Komunikaty PR

QNAP prezentuje 4-zatokowego NAS-a TS-451D2 z Intel J4025 i HDMI

2020-11-08  |  15:45
Biuro prasowe

Firma QNAP® Systems, Inc. zaprezentowała dwa nowe produkty, idealnie wpisujące się w potrzeby użytkowników poszukujących wydajnego i pojemnego NAS-a oraz przełącznika, pozwalające na łatwe wdrożenie infrastruktury sieciowej 2,5GbE. Nowości to QNAP NAS TS-451D2 (zaawansowane rozwiązanie do przechowywania i zarządzania danymi dla użytkowników domowych i małych firm, wyposażone w dwurdzeniowy procesor Intel® Celeron® J4025 2.0 GHz) oraz przełącznik sieciowy 2.5GbE QSW-1105-5T, wyposażony w pięć portów 2.5GbE typu plug-and-play z funkcją wykrywania pętli sieciowej oraz tryb auto negocjacji.

“Dla tych, którzy chcą ulepszyć swoje środowisko sieciowe, przełącznik QSW-1105-5T z portami 2.5GbE zapewnia równowagę między wydajnością a kosztami. Użytkownicy mogą łatwo zaktualizować swoje środowisko sieciowe do 2.5GbE bez konieczności wymiany istniejących kabli sieciowych, co pozwala im wykorzystać możliwości serwerów NAS z portami 2.5GbE,” powiedział Frank Liao, Product Manager w QNAP.

Przełącznik QSW-1105-5T jest wyposażony w pięć portów RJ45 2.5GbE / NBASE-T, które obsługują prędkości transferu 2.5G / 1G / 100M. Bez skomplikowanych ustawień, przełącznik QSW-1105-5T obsługuje automatyczną negocjację, która optymalizuje prędkości przesyłania i wydajność dla każdego podłączonego urządzenia, a jego wbudowany mechanizm zarządzania zapewnia płynną transmisję pakietów sieciowych. Posiada również funkcję wykrywania pętli sieciowej, która automatycznie blokuje zapętlone porty, aby zapewnić szybkie wznowienie normalnego działania środowiska sieciowego. Przełącznik sieciowy QSW-1105-5T ma konstrukcję bez wentylatora, co zapewnia bezgłośną pracę. Unikalna wentylowana konstrukcja pomaga w chłodzeniu przy zachowaniu wysokiej wydajności.

QNAP NAS TS-451D2 – NAS dla wymagających

Model TS-451D2 wyposażony jest w cztery porty USB 3.2 Gen1 oraz dwa porty Gigabit Ethernet – co pozwala na sprawne przesyłanie/wysyłanie danych do i z urządzenia. Działające na poziomie bloków migawki woluminów i LUN zapewniają kompleksową ochronę danych oraz możliwość łatwego ich przywrócenia w przypadku ataku oprogramowania ransomware. Aplikacja HBS (Hybrid Backup Sync) to doskonałe, efektywne narzędzie do tworzenia lokalnego/zdalnego/chmurowego backupu, a dzięki technologii QuDedup (która deduplikuje dane u źródła, ograniczając w ten sposób obciążenie urządzenia oraz łącza) proces tworzenia kopii zapasowych jest optymalizowany.

TS-451D2 oferuje również ogrom funkcji multimedialnych, co czyni go świetnym rozwiązaniem do przechowywania, backupu, streamowania oraz udostępniania plików audio, wideo i zdjęć. QuMagie (bazująca na sztucznej inteligencji aplikacja do organizowania zdjęć) pozwala łatwo zarządzać swoimi zbiorami fotograficznymi, a złącze HDMI 2.0 pozwala na odtwarzanie multimediów na ekranach do

 4K (4096 x 2160) 60Hz bezpośrednio z poziomu NAS-a. Co istotne, wideo 4K może również być w locie transkodowane do uniwersalnych formatów multimedialnych i bez problemu odtwarzane np. na urządzeniach mobilnych. QNAP TS-451D2 obsługuje też wideo streaming via Plex®, telewizory smart TV, odtwarzacze multimedialne set-up box – przez Plex Media Server lub aplikację QNAP Cinema28.

Umieszczony z przodu obudowy modelu TS-451D2 port USB pozwala na łatwe kopiowanie i backupowanie zawartości urządzeń USB. Przestrzeń dyskowa NAS-a może był łatwo rozbudowywana z pomocą obudów rozszerzających USB z serii QNAP TR lub TL. Wbudowane Centrum Aplikacji pozwala też na zwiększanie zakresu funkcji urządzenia – poprzez instalowanie w nim dodatkowych aplikacji (np. Virtualization Station do hostowania maszyn wirtualnych, Container Station do uruchamiania aplikacji w kontenerach, QVR Pro / Surveillance Station do stworzenia profesjonalnego systemu monitoringu wizyjnego).

Więcej informacji o nowościach znaleźć można na stronie www.qnap.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku? Biuro prasowe
2025-04-17 | 07:00

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Branża elektrotechniczna dynamicznie się rozwija, dostosowując do rosnących wymagań użytkowników oraz wyzwań związanych z efektywnością energetyczną
Technologie Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
2025-03-25 | 11:00

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel S.A. wzmacnia swoją pozycję na tworzącym się w Polsce rynku projektowania i budowy infrastruktury sieciowej dla bezzałogowych statków powietrznych. Na podstawie
Technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Motoryzacja

Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.