Quadro Development stawia na osiedla w kameralnej zabudowie
Mieszkanie? Tak, ale kameralnie
Klienci na rynku nieruchomości częściej kupują mieszkanie zamiast domu. Decydują o tym: wygoda, dostęp do komunikacji miejskiej (przystanek 100 lub 200 m od osiedla), duży wybór na rynku.
– Najczęstszy wybór to mieszkania z dwoma lub trzema pokojami. Projekt i realizację naszych poznańskich inwestycji w pełni dopasowaliśmy do takich oczekiwań klientów - mówi Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. Jak zaznacza, w tym półroczu zakończy się realizacja dwóch poznańskich inwestycji Quadro: Sielska 14 i Bosa 7. Niedługo rozpoczną się prace na budowie osiedla Piątkowska 103. - W przypadku tych trzech projektów przyświecał nam pomysł, żeby stworzyć osiedla kameralne w zabudowie wielorodzinnej do maksymalnie pięciu kondygnacji. Klienci to doceniają, ponieważ w tym aspekcie zdecydowanie wyróżniamy się rynku – podkreśla Marek Smogór. Przy ulicy Sielskiej 14 wszystkie 22 mieszkania zostały sprzedane, a przy ulicy Bosej 7 – dostępne są dwa z 27 lokali. Natomiast przy Piątkowskiej 103 blisko 70 procent lokali znalazło już swoich nabywców.
Piątkowska 103, czyli w otoczeniu przyrody
Inwestycja o nazwie „Piątkowska 103” jest najnowszą propozycją Quadro Development. W ramach projektu powstaną tylko 42 mieszkania (ogródki na parterze oraz loggie i balkony na poszczególnych piętrach). – Niewysoki budynek o pięciu kondygnacjach powstanie w zielonym otoczeniu. Na terenie działki pozostawione będą wieloletnie drzewa, które zapewnią cień w upalne, letnie dni. Ponadto ich zielona barwa wpłynie na samopoczucie mieszkańców, a przecież obok znajdują się ogródki działkowe. Zieleń jest tutaj wszędzie i wpisuje się w naszą koncepcję, ponieważ nada naszemu osiedlu przyjemny charakter – zaznacza Marek Smogór. Piątkowska 103 znajdzie się w spokojnej części poznańskich Winiar, gdzie mieszkańcy znajdą wszystkie potrzebne udogodnienia. Można stąd w kilkanaście minut bezproblemowo dotrzeć do centrum Poznania.
– W kontekście całego rynku deweloperskiego chociażby w Poznaniu, nasze osiedla nie są duże, ale nabywcy postrzegają to jako atut. To przekłada się na zadowalającą sprzedaż. Ponadto stawiamy na atrakcyjne lokalizacje w Poznaniu, czyli Grunwald i Winiary. Przyszli mieszkańcy mogą korzystać z komfortu miasta, ale znajdą też odrobinę spokoju – podsumowuje Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development.

DPD Polska otwiera nowoczesną sortownię - Hub Drobnicowy (HDR) w Swędowie pod Łodzią

Energia słoneczna a zimowa pora. Czy fotowoltaika jest opłacalna przez cały rok?

BERGER Bau zmodernizuje drogi gminne w Podolszu i Zatorze
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.