Komunikaty PR

"Smart City for Young Generation" – edukacja dla bezpiecznych, zielonych i cyfro

2023-09-25  |  01:00
Biuro prasowe

Projekt "Smart City for Young Generation" – edukacja dla bezpiecznych, zielonych i cyfrowych miast

 

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się świecie, rosnąca rola technologii stawia przed nami wyzwanie odpowiedniego przygotowania młodych pokoleń do korzystania z nich. Kluczowym obszarem tego rozwoju jest Smart City - miasta inteligentne, zielone i cyfrowe. Projekt o numerze 2022-1-PL01-KA220-YOU-000086442 stawia sobie za cel wsparcie edukatorów w przekazywaniu młodzieży wiedzy związanej z cyfrową i ekologiczną transformacją miast w Europie.

W miarę jak Internet Rzeczy staje się powszechny, edukacja w zakresie cyberbezpieczeństwa i ochrony danych jest nieodzowna. Projekt "Smart City for Young Generation" odpowiada na te potrzeby, łącząc cyberbezpieczeństwo, otwarte dane i zieloną energię w ramach koncepcji Smart City.

Partnerzy projektu, tacy jak Smart Secure Networks, Green Industry Foundation, EDU SMART Training Centre i GAIA, łączą swoje doświadczenie w dziedzinach zrównoważonego rozwoju, edukacji i nowych technologii. Tworzą oni standardowy program edukacyjny dla nauczycieli i młodzieży, aby przekazać wiedzę o Smart City, cyberbezpieczeństwie oraz strategii Europejskiego Zielonego Ładu.

Projekt dostarcza konkretnych rezultatów, takich jak programy nauczania, scenariusze warsztatów i poradniki dla edukatorów i młodzieży. Poprzez konferencje i upowszechnianie materiałów, projekt ma na celu zwiększenie świadomości i kompetencji w obszarze Smart City oraz stworzenie solidnych podstaw dla edukacji przyszłych liderów w dziedzinie zrównoważonej technologii.

Nacisk na współpracę międzynarodową oraz rozwijanie kompetencji edukatorów przynosi korzyści nie tylko dla jednostek, ale również dla społeczeństwa i gospodarki jako całości. Projekt ten stanowi cenny krok w kierunku zrealizowania celów związanych z zieloną i cyfrową transformacją miast, wychodząc naprzeciw wyzwaniom współczesnej rzeczywistości.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie 5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls Biuro prasowe
2025-07-07 | 06:00

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

Emitel - operator infrastruktury nadawczej - we współpracy z Telewizją Puls rozpoczął w Warszawie testową emisję sygnału w technologii 5G Broadcast. To pierwszy tego
Technologie MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
2025-05-26 | 14:30

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Jeśli myślisz, że roboty to wciąż pieśń przyszłości, a rewolucja przemysłowa to temat z podręcznika do historii, to najwyraźniej nie byłeś na MSV w Brnie. Jesienią
Technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

IT i technologie

UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.

Prawo

Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.

Konsument

GUS chce walczyć z fake newsami. Współpraca z sektorem prywatnym ma pomóc ograniczyć chaos informacyjny

Tradycyjna statystyka, oparta wyłącznie na cyklicznych badaniach i danych administracyjnych, przestaje wystarczać, by analizować dynamiczne zmiany w czasie rzeczywistym. Z tego powodu Główny Urząd Statystyczny stawia na nowoczesne podejście oparte na integracji danych, budowie spójnej struktury informacyjnej państwa oraz współpracy z sektorem prywatnym. – Jesteśmy na dobrej drodze do budowy infrastruktury informacyjnej państwa po to, żeby uniknąć halucynacji sztucznej inteligencji, chaosu czy dezinformacji – podkreśla Marek Cierpiał-Wolan, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.