Premiera telefonu dla dzieci bez dostępu do internetu - Bemi TOK
Ewa Malicka
Rocket Science
Pływacka 3/2
02-633 Warszawa
ewa.malicka|rocketscience.com.pl| |ewa.malicka|rocketscience.com.pl
781453815
https://www.rocketscience.com.pl/
Swoją premierę na polskim rynku ma telefon komórkowy dla dzieci Bemi TOK. Charakteryzuje go funkcjonalność w pełni dostosowana do potrzeb i bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników: brak dostępu do internetu, a zamiast tego wyposażenie w aplikacje edukacyjne i gry odpowiednie dla dzieci, a także podwójny aparat fotograficzny z funkcją wideo, odtwarzacz multimediów oraz kalkulator, dyktafon oraz budzik. Polskim dystrybutorem urządzeń marki Bemi jest 4cv Mobile.
Wyniki badania konsumenckiego dzieci i rodziców wskazują, że co 10. dziecko zaczęło korzystać z własnego telefonu komórkowego już w wieku 5-6 lat. Aż 43 proc. rodziców przyznaje, że korzysta z programów i aplikacji do kontroli rodzicielskiej. Ponad ⅓ dzieci dostęp do internetu zyskała w wieku 7-8 lat, aż 23,1 proc. – w wieku 5-6 lat. Temat dostępu do internetu dla dzieci jest kontrowersyjny i budzi nieraz skrajne emocje. Z danych ClickMeeting wynika, że blisko 9 na 10 rodziców jest zaniepokojonych bezpieczeństwem swoich dzieci w internecie.
Funkcjonalność dostosowana do potrzeb najmłodszych użytkowników
Telefon Bemi TOK nie jest urządzeniem typu smartfon – nie ma połączenia z internetem, co zabezpiecza dziecko przed przeglądaniem sieci oraz mediów społecznościowych, a także oglądania filmów wideo bez ograniczeń i nadzoru opiekuna. Telefon posiada natomiast aplikacje edukacyjne do nauki angielskiego – dzienny plan aktywności, nauka alfabetu oraz audiobooki z bajkami). Urządzenie ma również 19 gier, które zapewnić mogą dziecku rozrywkę odpowiednią do jego wieku. Wyposażone jest także w szereg przydatnych funkcji dla najmłodszych użytkowników: kalkulator, dyktafon, budzik, stoper, timer, krokomierz i kalendarz.
Opcja kontroli rodzicielskiej dla bezpieczeństwa dziecka
Bemi TOK jest wyposażony w książkę telefoniczną z możliwością zapisania 50 numerów. Dzięki funkcji kontroli rodzicielskiej istnieje możliwość ustawienia czasu, kiedy nie będzie można wykonywać ani odbierać połączeń oraz grać w gry – pozwoli to na wyznaczenie czasu skupienia na naukę lub uniemożliwienie dziecku zabawy telefonem przed snem.
Urządzenie ma także aparat, za pomocą którego możliwe jest robienie zdjęć oraz nagrywanie filmów. Wbudowany odtwarzacz audio i wideo umożliwia przeglądanie ich. Dodatkowo telefon posiada gniazdo słuchawkowe jack 3.5 mm, dzięki czemu rozmowy oraz odsłuchiwanie dźwięków może odbywać się przy pomocy słuchawek. Urządzenie posiada baterię litowo-polimerową o pojemności 750 mAh oraz wbudowaną pamięć o pojemności 8 GB.
W zestawie znajduje się Telefon dla dzieci Bemi TOK dostępny jest w trzech kolorach: niebieskim, fioletowym i różowym w cenie 260 zł.
Święta coraz bliżej! To idealny moment, aby pomyśleć o prezentach.
EZVIZ ogłasza wyjątkowe promocje na Black Week. Produkty nawet o 500 zł tańsze!
Atrakcyjne promocje od Jabra na Black Friday i Cyber Monday 2024
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.