Poland Business Run 2022 już w niedzielę! 1500 firm pobiegnie dla potrzebujących
Poland Business Run 2022 już w niedzielę! 1500 firm pobiegnie dla potrzebujących
11. edycja charytatywnego Poland Business Run już w najbliższą niedzielę, 4 września. Na liście startowej jest ponad 32 tys. biegaczy, spośród których 9 tys. zmierzy się w zawodach w Krakowie, a reszta w wirtualnej rywalizacji po samodzielnie wybranej trasie. Każdy uczestnik sztafety, bez względu na wybraną formułę, pokona dystans 4 km i pomoże potrzebującym.
Poland Business Run wystartuje na rzecz osób z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii. Dla beneficjentów z całej Polski pobiegną biegacze reprezentujący firmy i korporacje, połączeni w 5-osobowe drużyny.
– Biegamy po to, żeby pomagać, żeby się dobrze bawić, integrować z zespołem, ale też po to, żeby zadbać o swoje zdrowie i aktywnie spędzić czas – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. – Bez względu na motywację naszych biegaczy jesteśmy im ogromnie wdzięczni za tak liczny udział. To dzięki uczestnikom, a także naszym sponsorom i partnerom, możemy skierować pomoc do kolejnych osób, które miały mniej szczęścia niż my – dodaje organizatorka.
Wsparcie trafi m.in. do 34-letniej Agnieszki z Krakowa, która w 2021 r., będąc w ciąży, zachorowała na raka piersi i potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji po mastektomii. Rehabilitację otrzyma także 70-letni Mirosław z Olkusza, który po amputacji nogi musi nauczyć się chodzić o protezie. Z kolei 23-letni Kamil z małopolskiej Trzebini i 19-letnia Weronika z Mikołowa na Śląsku uzyskają dofinansowania do sportowych protez nóg, które pomogą im realizować pasje. Łącznie wsparcie otrzyma przynajmniej 100 beneficjentów z całego kraju.
Bieg w Krakowie
Tradycyjne zawody Poland Business Run odbędą się w Krakowie pierwszy raz od 2019 r. Dwie ostatnie edycje przeprowadzono wirtualnie ze względu na pandemię. Biegacze, którzy wykupili pakiety startowe na bieg na krakowskich Błoniach, 4 września zmierzą się w sztafecie 5x4 km. Jest ich prawie 9 tysięcy i dlatego start został podzielony na dwie rundy: o godz. 10:00 i 13:30. Bieg rozpoczną na deptaku al. Focha, na wysokości Hali Cracovii, a trasa będzie prowadziła wokół Błoń i przez Park Jordana. W miasteczku biegowym na uczestników i kibiców będą czekały food trucki oraz strefa atrakcji dla dzieci.
Rywalizacja wirtualna
Uczestnicy wirtualnego Poland Business Run swój 4-kilometrowy odcinek mogą pokonać na samodzielnie wytyczonej trasie, co pozwoliło na dołączenie do wydarzenia zagranicznym oddziałom firm. Drużyny wystartują m.in. w Stanach Zjednoczonych, Malezji, Chinach, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Holandii czy Belgii.
Bez względu na wybraną lokalizację, trasę biegu należy pokonać 4 września do godz. 20:00, a uzyskany czas zarejestrować za pomocą dowolnej aplikacji sportowej z funkcją GPS i uwiecznić, robiąc zrzut ekranu. Po ukończonym biegu swój wynik wystarczy przesłać poprzez aplikację Poland Business Run lub stronę www organizatora. Warto pamiętać, że opcja “Dodaj wynik” pojawi się dopiero w dniu wydarzenia.
Pomagam Bardziej
Również osoby, które nie biorą udziału w zawodach, mogą pomóc podopiecznym Fundacji. Do godz. 12:00 dnia 4 września trwa akcja “Pomagam Bardziej”, w ramach której każdy może przekazać darowiznę. Wystarczy wejść na stronę: www.polandbusinessrun.pl/pl/teams i przelać dowolną kwotę za pośrednictwem “konta” jednej z drużyn zapisanych na bieg.
Sponsorami Strategicznymi biegu są firmy: UBS, Standard Chartered i Enea. Partnerem zawodów zostało Miasto Kraków.
Wszystkie informacje dotyczące wydarzenia można znaleźć na www.polandbusinessrun.pl.

Ruszyły zapisy do 3. edycji Poland Business Run Kids! Mali biegacze pobiegną dla 8-letniego Oliwiera

Emitel rozwija inteligentne systemy wodociągowe

Mlekpol oszczędza ponad 4 mln zł rocznie dzięki instalacji fermentacji beztlenowej od SEEN Technologie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.