Qalcwise najlepszym start-upem technologii cloud w Polsce
Incube CPM
Marynarska 15
02-674 Warszawa
edyta.stochmal|incube.pl| |edyta.stochmal|incube.pl
+48 516 474 410
https://incube.pl/
Jury 9. konkursu Best in Cloud uznało Qalcwise za najlepszy start-up technologii cloud w Polsce. Nagrody przyznano podczas konferencji Best in Cloud 2021, która odbyła się 20 maja w formule online.
Technologia cloud z roku na rok zyskuje coraz większe grono zwolenników. W 2018 roku wartość globalnego rynku rozwiązań chmurowych wynosiła 272 miliardów dolarów. Do 2023 roku ma ona wzrosnąć do ponad 623 miliardów dolarów (ReportLinker.com). Chmura posiada szereg zalet: zapewnia elastyczność i szeroki dostęp do danych z dowolnego miejsca na świecie. Rozwiązania chmurowe szczególnie doceniono w trakcie pandemii COVID-19, podczas której upowszechniła się praca zdalna. Technologia cloud staje się nieodzownym elementem architektury IT również w polskich firmach.
Celem konkursu Best in Cloud organizowanego przez Computerworld Polska było wyłonienie najciekawszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań chmurowych. Nagrody przyznano w 8 kategoriach produktowych, ale uhonorowano także firmy, które w sposób efektywny i innowacyjny wykorzystują rozwiązania cloud. Zwycięzców ogłoszono podczas konferencji Best in Cloud 2021, która odbyła się 20 maja online.
Nagrodę za pierwsze miejsce w kategorii Najlepszy start-up technologii cloud przyznano polskiej firmie Qalcwise - dostawcy wiodącej platformy no-code w modelu SaaS. Platforma Qalcwise służy do budowy aplikacji biznesowych bez programowania, za pomocą formuł Excela i prostych widgetów. Z oprogramowania korzystają już firmy takie jak Carrefour, OSRAM, Costa Coffee, Schindler czy Medicover.
To dla nas bardzo cenne wyróżnienie. Cieszymy się, że Qalcwise jest coraz częściej doceniany przez ekspertów IT. Nasze rozwiązanie stanowi unikatowe połączenie elastyczności i pełnej funkcjonalności biznesowej. Stworzyliśmy je w celu przełamania status quo istniejących na rynku narzędzi no-code i zaadresowania ich braków. Qalcwise pozwala tworzyć kompleksowe systemy złożone z prostych w obsłudze aplikacji, za pomocą których można usprawnić niemalże każdy proces w firmie, bez linijki kodu. Oferujemy nowe, świeże spojrzenie na technologię no-code. A wszystko to dzieje się właśnie w chmurze - mówi Krzysztof Kowal, współzałożyciel Qalcwise.
Qalcwise - Start-up został stworzony w 2014 r. przez Krzysztofa Kowala, Mateusza Bieleckiego i Karola Zienkiewicza. Qalcwise to innowacyjna platforma typu no-code do budowy aplikacji biznesowych przez nie-programistów. Autorska technologia pozwala na tworzenie aplikacji za pomocą formuł arkusza kalkulacyjnego i widgetów. Aplikacje upraszczają i przyspieszają obsługę procesów zarządzanych dotąd ręcznie, na papierze lub w Excelu. Qalcwise minimalizuje ryzyko błędów i nadużyć, zwiększa wydajność zespołów i obniża koszty obsługi administracyjnej. Z aplikacji Qalcwise korzysta już ponad 100 000 pracowników polskich i międzynarodowych firm, m.in: Carrefour, Osram, Schindler, Costa Coffee, Lafarge, Gatta, Medicover. Więcej: www.qalcwise.com

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
IT i technologie
UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.