 50% w 13 minut i osiągnąć pełną baterię w imponujące 37 minut. Dla porównania, iPhone 16 Pro Max z akumulatorem 4685 mAh i ładowaniem 20 W, potrzebuje około 35 minut, aby naładować się do 50%.
Jako pierwszy flagowiec wyposażony we flagowy układ Snapdragon 8 Elite, realme GT 7 Pro stoi na czele innowacji. Ten potężny prcoesor, wykonany przy użyciu wiodącej technologii 3 nm, zapewnia znaczną poprawę efektywności energetycznej o 44% i niezwykły wzrost wydajności o 45%. Umożliwia płynną wielozadaniowość, niewiarygodnie szybkie uruchamianie aplikacji i płynne wrażenia z gier, zapewniając użytkownikom możliwość korzystania z pełnego potencjału urządzenia bez żadnych opóźnień i spowolnień.
Premiera nowego produktu zanurzy uczestników w kreatywnej eksploracji rewolucyjnych możliwości Sztucznej Inteligencji w GT 7 Pro, które zaprezentują narzędzia fotograficzne wzmocnione przez obecność AI czy funkcję szkicowania AI do obrazu. realme GT 7 Pro pozwala użytkownikom uwolnić swoją kreatywność i na nowo zdefiniować granice mobilnych możliwości AI.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.