Przełącznik Zyxel GS1350 – nowoczesne podejście do monitoringu
Sektor monitoringu i nadzoru jest jednym z najprężniej rozwijających się segmentów rynku IT. Wraz z nim rośnie znaczenie przełączników PoE, których jakość i możliwości odgrywają coraz bardziej istotną rolę przy wdrożeniach wizyjnych systemów zabezpieczeń.
Zyxel, lider w branży projektowania i produkcji przełączników, oferuje serię przełączników PoE GS1350, które przeznaczone są do monitoringu. Dzięki zróżnicowanej liczbie portów i wysokiemu budżetowi mocy, przełączniki mogą z łatwością obsługiwać sieci z wieloma kamerami – nawet przy podłączeniu wszystkich portów. Ponadto każdy model jest wyposażony w dodatkowe porty uplink do szkieletowego połączenia sieci bez zajmowania portów PoE dla kamer IP.
Więcej możliwości dzięki większemu zasięgowi
Kamery IP i inne urządzenia zabezpieczające często muszą być instalowane w odległych lokalizacjach, ale standardowe przełączniki PoE mają zasięg transmisji do 100 metrów. Przełączniki Zyxel nie tylko rozwiązują ten problem, ale dzięki trybowi rozszerzonego zasięgu, który umożliwia uzyskanie odległości transmisji do 250 metrów, pozwalają na wiele opcji instalacji.
Funkcje przyjazne dla użytkowników
Przełączniki zarządzalne GS1350 mają intuicyjnie zaprojektowany panel przedni umożliwiający łatwe i szybkie zarządzanie urządzeniami. Dioda LED PoE informuje, kiedy zużycie energii przez przełącznik zbliża się do jego maksymalnej wartości, umożliwiając użytkownikom dokonanie odpowiednich regulacji sieci, aby nie przekroczyć budżetu mocy. GS1350 posiada przycisk przywracania, który umożliwia użytkownikom szybkie naprawianie błędów, poprzez przywracanie poprawnie działającej konfiguracji.
Stworzone z myślą o monitoringu
Seria GS1350 obejmuje cztery różne modele przełączników, których funkcjonalność zaprojektowano w celu spełnienia najbardziej wymagających potrzeb, związanych z zarządzaniem i obsługą aplikacji do nadzoru:
- Automatyczne wykrywanie kamer: natychmiast po wykryciu awarii kamery IP, przełącznik automatycznie uruchomi się ponownie i spróbuje przywrócić poprawną pracę kamery.
- Ciągłość pracy PoE: pozwala przełącznikom na nieustanne zasilanie kamer IP, nawet podczas aktualizacji oprogramowania lub zmianie konfiguracji. W systemie monitoringu utrzymanie działania kamer jest niezbędne.
Ponadto, ponieważ stabilność przełączników ma kluczowe znaczenie dla sieci monitoringu, a okablowanie kamery zewnętrznej jest często podatne na wyładowania atmosferyczne, seria GS1350 posiada opatentowaną konstrukcję, która znacznie poprawia ochronę przeciwprzepięciową.
– W systemie monitoringu utrzymanie działania kamer jest niezbędne. Przełączniki z serii GS1350 automatycznie wykrywają status podłączonych kamer i jeśli wykryją awarię którejś z nich przełącznik spróbuje przywrócić jej poprawną pracę. Ciągłość pracy PoE pozwala przełącznikom na nieustanne zasilanie kamer IP, nawet podczas aktualizacji oprogramowania lub podczas restartu – powiedział Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications.
Więcej informacji na temat przełączników do monitoringu, pod przyciskiem WIĘCEJ INFORMACJI
Zyxel Networks
Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.
Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:
- obecny na 150 rynkach na całym świecie
- 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
- 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.