Przedstawiamy najsmuklejszy smartfon z 5G: motorola edge 30
27 kwietnia 2022 r.: Motorola wprowadza do oferty najnowszy smartfon z rodziny edge: model motorola edge 30. Urządzenie ma potężny system aparatów o rozdzielczości 50 MP, wyświetlacz OLED o rozdzielczości FHD+, przekątnej 6,5 cala oraz częstotliwości odświeżania 144 Hz prezentujący ultrapłynny obraz, wielowymiarowy dźwięk Dolby Atmos®, a także energooszczędny procesor Snapdragon® 778G+ 5G - czyli wszystko o czym marzysz, zamknięte w eleganckiej i nowoczesnej obudowie.
Model edge 30 ma zaledwie 6,79 mm grubości, dlatego jest najsmuklejszym smartfonem z 5G w swojej klasie. Zajmuje mniej miejsca w kieszeni, wygodnie leży w dłoni, a jego wnętrze wyróżnia zestaw zaawansowanych technologii. Atrakcyjny design, z subtelnymi wzorami przypominającymi klejnoty dodaje urzędzeniu charakteru i wyrazistości.
Najnowocześniejsze funkcje aparatu fotograficznego
Smartfon ma 50-megapikselową matrycę aparatu z ultraszerokokątnym obiektywem, 32-megapikselowy aparat przedni, a najbardziej zaawansowany aparat firmy Motorola o rozdzielczości 50 MP wykorzystuje nowy standard autofokusa - Instant All-Pixel Focus. Tradycyjne technologie autofokusa wykorzystują około 3% pikseli, tymczasem Instant All Pixel Focus - 100% pikseli w poziomie i pionie, aby uzyskać szybsze i lepsze rezultaty niezależnie od oświetlenia. Dzięki temu liczba pikseli używanych do ustawiania ostrości jest 32 razy większa.
Aparat wyróżnia się też zdolnością do uwieczniania szczegółów w świetle dziennym, a kiedy zapadnie zmrok, wpuszcza więcej światła, łącząc po cztery piksele w jeden ogromny ultrapiksel. Optyczna stabilizacja obrazu (OIS) eliminuje niepożądane drgania, dlatego najlepsze zdjęcia można teraz robić w zupełnie nowy sposób. Znakomite efekty widać nie tylko na zdjęciach. Smartfonem można również nagrywać wideo o jakości HDR10 z ponad miliardem odcieni, które wyróżnia się wyjątkowym realizmem.
Jakość działania kamery zazwyczaj pogarsza się w aplikacjach zewnętrznych, takich jak TikTok, WhatsApp czy Instagram, ale twórcy modelu motorola edge 30 zwrócili szczególną uwagę na działanie takich funkcji jak renderowanie twarzy, nagrywanie wideo aparatem przednim czy czat wideo. Uzyskano także znaczną redukcję szumów podczas robienia zdjęć, dzięki czemu jest to wymarzone urządzenie dla twórcy contentu.
Ulubione seriale i gry ożywają na wyświetlaczu OLED o przekątnej 6,5 cala, częstotliwości odświeżania 144 Hz i kolorystyce HDR10+, który spełnia standardy kinowe DCI-P3 pod względem zakresu kolorów, jasności, wierności barw i poziomu kontrastu. Sprawia to, że można oglądać wszystko w ponad miliardzie odcieni. Dwa towarzyszące ekranowi duże głośniki stereo emitują wielowymiarowy dźwięk Dolby Atmos®, potęgując wrażenia widzów.
Potężna moc i wydajność
Dzięki mocy procesora Snapdragon 778G+ odczuwa się znaczny wzrost wydajności wszystkich funkcji - od gier po nagrywane samodzielnie wideo. Zaawansowany modem umożliwia pobieranie, streaming i rozmowy na czacie wideo bez opóźnień, a także łączność z najszybszymi sieciami Wi-Fi 6E(1). Najnowszy smartfon edge ma 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci masowej(2), aby można było wykorzystywać jego pełny potencjał w drodze.
Motorola edge 30 ma też funkcje w ramach platformy Ready For(3) zwiększające wszechstronność urządzenia. Wystarczy połączyć smartfon bezprzewodowo z monitorem lub telewizorem.
