QNAP prezentuje 4-zatokowego NAS-a TS-451D2 z Intel J4025 i HDMI
Firma QNAP® Systems, Inc. zaprezentowała dwa nowe produkty, idealnie wpisujące się w potrzeby użytkowników poszukujących wydajnego i pojemnego NAS-a oraz przełącznika, pozwalające na łatwe wdrożenie infrastruktury sieciowej 2,5GbE. Nowości to QNAP NAS TS-451D2 (zaawansowane rozwiązanie do przechowywania i zarządzania danymi dla użytkowników domowych i małych firm, wyposażone w dwurdzeniowy procesor Intel® Celeron® J4025 2.0 GHz) oraz przełącznik sieciowy 2.5GbE QSW-1105-5T, wyposażony w pięć portów 2.5GbE typu plug-and-play z funkcją wykrywania pętli sieciowej oraz tryb auto negocjacji.
“Dla tych, którzy chcą ulepszyć swoje środowisko sieciowe, przełącznik QSW-1105-5T z portami 2.5GbE zapewnia równowagę między wydajnością a kosztami. Użytkownicy mogą łatwo zaktualizować swoje środowisko sieciowe do 2.5GbE bez konieczności wymiany istniejących kabli sieciowych, co pozwala im wykorzystać możliwości serwerów NAS z portami 2.5GbE,” powiedział Frank Liao, Product Manager w QNAP.
Przełącznik QSW-1105-5T jest wyposażony w pięć portów RJ45 2.5GbE / NBASE-T, które obsługują prędkości transferu 2.5G / 1G / 100M. Bez skomplikowanych ustawień, przełącznik QSW-1105-5T obsługuje automatyczną negocjację, która optymalizuje prędkości przesyłania i wydajność dla każdego podłączonego urządzenia, a jego wbudowany mechanizm zarządzania zapewnia płynną transmisję pakietów sieciowych. Posiada również funkcję wykrywania pętli sieciowej, która automatycznie blokuje zapętlone porty, aby zapewnić szybkie wznowienie normalnego działania środowiska sieciowego. Przełącznik sieciowy QSW-1105-5T ma konstrukcję bez wentylatora, co zapewnia bezgłośną pracę. Unikalna wentylowana konstrukcja pomaga w chłodzeniu przy zachowaniu wysokiej wydajności.
QNAP NAS TS-451D2 – NAS dla wymagających
Model TS-451D2 wyposażony jest w cztery porty USB 3.2 Gen1 oraz dwa porty Gigabit Ethernet – co pozwala na sprawne przesyłanie/wysyłanie danych do i z urządzenia. Działające na poziomie bloków migawki woluminów i LUN zapewniają kompleksową ochronę danych oraz możliwość łatwego ich przywrócenia w przypadku ataku oprogramowania ransomware. Aplikacja HBS (Hybrid Backup Sync) to doskonałe, efektywne narzędzie do tworzenia lokalnego/zdalnego/chmurowego backupu, a dzięki technologii QuDedup (która deduplikuje dane u źródła, ograniczając w ten sposób obciążenie urządzenia oraz łącza) proces tworzenia kopii zapasowych jest optymalizowany.
TS-451D2 oferuje również ogrom funkcji multimedialnych, co czyni go świetnym rozwiązaniem do przechowywania, backupu, streamowania oraz udostępniania plików audio, wideo i zdjęć. QuMagie (bazująca na sztucznej inteligencji aplikacja do organizowania zdjęć) pozwala łatwo zarządzać swoimi zbiorami fotograficznymi, a złącze HDMI 2.0 pozwala na odtwarzanie multimediów na ekranach do
4K (4096 x 2160) 60Hz bezpośrednio z poziomu NAS-a. Co istotne, wideo 4K może również być w locie transkodowane do uniwersalnych formatów multimedialnych i bez problemu odtwarzane np. na urządzeniach mobilnych. QNAP TS-451D2 obsługuje też wideo streaming via Plex®, telewizory smart TV, odtwarzacze multimedialne set-up box – przez Plex Media Server lub aplikację QNAP Cinema28.
Umieszczony z przodu obudowy modelu TS-451D2 port USB pozwala na łatwe kopiowanie i backupowanie zawartości urządzeń USB. Przestrzeń dyskowa NAS-a może był łatwo rozbudowywana z pomocą obudów rozszerzających USB z serii QNAP TR lub TL. Wbudowane Centrum Aplikacji pozwala też na zwiększanie zakresu funkcji urządzenia – poprzez instalowanie w nim dodatkowych aplikacji (np. Virtualization Station do hostowania maszyn wirtualnych, Container Station do uruchamiania aplikacji w kontenerach, QVR Pro / Surveillance Station do stworzenia profesjonalnego systemu monitoringu wizyjnego).
Więcej informacji o nowościach znaleźć można na stronie www.qnap.com
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.