Poland Business Run 2022 już w niedzielę! 1500 firm pobiegnie dla potrzebujących
Poland Business Run 2022 już w niedzielę! 1500 firm pobiegnie dla potrzebujących
11. edycja charytatywnego Poland Business Run już w najbliższą niedzielę, 4 września. Na liście startowej jest ponad 32 tys. biegaczy, spośród których 9 tys. zmierzy się w zawodach w Krakowie, a reszta w wirtualnej rywalizacji po samodzielnie wybranej trasie. Każdy uczestnik sztafety, bez względu na wybraną formułę, pokona dystans 4 km i pomoże potrzebującym.
Poland Business Run wystartuje na rzecz osób z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii. Dla beneficjentów z całej Polski pobiegną biegacze reprezentujący firmy i korporacje, połączeni w 5-osobowe drużyny.
– Biegamy po to, żeby pomagać, żeby się dobrze bawić, integrować z zespołem, ale też po to, żeby zadbać o swoje zdrowie i aktywnie spędzić czas – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. – Bez względu na motywację naszych biegaczy jesteśmy im ogromnie wdzięczni za tak liczny udział. To dzięki uczestnikom, a także naszym sponsorom i partnerom, możemy skierować pomoc do kolejnych osób, które miały mniej szczęścia niż my – dodaje organizatorka.
Wsparcie trafi m.in. do 34-letniej Agnieszki z Krakowa, która w 2021 r., będąc w ciąży, zachorowała na raka piersi i potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji po mastektomii. Rehabilitację otrzyma także 70-letni Mirosław z Olkusza, który po amputacji nogi musi nauczyć się chodzić o protezie. Z kolei 23-letni Kamil z małopolskiej Trzebini i 19-letnia Weronika z Mikołowa na Śląsku uzyskają dofinansowania do sportowych protez nóg, które pomogą im realizować pasje. Łącznie wsparcie otrzyma przynajmniej 100 beneficjentów z całego kraju.
Bieg w Krakowie
Tradycyjne zawody Poland Business Run odbędą się w Krakowie pierwszy raz od 2019 r. Dwie ostatnie edycje przeprowadzono wirtualnie ze względu na pandemię. Biegacze, którzy wykupili pakiety startowe na bieg na krakowskich Błoniach, 4 września zmierzą się w sztafecie 5x4 km. Jest ich prawie 9 tysięcy i dlatego start został podzielony na dwie rundy: o godz. 10:00 i 13:30. Bieg rozpoczną na deptaku al. Focha, na wysokości Hali Cracovii, a trasa będzie prowadziła wokół Błoń i przez Park Jordana. W miasteczku biegowym na uczestników i kibiców będą czekały food trucki oraz strefa atrakcji dla dzieci.
Rywalizacja wirtualna
Uczestnicy wirtualnego Poland Business Run swój 4-kilometrowy odcinek mogą pokonać na samodzielnie wytyczonej trasie, co pozwoliło na dołączenie do wydarzenia zagranicznym oddziałom firm. Drużyny wystartują m.in. w Stanach Zjednoczonych, Malezji, Chinach, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Holandii czy Belgii.
Bez względu na wybraną lokalizację, trasę biegu należy pokonać 4 września do godz. 20:00, a uzyskany czas zarejestrować za pomocą dowolnej aplikacji sportowej z funkcją GPS i uwiecznić, robiąc zrzut ekranu. Po ukończonym biegu swój wynik wystarczy przesłać poprzez aplikację Poland Business Run lub stronę www organizatora. Warto pamiętać, że opcja “Dodaj wynik” pojawi się dopiero w dniu wydarzenia.
Pomagam Bardziej
Również osoby, które nie biorą udziału w zawodach, mogą pomóc podopiecznym Fundacji. Do godz. 12:00 dnia 4 września trwa akcja “Pomagam Bardziej”, w ramach której każdy może przekazać darowiznę. Wystarczy wejść na stronę: www.polandbusinessrun.pl/pl/teams i przelać dowolną kwotę za pośrednictwem “konta” jednej z drużyn zapisanych na bieg.
Sponsorami Strategicznymi biegu są firmy: UBS, Standard Chartered i Enea. Partnerem zawodów zostało Miasto Kraków.
Wszystkie informacje dotyczące wydarzenia można znaleźć na www.polandbusinessrun.pl.
Dialog i Technologia: przyszłość muzeów
Rewolucja AI na trawniku. Innowacyjna platforma i nowe roboty koszące od Husqvarna
Wyjątkowa szansa dla startupów z branży budowlanej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
P. Serafin: Potrzebujemy bardziej elastycznego unijnego budżetu. UE musi ponownie stać się synonimem innowacyjności i konkurencyjności
Nowy komisarz UE ds. budżetu, zwalczania nadużyć finansowych i administracji publicznej Piotr Serafin wskazuje, że budżet na kolejną perspektywę finansową UE powinien być bardziej elastyczny, by można było reagować w razie wystąpienia nieprzewidywalnych zdarzeń. W najbliższych miesiącach będą trwały konsultacje z państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim na temat priorytetowych obszarów na przyszłą siedmiolatkę.
Ochrona środowiska
Pozew przeciwko Skarbowi Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Może to wpłynąć na przyszłe regulacje
Fundacja ClientEarth w imieniu dwóch osób chorych na astmę pozwała właśnie Skarb Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Po raz pierwszy w Polsce sąd będzie musiał zbadać, czy istnieje bezpośredni związek między zanieczyszczeniem powietrza a poważnymi schorzeniami. To przełomowa sprawa, która może zmienić sposób egzekwowania prawa do życia i zdrowia.
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.