Komunikaty PR

Przełącznik Zyxel GS1350 – nowoczesne podejście do monitoringu

2023-06-13  |  12:30
Biuro prasowe

Sektor monitoringu i nadzoru jest jednym z najprężniej rozwijających się segmentów rynku IT. Wraz z nim rośnie znaczenie przełączników PoE, których jakość i możliwości odgrywają coraz bardziej istotną rolę przy wdrożeniach wizyjnych systemów zabezpieczeń.

Zyxel, lider w branży projektowania i produkcji przełączników, oferuje serię przełączników PoE GS1350, które przeznaczone są do monitoringu. Dzięki zróżnicowanej liczbie portów i wysokiemu budżetowi mocy, przełączniki mogą z łatwością obsługiwać sieci z wieloma kamerami – nawet przy podłączeniu wszystkich portów. Ponadto każdy model jest wyposażony w dodatkowe porty uplink do szkieletowego połączenia sieci bez zajmowania portów PoE dla kamer IP.

 

Więcej możliwości dzięki większemu zasięgowi

Kamery IP i inne urządzenia zabezpieczające często muszą być instalowane w odległych lokalizacjach, ale standardowe przełączniki PoE mają zasięg transmisji do 100 metrów. Przełączniki Zyxel nie tylko rozwiązują ten problem, ale dzięki trybowi rozszerzonego zasięgu, który umożliwia uzyskanie odległości transmisji do 250 metrów, pozwalają na wiele opcji instalacji.

 

Funkcje przyjazne dla użytkowników

Przełączniki zarządzalne GS1350 mają intuicyjnie zaprojektowany panel przedni umożliwiający łatwe i szybkie zarządzanie urządzeniami. Dioda LED PoE informuje, kiedy zużycie energii przez przełącznik zbliża się do jego maksymalnej wartości, umożliwiając użytkownikom dokonanie odpowiednich regulacji sieci, aby nie przekroczyć budżetu mocy. GS1350 posiada przycisk przywracania, który umożliwia użytkownikom szybkie naprawianie błędów, poprzez przywracanie poprawnie działającej konfiguracji.

 

Stworzone z myślą o monitoringu

Seria GS1350 obejmuje cztery różne modele przełączników, których funkcjonalność zaprojektowano w celu spełnienia najbardziej wymagających potrzeb, związanych z zarządzaniem i obsługą aplikacji do nadzoru:

  • Automatyczne wykrywanie kamer: natychmiast po wykryciu awarii kamery IP, przełącznik automatycznie uruchomi się ponownie i spróbuje przywrócić poprawną pracę kamery.
  • Ciągłość pracy PoE: pozwala przełącznikom na nieustanne zasilanie kamer IP, nawet podczas aktualizacji oprogramowania lub zmianie konfiguracji. W systemie monitoringu utrzymanie działania kamer jest niezbędne.

Ponadto, ponieważ stabilność przełączników ma kluczowe znaczenie dla sieci monitoringu, a okablowanie kamery zewnętrznej jest często podatne na wyładowania atmosferyczne, seria GS1350 posiada opatentowaną konstrukcję, która znacznie poprawia ochronę przeciwprzepięciową.

– W systemie monitoringu utrzymanie działania kamer jest niezbędne. Przełączniki z serii GS1350 automatycznie wykrywają status podłączonych kamer i jeśli wykryją awarię którejś z nich przełącznik spróbuje przywrócić jej poprawną pracę. Ciągłość pracy PoE pozwala przełącznikom na nieustanne zasilanie kamer IP, nawet podczas aktualizacji oprogramowania lub podczas restartu – powiedział Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications.

 

Więcej informacji na temat przełączników do monitoringu, pod przyciskiem WIĘCEJ INFORMACJI

 

Zyxel Networks

Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.

Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:

  • obecny na 150 rynkach na całym świecie
  • 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Nest Bank laureatem Global Retail Banking Innovation Awards za N!Asystenta Biuro prasowe
2024-11-26 | 11:00

Nest Bank laureatem Global Retail Banking Innovation Awards za N!Asystenta

Wyróżnienie to podkreśla zaangażowanie banku w rozwój nowoczesnych technologii, które wprowadzają nową jakość w personalizacji doświadczeń
Technologie Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię!
2024-11-22 | 01:00

Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię!

KaraokeKid to idealny towarzysz dla małych wokalistów, którzy chcą śpiewać swoje ulubione piosenki i budować pewność siebie. Z kolei PixelKid to magiczne połączenie
Technologie Superpolisa Ubezpieczenia wykorzystuje e-podpisy od SIGNIUS
2024-11-20 | 09:30

Superpolisa Ubezpieczenia wykorzystuje e-podpisy od SIGNIUS

SIGNIUS S.A., dostawca zaawansowanych rozwiązań do zdalnego podpisywania dokumentów, nawiązał współpracę z Superpolisą Ubezpieczenia. Dzięki wdrożeniu platformy SIGNIUS

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media i PR

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje marketing. Narzędzia AI dają drugie życie tradycyjnym formom reklamy

Z badań GroupM wynika, że już w najbliższym czasie połowa inwestycji w media będzie oparta na decyzjach wspomaganych przez sztuczną inteligencję, a do 2028 roku będą to już dwie na trzy transakcje. Prawie 9 na 10 przedstawicieli branży wskazuje AI jako technologię, która będzie mieć w najbliższym czasie największy wpływ na marketing. Debata o potencjale tej technologii rozgrzewa branżę, a możliwości jej wykorzystania wciąż przybywa – od planowania i optymalizowania kampanii reklamowych, przez influencer marketing, po media postrzegane jako tradycyjne, które dzięki innowacjom zyskują „drugie życie”.

Farmacja

Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej

Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią  raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.

Rolnictwo

Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu

Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.