Imponująca, szybka łączność z sieciami 5G nie skraca żywotności baterii w smartfonie. Pojemna bateria 4020 mAh wystarcza na długie korzystanie z atrakcyjnych funkcji telefonu. Kiedy trzeba szybko uzupełnić zapasy energii, ładowarka TurboPower™ 30 wydłuża działanie o godziny po minutach ładowania(5).
Dostępność i ceny
W Polsce motorola edge 30 w wariancie pamięciowym 8/128 GB będzie dostępna na początku maja br. Smartfon w trzech wersjach kolorystycznych (grafitowym, morskiej bryzy, opalizującego srebra) będzie do nabycia w sieciach sklepów RTV Euro AGD, Media Expert, Media Markt, x-kom, Komputronik, Neonet oraz w ofercie operatorów sieci Play, Plus, T-Mobile i na motorola.com. Rekomendowana cena detaliczna 2199 zł.
zastrzeżenia prawne
Niektóre funkcje i dane techniczne produktu mogą zależeć od sieci i podlegać dodatkowym warunkom oraz opłatom. Mogą one też ulec zmianie bez powiadomienia. MOTOROLA, stylizowane logo M, MOTO oraz rodzina znaków MOTO są znakami towarowymi firmy Motorola Trademark Holdings, LLC. LENOVO i THINKREALITY są znakami towarowymi firmy Lenovo. Snapdragon, Qualcomm Adreno, Snapdragon Elite Gaming, Snapdragon Spaces i Snapdragon Sound są produktami Qualcomm Technologies, Inc. i spółek zależnych. Qualcomm, Snapdragon, Adreno, Snapdragon Elite Gaming, Snapdragon Spaces i Snapdragon Sound są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi Qualcomm Incorporated w USA i innych krajach. Wi-Fi jest znakiem towarowym Wi-Fi Alliance. USB Type-C® i USB-C® są zarejestrowanymi znakami towarowymi USB Implementers Forum. Dolby, Dolby Vision i Dolby Atmos należą do zarejestrowanych i niezarejestrowanych znaków towarowych Dolby Laboratories, Inc. w USA i innych krajach. Google i Android są znakami towarowymi Google LLC. Wszystkie inne znaki towarowe należą do odpowiednich właścicieli. © 2022 Motorola Mobility LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.
(1) Funkcja dostępna tylko w niektórych krajach ze względu na ograniczenia związane z przepisami. Informacji o dostępności udzieli usługodawca. Wymaga osobno zakupionego routera Wi-Fi 6e oraz abonamentu, który różni się w zależności od lokalizacji.
(2) Pamięć dostępna dla użytkownika jest mniejsza ze względu na wiele czynników, w tym system operacyjny, oprogramowanie oraz inne funkcje wykorzystujące część tej pojemności i może ulegać zmianie wskutek aktualizacji oprogramowania.
(3) Połączenie bezprzewodowe Ready For jest dostępne tylko z telewizorami obsługującymi funkcję kopii lustrzanej ekranu smartfona w systemie Android (Miracast).
(4) Usługi 5G dostępne z abonamentem na 5G. Wymagany jest zasięg sieci 5G. Dostępność tylko na wybranych obszarach. Urządzenie nie jest kompatybilne ze wszystkimi sieciami 5G. W razie potrzeby szczegółowych informacji udzieli operator.
(5) Bateria musi być mocno wyczerpana. Szybkość ładowania zmniejsza się wraz z poziomem naładowania baterii. Wszystkie dane dotyczące żywotności baterii są podane w przybliżeniu i na podstawie mieszanego profilu wykorzystania przez przeciętnego użytkownika, z uwzględnieniem trybów działania i gotowości w optymalnych warunkach sieciowych. Rzeczywisty czas działania baterii różni się w zależności od wielu czynników, takich jak moc sygnału, ustawienia sieci i urządzenia, temperatura, stan baterii i wzorce wykorzystania.
realme GT 7 Pro znów dostępne w Polsce
Nowa generacja niedrogich smartfonów Motorola
Motorola moto e15. Pojemna bateria i niezawodność za jedyne 399 złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.