Komunikaty PR

PolCard from Fiserv obsługuje płatności w nowych parkometrach w Gdańsku

2024-01-10  |  11:00
Kontakt
CCG
CCG

CCG
02-518 Warszawa
clearcom|clearcom.pl| |clearcom|clearcom.pl
512 643 009
CCG
Do pobrania docx ( 0.03 MB )

120 nowoczesnych parkometrów z 9 calowymi, dotykowymi ekranami stanęło na Starym Mieście w Gdańsku. Urządzenia zasilane są energią słoneczną i wyposażone w specjalne czytniki kart bankowych z tzw. trybem uśpienia. Pozwala to na minimalne zużycie energii w momentach, gdy parkometr nie jest używany. Za obsługę płatności w automatach odpowiada Fiserv Polska, właściciel marki PolCard from Fiserv.

Parkometry, których producentem i dostawcą jest firma MBS Computergraphik, obsługują wszystkie popularne metody płatności: karty płatnicze, BLIK oraz również gotówkę. Ich oprogramowanie umożliwia, poza klasyczną metodą płatności za parking, opcję dopłaty do już aktywnego biletu.

- Jest to bardzo istotna funkcja zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Gdy np. kierowca zostawi samochód w danym miejscu, a następnie przemieści się kilka kilometrów dalej i zauważy, że kończy mu się czas parkowania, może wówczas podejść do dowolnego pobliskiego parkometru i przedłużyć ważność biletu. W Gdańsku występuje kilka stref parkowania, co wiąże się z różnymi kwotami opłat, a parkometr umożliwia dopłatę do biletu niezależnie od miejsca postoju samochodu (strefy parkowania) – mówi Elżbieta Burliga, dyrektorka ds. rozwoju biznesu w Fiserv Polska S.A.

System przyjazny kierowcom

Parkometr zasilany jest małą baterią słoneczną o mocy 20W, co oznacza, że działa niezależnie od innych źródeł energii. Urządzenie pozostaje w gotowości 24 godziny na dobę. Ponieważ miastu zależało na zastosowaniu energooszczędnego czytnika, który posiada tryb uśpienia oraz szybkie budzenie, w parkometrze został zamontowany specjalny czytnik bankowy posiadający te funkcje. Dzięki temu zachowuje on wydajność i maksymalną efektywność działania parkometru, niezależnie od pogody czy pory roku. Obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna, ponieważ posiada ono przyjazny dla użytkownika interfejs. Na życzenie miasta zastosowano w nim 9-calowy, kolorowy i dotykowy ekran.

Inteligentne urządzenia pozwalają zaoszczędzić czas

Parkometry posiadają funkcje, które zdecydowanie ułatwiają życie mieszkańcom Gdańska. Kierowcy nie muszą drukować biletu i wkładać go za szybę samochodu, co pozwala zaoszczędzić czas i papier. Dzięki wyposażeniu parkometru w czytnik z PIN padem wyświetlanym na ekranie, można wnieść opłatę za parkowanie na kilka dni.

- Gdy parkometr ma za mało światła i akumulator nie jest wystarczająco naładowany, urządzenie sygnalizuje tę informację do systemu. System w sposób zautomatyzowany otrzymuje także informacje o kończącym się papierze do wydruków i potwierdzeń oraz o wszelkich usterkach modułów parkometru, tak aby umożliwić jak najszybsze podjęcie czynności serwisowych. Parkometry te są również przystosowane do trudnych warunków atmosferycznych i skrajnych temperatur – mówi Janusz Zawadzki z MBS Computergraphik Sp. z o.o.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: CCG
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Energia słoneczna a zimowa pora. Czy fotowoltaika jest opłacalna przez cały rok? Biuro prasowe
2024-12-23 | 12:00

Energia słoneczna a zimowa pora. Czy fotowoltaika jest opłacalna przez cały rok?

Na pierwszy rzut oka inwestowanie w farmy fotowoltaiczne może wydawać się mniej opłacalne zimą. Mniejsze nasłonecznienie, krótsze dni i często zachmurzone niebo w naszej szerokości
Infrastruktura BERGER Bau zmodernizuje drogi gminne w Podolszu i Zatorze
2024-12-13 | 09:00

BERGER Bau zmodernizuje drogi gminne w Podolszu i Zatorze

Gmina Zator postawiła na kompleksowe usprawnienie dróg lokalnych w Podolszu i Zatorze. 10 września 2024 roku wykonawcą inwestycji na ulicach Nad Sakwą oraz Starowiejskiej wybrana
Infrastruktura Sztuka przekracza bariery dzięki potędze obrazu
2024-11-18 | 01:00

Sztuka przekracza bariery dzięki potędze obrazu

Wystawa „World Unseen”, którą już w grudniu będzie można oglądać w Warszawie, pozwala osobom niewidomym i słabowidzącym poznawać świat wizualny za pomocą dotyku i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.