Poland Business Run pierwszym biegiem w Polsce z medalem NFT!
Poland Business Run pierwszym biegiem w Polsce z medalem NFT!
3 września rekordowa liczba ponad 36 000 biegaczy z firm i korporacji wystartuje w charytatywnej sztafecie Poland Business Run. Wszyscy uczestnicy biegu jako pierwsi w Polsce otrzymają medale w formie tokenów NFT. Emisja tokenów jest wynikiem współpracy Fundacji Poland Business Run i KIR (Krajowej Izby Rozliczeniowej).
Token NFT to cyfrowy certyfikat poświadczający prawo do posiadania aktywów, który jest zapisany w technologii blockchain. Z tej opcji skorzystali już m.in. organizatorzy Buenos Aires Marathon, przekazując swoim biegaczom 8500 medali NFT. W ramach Poland Business Run, po raz pierwszy na świecie, stworzone zostanie aż 36 000 stokenizowanych medali dla każdego uczestnika charytatywnej sztafety.
– Medal Poland Business Run pozwala nam uhonorować zaangażowanie biegaczy, którzy łączą się w 5-osobowe zespoły i dają z siebie wszystko, aby pomóc beneficjentom biegu. Niektórzy uczestnicy kolekcjonują tradycyjne medale od wielu edycji. Dziś możemy zaprosić ich do świata nowych technologii, proponując spersonalizowany medal, jakiego jeszcze nie było! – podkreśla Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.
Zastosowanie technologii blockchain sprawia, że każdy medal NFT jest unikalny, a certyfikat potwierdzający autentyczność medalu jest bezpiecznie przechowywany w Krajowej Sieci Blockchain, utrzymywanej przez KIR. KIR od lat wspiera Poland Business Run, wystawiając swoje drużyny w sztafecie, a teraz także przygotowuje tokeny dla biegaczy.
– Już za kilka dni startuje kolejna edycja Poland Business Run. Ten jedyny w swoim rodzaju bieg charytatywny zajmuje szczególne miejsce w kalendarzu zespołu KIR i Fundacji Cyberium – mówi Wojciech Pantkowski, wiceprezes Zarządu KIR. – Pobiegniemy po raz piąty, aby zbierać środki dla osób potrzebujących wsparcia. A ponadto ogromnie cieszy nas możliwość przekazania biegaczom pamiątki z udziału w tym wydarzeniu w postaci cyfrowego medalu. To pierwsza tego typu inicjatywa w świecie biegów organizowanych w Polsce – dodaje.
Biegacze z ponad 1500 firm, którzy zapisali się do Poland Business Run i 3 września pokonają dystans biegu w Krakowie lub w ramach wirtualnej rywalizacji, otrzymają indywidualne linki do personalizowanego medalu, który wystarczy pobrać. Każdy medal NFT będzie posiadał unikalne dane, m.in. numer biegacza i czas ukończenia biegu.
Do uczestników Poland Business Run 2023 można dołączyć do 31 sierpnia w ramach pakietu Virtual Eco, który również gwarantuje otrzymanie medalu w formie tokenu. Wystarczy zebrać 5-osobową sztafetę i zarejestrować się na stronie www.pbr.pl. Środki z opłat startowych są przekazywane na pomoc osobom po amputacjach i mastektomii.
Dialog i Technologia: przyszłość muzeów
Rewolucja AI na trawniku. Innowacyjna platforma i nowe roboty koszące od Husqvarna
Wyjątkowa szansa dla startupów z branży budowlanej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media i PR
Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje marketing. Narzędzia AI dają drugie życie tradycyjnym formom reklamy
Z badań GroupM wynika, że już w najbliższym czasie połowa inwestycji w media będzie oparta na decyzjach wspomaganych przez sztuczną inteligencję, a do 2028 roku będą to już dwie na trzy transakcje. Prawie 9 na 10 przedstawicieli branży wskazuje AI jako technologię, która będzie mieć w najbliższym czasie największy wpływ na marketing. Debata o potencjale tej technologii rozgrzewa branżę, a możliwości jej wykorzystania wciąż przybywa – od planowania i optymalizowania kampanii reklamowych, przez influencer marketing, po media postrzegane jako tradycyjne, które dzięki innowacjom zyskują „drugie życie”.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Rolnictwo
Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu
Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.