Poland Business Run 2020 w nowej formule. Zapisy 27 maja
Poland Business Run 2020 w nowej formule. Zapisy 27 maja
Od 8 lat w pierwszą niedzielę września biegacze z polskich firm i korporacji stają na starcie Poland Business Run – biegu, który aktywność fizyczną i integrację pracowników łączy z charytatywnym celem. Również w tym roku organizatorzy nie rezygnują z imprezy i zapraszają na pomaganie przez bieganie w nowej, bezpiecznej odsłonie. Zapisy startują 27 maja.
Bieg odbywał się do tej pory w największych miastach Polski: Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu, Łodzi, Gdańsku, Lublinie i Rzeszowie. Tylko w 2019 r. wystartowało w nim ponad 27 tys. osób (w tym 7 tys. w samym Krakowie).
Rok 2020 r. z konieczności będzie wyjątkowy – pod względem miejsca i formuły. Zapisy dla wszystkich uczestników ruszą 27 maja i potrwają równe 2 tygodnie, do 10 czerwca.
– Choć nowa rzeczywistość postawiła nas przed koniecznością zmian, nie składamy broni. Nadal chcemy integrować środowisko biznesowe w słusznym, charytatywnym celu, by nie zostawić naszych podopiecznych bez wsparcia. Dlatego też potwierdzamy zapowiedzianą na 6 września datę biegu. Tego dnia jak zwykle 5-osobowe zespoły pobiegną w Poland Business Run 2020. Tym razem jednak, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, nie zgromadzimy tysięcy biegaczy na linii startu w każdym mieście – tłumaczy Marta Hernik, dyrektor Fundacji Poland Business Run, organizator biegu.
Biegacze pokonają dystans 4 km sami lub w kilku-, kilkunasto- czy kilkudziesięcioosobowej grupie w zależności od zasad dotyczących zgromadzeń, które będą obowiązywać we wrześniu. Nie będzie też wyznaczonej trasy, każdy może wytyczyć wymagany odcinek samodzielnie i w wybranej lokalizacji. Tym samym nie trzeba jak dotychczas biec konkretnie w Krakowie, Poznaniu czy Warszawie, ale w dowolnej miejscowości, w kraju lub poza jego granicami. Firmy mogą więc po raz pierwszy zaprosić do udziału swoje oddziały z całego świata.
W dniu imprezy, kiedy wszyscy zawodnicy danej drużyny wystartują, ich czasy zostaną podliczone w specjalnej aplikacji i pojawią się w klasyfikacji ogólnej. Z Krakowa, gdzie ma swoją siedzibę Fundacja Poland Business Run, prowadzona będzie transmisja live.
– Ze specjalnego studia połączymy się z biegaczami, przedstawicielami firm, a także naszymi ambasadorami i beneficjentami z różnych miejscowości, komentując wyniki i rekordy – dodaje Marta Hernik.
Główne hasło sztafety, czyli “Pobiegniesz - pomożesz!” pozostaje bez zmian. Impreza tradycyjnie wesprze osoby po amputacjach i z innymi dysfunkcjami narządów ruchu. Fundacja pragnie, by mimo nowej rzeczywistości i zakazu organizacji imprez masowych, pomoc otrzymało jak najwięcej potrzebujących. Dla przypomnienia tylko w 2019 r. dofinansowania do protez kończyn, sprzętu medycznego i rehabilitacji trafiły do 94 osób z niepełnosprawnością ruchową (od początku istnienia projektu do ponad 500). Szczytny cel dodatkowo motywuje uczestników.
Zapisy do Poland Business Run 2020 w nowej formule odbędą się jak zwykle przez stronę organizatora www.polandbusinessrun.pl. Rejestracja rusza 27 maja i potrwa dokładnie 2 tygodnie. Po dodaniu drużyny i opłaceniu udziału, pakiety startowe, a w nich specjalną chustę wielofunkcyjną, mogącą służyć także za maseczkę, numer startowy i pamiątkowy medal, uczestnicy otrzymają za pomocą przesyłki z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Wszystkie szczegóły pod adresem: www.polandbusinessrun.pl/pl/2020.

Potrzebujesz dofinansowania do protezy lub rehabilitacji? Fundacja Poland Business Run szuka beneficjentów!

Business Centre Club po raz 32. docenił firmy spełniające najwyższe standardy w biznesie

Cyfrowa transformacja SEDKOMP: Od sukcesji międzypokoleniowej do lidera innowacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.