Premiera: Crucial wprowadza na rynek nową pamięć w formacie M.2 2230
Marka Crucial należąca do amerykańskiej firmy Micron, poinformowała o wprowadzeniu do swojego portfolio pamięci P310 M.2 2230, która ma być szybsza aż o 40% od rozwiązań konkurencji. Nowy produkt pozwoli m.in. graczom przechowywać więcej nowoczesnych gier na urządzeniu bez poświęcania prędkości lub wydajności.
Pamięć Crucial P310 M.2 2230 została zaprojektowana w najnowszej technologii Micron® 3D NAND i oferuje prędkości odczytu/zapisu sekwencyjnego do 7 100/6 000 MB/s oraz do jednego miliona IOPS dla zapisu losowego. Producent chwali się, że ich nowy produkt ma być o 40% szybszy niż rozwiązania konkurencji. Kompaktowych rozmiarów P310 charakteryzuje się wymiarami 33 x23 x22 mm (dł./wys./szer.), dzięki czemu idealnie nadaje się do przenośnych konsol do gier, pozwoli także w łatwy sposób zmodernizować pamięć masową laptopa.
Nowy segment nośników półprzewodnikowych Crucial typu M.2 2230 Gen4 NVMe korzysta z interfejsu PCI Express 4.0, dzięki czemu priorytetowo traktuje wydajność energetyczną i tym samym znacznie ogranicza zużycie baterii w urządzeniach. Produkt kompatybilny jest z przenośnymi konsolami do gier takimi jak: Valve Steam Deck i ASUS ROG Ally oraz laptopami Microsoft Surface i wybranymi modelami Dell.
Crucial P310 M.2 2230 będą dostępne wariantach 1 TB oraz 2 TB i mają znaleźć się w sprzedaży w Polsce jeszcze w lipcu b.r. Cena detaliczna za pamięć o pojemności 1 TB będzie wynosić 699 zł.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.