Praca asynchroniczna - trend europejski?
W sześcioodcinkowej serii prowadzonej przez Piersa Linneya, przedsiębiorcę i byłego inwestora w produkowanym przez stację BBC programie „Dragons’ Den”, postanowiono zbadać wpływ wspomnianego trendu w poszczególnych regionach Europy. Sprawdzono, jak technologia może pomóc pracownikom biurowym w Polsce, w Wielkiej Brytanii, we Francji, w Niemczech, w Hiszpanii i we Włoszech we wdrożeniu tego stylu pracy.
Praca asynchroniczna pozwala członkom zespołu pracować o różnych porach zamiast spędzać ustalone godziny w biurze — bez potrzeby natychmiastowego kontaktu z innymi. Trend ten przeanalizowano w badaniu poświęconym przyszłości pracy zrealizowanym na początku roku na zlecenie Sony Professional Displays & Solutions. Na podstawie sondażu przeprowadzonego wśród 3000 pracowników biurowych w Europie firma Sony przekonała się, że uważają oni pracę asynchroniczną za rozwiązanie przyszłościowe. Jednocześnie ankietowani stwierdzili jednak, że brak wystarczających rozwiązań technologicznych i zaufania hamuje zmiany.
W każdym odcinku serii Piers Linney przeprowadza wywiady z ekspertami Sony, aby poznać niuanse i spostrzeżenia związane z tym trendem w poszczególnych krajach, zwracając uwagę na jego wpływ na ludzi i przedsiębiorstwa.
Seria zostanie udostępniona na kanale Piersa Linneya w serwisie YouTube. W pierwszym odcinku Kevin Donnelly, kierownik ds. rozwoju działalności biznesowej w Wielkiej Brytanii i Irlandii, omawia w nim, jak technologia może pomóc firmom wykorzystać ten przyszłościowy model pracy. Kolejne odcinki będą publikowane w odstępach tygodniowych.
Całość można oglądać w witrynie internetowej Sony:
- Wielka Brytania: Kevin Donnelly, kierownik ds. rozwoju działalności biznesowej w Wielkiej Brytanii i Irlandii, omawia kwestie równowagi między życiem zawodowym i prywatnym, zaufania pracodawców i wartości czasu w Wielkiej Brytanii
- Francja: Jatin Bhatt, dyrektor ds. rozwoju działalności biznesowej w Europie, omawia kwestie dotyczące rozwiązań do współpracy i zarządzania obiektami we Francji
- Niemcy:Thomas Eisentraut, kierownik ds. rozwoju działalności biznesowej w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, przygląda się technologiom wykorzystywanym w domach i działaniom na rzecz pracowników realizowanym przez Sony oraz sprawdza, jak praca asynchroniczna wpisuje się w niemiecką kulturę
- Polska: Kevin Donnelly powraca, aby porozmawiać o kondycji pracy asynchronicznej w Polsce
- Hiszpania: do Piersa Linneya ponownie dołącza Jatin Bhatt, aby porozmawiać o przywództwie, zrównoważonym rozwoju i wiodącej pozycji Hiszpanii w obszarze pracy asynchronicznej
- Włochy: Thomas Eisentraut wraca, aby przyjrzeć się technologii biurowej i współpracy we Włoszech

Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu już 1 marca

4. certyfikat Top Employer dla Amazon Fulfillment Poland

Aplikacja Escapecity wyróżniona w konkursie ODYS 2024
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Infrastruktura
Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.