Przenośny router Wi-Fi 4G LTE firmy Tenda - w sam raz do plecaka

Barbara Trepka
2moro
Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
basia|2moro.pl| |basia|2moro.pl
503 119 029
2moro.pl
Niewielkich rozmiarów router, który umożliwia pozostawanie w kontakcie ze światem
Mogłoby się wydawać, że podczas podróży lub na wycieczce ludzie chcą odciąć się od sieci. Czasem może faktycznie tak być, jednak często dostęp do Internetu jest potrzebny. Nie tylko dla rozrywki, ale również dla uzyskania informacji czy pozostania w kontakcie z bliskimi.
Z myślą o takich sytuacjach Tenda przedstawia MF3. To niewielkich rozmiarów przenośny router, który obsługuje zarówno łączność Wi-Fi (w nowoczesnym standardzie Wi-Fi 6), jak i 4G LTE (po włożeniu karty nano SIM; router obsługuje karty od przeszło 4100 operatorów z całego świata). Prędkość Wi-Fi dochodzi do 286 Mb/s, natomiast maksymalne prędkości 4G to odpowiednio 150 Mb/s (pobieranie) i 50 Mb/s (przesyłanie).
Wyjmowana bateria, plug & play i inne możliwości routera MF3
Tenda MF3 wyposażony jest w wyjmowaną litowo-jonową baterię o pojemności 2100 mAh. Według danych z laboratorium Tendy powinna ona wystarczyć nawet na 8 i pół godziny nieprzerwanej pracy. W trybie czuwania router może natomiast wytrzymać do 168 godzin (wszystko zależy od rzeczywistych warunków korzystania). Energię można w łatwy sposób uzupełnić za pomocą kabla USB-C (dołączony w zestawie).
Router nie wymaga również skomplikowanej instalacji żadnego oprogramowania czy nawet aplikacji. Można sterować nim za pośrednictwem strony WWW Tenda WiFi. Wśród jego funkcji znajdują się Auto-APN (automatyczna konfiguracja dostępu do sieci komórkowej), automatyczne wybieranie numeru, ustawienie limitu danych, tryb oszczędzania energii, wysyłanie, odbieranie i usuwanie SMS-ów, serwer DHCP, QOS, czy rozgłaszanie/ukrywanie nazwy sieci Wi-Fi.
Główne cechy Tenda MF3
- Przenośny router Wi-Fi 4G LTE;
- Obsługuje łączność Wi-Fi 6 w paśmie 2,4 GHz do 286 Mb/s;
- obsługuje karty nano SIM przeszło 4100 operatorów z całego świata;
- maksymalne prędkości 4G: pobieranie do 150 Mb/s, przesyłanie do 50 Mb/s;
- ma wyjmowaną baterię litowo-jonowa o pojemności 2100 mAh, która może wystarczyć na maksymalnie 8 i pół godziny nieprzerwanego użytkowania (do 168 godzin w trybie czuwania);
- ma port USB-C dla komfortowego ładowania oraz kabel w zestawie;
- plug-and-play, łatwe zarządzanie przez stronę WWW;
- rozmaite funkcje.

SEO Vibes Summit ‘25 – konferencja all-inclusive o międzynarodowym zasięgu

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

UX – zawód przyszłości. Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.