Komunikaty PR

Pomyśl o odnowionym telefonie z okazji Światowego Dnia Recyklingu

2022-03-17  |  13:00
Kontakt
Paulina Stępień
38PR & Content Communication

Gdańska 47/49 budynek D
90-729 Łódź
paulina.stepien|38pr.pl| |paulina.stepien|38pr.pl
505 313 324
www.38pr.pl
Do pobrania docx ( 0.09 MB )

W przededniu Światowego Dnia Recyklingu, który przypada na 18 marca, warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w tej sytuacji nie postawić na rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne, wpisujące się w trend circular economy, czyli kupić telefon odnowiony. Polska firma Digital Care, która od 2012 roku chroni urządzenia mobilne, intensywnie rozwija ten profil swojej działalności.

Według ekspertów globalny rynek urządzeń używanych i odnawianych będzie w najbliższych latach rósł w tempie co najmniej 10%[1]. Urządzenia odnawiane można coraz częściej znaleźć w ofercie telekomów, sieci handlowych, czy nawet samych producentów.

„Jako firma, która od lat funkcjonuje na polskim i zagranicznych rynkach usług dodanych dla urządzeń mobilnych, dostrzegamy poważny problem z dostępnością nowych telefonów. Oznacza to palącą potrzebę znalezienia rozwiązań alternatywnych. Jako Digital Care rozwijamy naszą działalność w nowym, choć można powiedzieć, że naturalnym dla wielu branż, kierunku. Stworzyliśmy linię biznesową, która odpowiada za tzw. „drugie życie” telefonu, czyli odkup urządzeń używanych, ich odnawianie i sprzedaż urządzeń odnowionych. W naszej ocenie istnieją duże perspektywy dla tej kategorii urządzeń. Już dziś zwracają się do nas duże, ekologicznie świadome organizacje, chcące nabyć duże partie odnowionych smartfonów najwyższej jakości, nieodbiegających jakością od telefonów nowych, czyli w tzw. stanie (grade) A+ i A” – powiedział Tomasz Nowak, Head of Circular Economy w Digital Care.

Odnowione, czyli eko

Konsumenci coraz chętniej sięgają po produkty z rynku wtórnego. Potwierdza to rosnąca popularność platform ułatwiających sprzedaż, wymianę lub zakup produktów z tzw. „drugiej ręki”. W trend circular economy od kilku lat intensywnie włączają się najwięksi rynkowi gracze. Celem jest ograniczenie produkcji, która ma negatywny wpływ na środowisko naturalne. W ten trend wpisuje się obecnie również branża smartfonów. Odnawianie już wprowadzonych na rynek telefonów pozwala, między innymi, zminimalizować zużycie surowców, ilość wyprodukowanych e-odpadów oraz emisję gazów cieplarnianych. Warto o tym przypominać zwłaszcza w kontekście zbliżającego się Światowego Dnia Recyklingu.

Jak wynika z badania zrealizowanego na zlecenie Digital Care, świadomość co można zrobić ze starym telefonem jest wciąż zbyt niska. Blisko połowa respondentów (49,2%) przyznała, że swój ostatni, nieużywany telefon komórkowy nadal trzyma w domu, jedna trzecia odsprzedała go, a 13,6% oddało do specjalnie wyznaczonego punktu. Zdecydowana większość badanych, bo aż 84,8% za najbardziej niebezpieczną dla środowiska część telefonu uważa baterię, a ponad połowa (57,7%) jest świadoma, że w telefonach znajdują się też inne, cenne surowce, które mogą być odzyskiwane i ponownie wykorzystywane. Pomimo świadomości możliwości recyklingu telefonów komórkowych, respondenci nie wiedzieli, gdzie mogliby oddać niepotrzebny telefon (67,9%). Osoby, które potrafiły wymienić miejsca zbiórki zużytych telefonów komórkowych najczęściej wskazywały na komisy, punkty zbiórki elektrośmieci oraz salony operatorów komórkowych[2].

Wiesz, co kupujesz

Decydując się na zakup odnawianego smartfona warto zwrócić uwagę na wspomniane już grade’y, czyli poziomy odnowienia telefonów. Rozróżnia się wśród nich 3 kategorie: A, B i C.

„Kategoria „A” to w pełni funkcjonalny telefon, którego ekran nie zawiera tzw. martwych pikseli, czyli obraz jest idealny. Na zewnętrznej obudowie możliwe są prawie niezauważalne ślady użytkowania jak np. 2-3 bardzo płytkie małe ryski. W przypadku kategorii  „A+” tych śladów użytkowania nie ma wcale. Dla kategorii „B” dopuszczalne są maks. trzy głębsze ryski i maks. pięć płytkich rysek. Nie ma żadnych obić i wgnieceń, ani martwych pikseli. Telefon jest w pełni funkcjonalny. Kategoria „C” dotyczy nadal w pełni funkcjonalnego telefonu, który może posiadać maks. pięć martwych pikseli, a na zewnętrznej obudowie płytkie i głębokie rysy, możliwe otarcia i wgniecenia. Wszystkie telefony odnowione przez Digital Care posiadają przynajmniej 12-miesięczną gwarancję” – powiedział Tomasz Nowak z Digital Care.

Kluczem do sukcesu na tym rynku są przede wszystkim jakość i profesjonalizm, których nie mogą zagwarantować niewielkie firmy lub osoby, wystawiające używane produkty na popularnych aukcjach w internecie.

„Doświadczenia zdobyte w pracy z największymi telekomami oraz unikalny know-how w zakresie organizacji napraw smartfonów dla naszych klientów pozwoliły nam wypracować model działania, w którym oferujemy najwyższą jakość sprzętu. W naszych serwisach największych globalnych marek smartfonów uruchomiliśmy dodatkowe linie zajmujące się odnawianiem smartfonów, dzięki czemu możemy bardzo precyzyjnie kontrolować jakość sprzętu od momentu jego pozyskania do ponownego wprowadzenia na rynek” – dodał Tomasz Nowak.

 


[1] https://www.mordorintelligence.com/industry-reports/used-and-refurbished-smartphone-market

[2] Raport: Diagnoza potrzeb i oczekiwań użytkowników telefonów komórkowych w zakresie nowych innowacyjnych usług, styczeń 2021

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 38PR & Content Communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Telefony realme GT 7 Pro znów dostępne w Polsce Biuro prasowe
2024-12-30 | 12:00

realme GT 7 Pro znów dostępne w Polsce

realme GT 7 Pro znów dostępny w Polsce – do sklepów trafiła uzupełniająca dostawa produktu po chwilowej ograniczonej dostępności na rynku związanej z ogromnym
Telefony Nowa generacja niedrogich smartfonów Motorola
2024-12-16 | 15:00

Nowa generacja niedrogich smartfonów Motorola

Warszawa, 16 grudnia 2024 r.: Motorola zaprezentowała najnowszą odsłonę smartfonów na każdą kieszeń – modeli: moto g05, moto g15 oraz moto g15 power. Są niedrogie,
Telefony Motorola moto e15. Pojemna bateria i niezawodność za jedyne 399 złotych
2024-12-16 | 15:00

Motorola moto e15. Pojemna bateria i niezawodność za jedyne 399 złotych

Warszawa, 16 grudnia 2024 r.: Motorola moto e15 to najnowszy podstawowy model smartfona w ofercie producenta - prosty w obsłudze, solidny, wyposażony w pojemną baterię i głośniki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń

W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.