Poland Business Run 2023. Od 9 maja zapisy dla firm
Poland Business Run 2023. Od 9 maja zapisy dla firm
3 września wystartuje popularny bieg charytatywny Poland Business Run. Dystans sztafety 5x4 km można pokonać w ramach tradycyjnych zawodów w Krakowie lub rywalizacji wirtualnej po dowolnie wybranej trasie. Opłaty startowe firm i korporacji pozwolą wesprzeć potrzebujących w dofinansowaniu protez kończyn, wózków oraz rehabilitacji. Start zapisów 9 maja.
To już 12. edycja zawodów, które motywują do założenia sportowych butów i integracji ze współpracownikami w szczytnym celu. Uczestnicy mogą wybrać wirtualną rywalizację z aplikacją w dowolnym miejscu na świecie lub zawody w Krakowie (z limitem 1800 sztafet, czyli 9000 biegaczy). W obu przypadkach dystans do pokonania przez każdego zawodnika to przyjazne 4 km.
– Na zawodach na krakowskich Błoniach tak jak w ubiegłym roku gwarantujemy atmosferę i niezwykłe emocje towarzyszące dużej imprezie sportowej. Ale nie zapominamy też o osobach, które wolą biegać wirtualnie, czyli w swoim tempie, po ulubionych ścieżkach czy w czasie urlopu. Start z aplikacją to, oprócz wymienionych korzyści, także możliwość zaproszenia do udziału współpracowników czy klientów z różnych części świata, do czego bardzo zachęcamy – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.
W tym roku zapisy dla firm rozpoczną się 9 maja i potrwają do 31 maja lub wyczerpania limitu miejsc (w przypadku biegu w Krakowie). Do 31 sierpnia będzie można dołączyć do biegu, wybierając pakiet startowy z wirtualnym numerem i medalem. Rejestracja drużyn odbywa się online przez stronę organizatora.
Poprzez opłacenie udziału swoich pracowników firmy pomogą m.in. 44-letniemu Norbertowi z Małopolski, który w 2011 r. przeszedł amputację nogi w wyniku wypadku. Norbert pracuje w firmie produkującej urządzenia chłodnicze, trenuje amp futbol, a wolny czas spędza z dziećmi. Niestety jego proteza ma już kilkanaście lat i wymaga wymiany. Nowa, dofinansowana przez fundację, pozwoli na komfortowe przemieszczanie się i kontynuowanie pracy zawodowej.
Wysiłek biegaczy pozwoli też na zakup wózka dla 33-letniego Jana Folgi, byłego członka kadry narodowej w rajdach enduro, który uległ wypadkowi w czasie przygotowań do startu w USA. Skutkiem był uraz kręgosłupa i brak czucia w nogach.
– Przed wypadkiem byłem aktywnym sportowcem, trenowałem rajdy enduro i motocross. Jestem drugim wicemistrzem Polski, byłem w kadrze narodowej. Podczas wypadku, który miałem dwa lata temu za oceanem, złamałem kręgosłup i teraz uprawiam parawioślarstwo. Jestem drugim wicemistrzem świata. Serdecznie zapraszam tych, co mogą biec w Krakowie albo przez aplikację. Zapisz się i biegnij z nami już we wrześniu! – zachęca Jan Folga, beneficjent Poland Business Run.
Aby wziąć udział w zawodach i pomóc beneficjentom, wystarczy w dniach 9-31 maja wejść na stronę www.polandbusinessrun.pl, zarejestrować lub zalogować do swojego konta, dodać swoje drużyny i uiścić opłatę startową.
Osoby z niepełnosprawnością ruchową oraz po mastektomii, które potrzebują rehabilitacji, protez, wózków czy pomocy psychologicznej i chciałyby zostać beneficjentami Poland Business Run, wciąż mogą wysłać wniosek o wsparcie.
Szczegóły na:

Pomagaj, biegając! Znamy datę startu zapisów do Poland Business Run 2025

Potrzebujesz dofinansowania do protezy lub rehabilitacji? Fundacja Poland Business Run szuka beneficjentów!

Business Centre Club po raz 32. docenił firmy spełniające najwyższe standardy w biznesie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Edukacja
Przybywa ośrodków zajmujących się medycyną długowieczności. Pacjenci zyskują dostęp do najnowszych technologii medycznych

Choć przeciętna długość trwania życia w zdrowiu stopniowo się wydłuża, wciąż pozostaje znacznie krótsza niż przeciętne trwanie życia w ogóle. System ochrony zdrowia koncentruje się głównie na medycynie naprawczej, ale widać coraz wyraźniejszy zwrot w kierunku medycyny prewencyjnej, inaczej nazywanej medycyną długowieczności. Polski naukowiec tworzy ośrodek, który połączy innowatorów medycznych i ekspertów skupiających się na wiedzy, edukacji, badaniach i nowoczesnych technologiach służących długowieczności.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.