Poland Business Run pierwszym biegiem w Polsce z medalem NFT!
Poland Business Run pierwszym biegiem w Polsce z medalem NFT!
3 września rekordowa liczba ponad 36 000 biegaczy z firm i korporacji wystartuje w charytatywnej sztafecie Poland Business Run. Wszyscy uczestnicy biegu jako pierwsi w Polsce otrzymają medale w formie tokenów NFT. Emisja tokenów jest wynikiem współpracy Fundacji Poland Business Run i KIR (Krajowej Izby Rozliczeniowej).
Token NFT to cyfrowy certyfikat poświadczający prawo do posiadania aktywów, który jest zapisany w technologii blockchain. Z tej opcji skorzystali już m.in. organizatorzy Buenos Aires Marathon, przekazując swoim biegaczom 8500 medali NFT. W ramach Poland Business Run, po raz pierwszy na świecie, stworzone zostanie aż 36 000 stokenizowanych medali dla każdego uczestnika charytatywnej sztafety.
– Medal Poland Business Run pozwala nam uhonorować zaangażowanie biegaczy, którzy łączą się w 5-osobowe zespoły i dają z siebie wszystko, aby pomóc beneficjentom biegu. Niektórzy uczestnicy kolekcjonują tradycyjne medale od wielu edycji. Dziś możemy zaprosić ich do świata nowych technologii, proponując spersonalizowany medal, jakiego jeszcze nie było! – podkreśla Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.
Zastosowanie technologii blockchain sprawia, że każdy medal NFT jest unikalny, a certyfikat potwierdzający autentyczność medalu jest bezpiecznie przechowywany w Krajowej Sieci Blockchain, utrzymywanej przez KIR. KIR od lat wspiera Poland Business Run, wystawiając swoje drużyny w sztafecie, a teraz także przygotowuje tokeny dla biegaczy.
– Już za kilka dni startuje kolejna edycja Poland Business Run. Ten jedyny w swoim rodzaju bieg charytatywny zajmuje szczególne miejsce w kalendarzu zespołu KIR i Fundacji Cyberium – mówi Wojciech Pantkowski, wiceprezes Zarządu KIR. – Pobiegniemy po raz piąty, aby zbierać środki dla osób potrzebujących wsparcia. A ponadto ogromnie cieszy nas możliwość przekazania biegaczom pamiątki z udziału w tym wydarzeniu w postaci cyfrowego medalu. To pierwsza tego typu inicjatywa w świecie biegów organizowanych w Polsce – dodaje.
Biegacze z ponad 1500 firm, którzy zapisali się do Poland Business Run i 3 września pokonają dystans biegu w Krakowie lub w ramach wirtualnej rywalizacji, otrzymają indywidualne linki do personalizowanego medalu, który wystarczy pobrać. Każdy medal NFT będzie posiadał unikalne dane, m.in. numer biegacza i czas ukończenia biegu.
Do uczestników Poland Business Run 2023 można dołączyć do 31 sierpnia w ramach pakietu Virtual Eco, który również gwarantuje otrzymanie medalu w formie tokenu. Wystarczy zebrać 5-osobową sztafetę i zarejestrować się na stronie www.pbr.pl. Środki z opłat startowych są przekazywane na pomoc osobom po amputacjach i mastektomii.
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Przegląd 5 najpopularniejszych narzędzi cyfrowych w firmach przemysłowych
WORKsHOW2025: Przyszłość pracy na międzynarodowej konferencji już 15 stycznia 2025!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.