Poland Business Run 2023 już w niedzielę! Sprawdź, co musisz wiedzieć
Poland Business Run 2023 już w niedzielę! Sprawdź, co musisz wiedzieć
12. edycja charytatywnego Poland Business Run już w najbliższą niedzielę, 3 września. Na liście startowej jest 36 445 biegaczy, spośród których 9000 zmierzy się podczas zawodów w Krakowie, a reszta w wirtualnej rywalizacji po samodzielnie wybranej trasie. Każdy uczestnik sztafety, bez względu na wybraną formułę, pomoże potrzebującym.
Poland Business Run jak co roku wystartuje na rzecz osób z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii. Dla beneficjentów z całej Polski pobiegną biegacze reprezentujący firmy i korporacje, połączeni w 5-osobowe drużyny. Tegoroczna frekwencja to kolejny rekord w historii inicjatywy.
– Co roku jesteśmy niezwykle miło zaskoczeni liczbą zapisanych biegaczy. Dołączają do nas nowe firmy, a te, które biorą udział w wydarzeniu co roku, zgłaszają jeszcze więcej pracowników – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. – Wszystkim uczestnikom, przygotowującym się do niedzielnego startu, jesteśmy bardzo, bardzo wdzięczni, bo ich wysiłek to realne wsparcie dla osób po amputacjach i mastektomii – dodaje organizatorka.
Pomoc trafi m.in. do 49-letniej Izabeli z Legnicy, która przeszła amputację lewej nogi. By mogła wrócić do pracy, spędzać czas z wnukami i zajmować się ogrodem, otrzyma wsparcie w postaci rehabilitacji z nauką chodu o protezie. Kolejnym podopiecznym Fundacji Poland Business Run jest 9-letni Edgar z okolic Krakowa, który zmaga się z przewlekłym zapaleniem szpiku i kości. Dzięki nowej ortezie i rehabilitacji będzie mógł walczyć o zdrowie i sprawność. 18-letnia Helena urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Dziś, dzięki wytrwałości i ciągłej rehabilitacji, trenuje koszykówkę na wózkach w klubie w Poznaniu. W ramach Poland Business Run 2023 otrzyma nowy, dobrze dopasowany wózek sportowy, który pozwoli jej realizować pasje.
Środki z opłat startowych biegaczy pozwolą Fundacji Poland Business Run zorganizować również dwa wyjazdy rehabilitacyjne – dla osób po amputacji w Gdańsku i dla beneficjentek po mastektomii w Krakowie. Łącznie w tej chwili zostały potwierdzone dofinansowania dla 94 osób, a kolejne wnioski o wsparcie są już rozpatrywane.
Bieg w Krakowie
Tradycyjne zawody Poland Business Run odbędą się w Krakowie. Każdy z 9000 zawodników, połączonych w 5-osobowe zespoły, zmierzy się z dystansem 3,6 km. Start imprezy nastąpi o godz. 10:00. Uczestnicy rozpoczną bieg na deptaku al. 3 Maja, na wysokości Stadionu Miejskiego im. H. Reymana, a trasa będzie prowadziła wokół Błoń. Po zawodach biegacze zaproszeni są na piknik do Parku Jordana, gdzie organizatorzy i sponsorzy wydarzenia przygotowali wiele atrakcji, m.in. koncert Nicka Sincklera, strefę chillout, miejsce na wspólne zdjęcia i food trucki. Odbędą się też biegi dla dzieci na krótkich dystansach, a każdy z najmłodszych uczestników otrzyma pamiątkowy medal.
Rywalizacja wirtualna
Uczestnicy wirtualnego Poland Business Run swój 4-kilometrowy odcinek mogą pokonać na samodzielnie wytyczonej trasie. Należy to zrobić 3 września do godz. 20:00, a uzyskany czas zarejestrować za pomocą dowolnej aplikacji sportowej z funkcją GPS i uwiecznić, robiąc zrzut ekranu. Organizatorzy dopuszczają także mierzenie czasu za pomocą zegarka sportowego oraz bieg na bieżni stacjonarnej.
Po ukończonym biegu swój wynik wystarczy przesłać poprzez aplikację Poland Business Run lub stronę www.pbr.pl. Nie trzeba się logować, tylko kliknąć przycisk “Dodaj wynik”, który pojawi się w dniu wydarzenia. Gdy wszyscy zawodnicy 5-osobowej sztafety ukończą bieg i prześlą swoje wyniki, drużyna znajdzie się w klasyfikacji generalnej.
W tym roku po raz pierwszy w ramach Poland Business Run każdy biegacz, oprócz tradycyjnego medalu, otrzyma również medal w formie tokenu NFT.
Pomagaj Bardziej
Osoby, które nie biorą udziału w zawodach, również mogą pomóc potrzebującym. W ramach akcji Pomagaj Bardziej można przekazać dowolną kwotę za pomocą opcji “Przelew na telefon” w aplikacji bankowej na numer Fundacji Poland Business Run: 519 815 815. Firmy mogą również wpłacać darowizny poprzez przelew tradycyjny na stronie Fundacji, walcząc o zwycięstwo w klasyfikacji charytatywnej. Liczy się każda złotówka, bo zebrane środki pomogą w zakupie sprzętu i rehabilitacji dla kolejnych osób.
Sponsorami Strategicznymi biegu są firmy: UBS, Standard Chartered i Enea.
Wszystkie informacje dotyczące wydarzenia można znaleźć na (patrz "więcej informacji" poniżej)
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Przegląd 5 najpopularniejszych narzędzi cyfrowych w firmach przemysłowych
WORKsHOW2025: Przyszłość pracy na międzynarodowej konferencji już 15 stycznia 2025!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.