Podwójne bezpieczeństwo dzięki nowym akcesoriom do obudów AX
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Obudowy używane jako skrzynki obsługowe wyposażone w przyciski bądź wyświetlacze, które są zainstalowane na drzwiach zewnętrznych, często są narażone na niekorzystne oddziaływanie trudnych warunków atmosferycznych, a także na dostęp przez osoby nieupoważnione. W odpowiedzi na problemy zgłaszane przez klientów w celu zmniejszenie tego potencjalnego ryzyka firma Rittal wprowadziła nowe akcesoria dla obudów AX z blachy stalowej i z tworzywa sztucznego, które znacząco zwiększają bezpieczeństwo, a jednocześnie nie wymagają dodatkowej obróbki mechanicznej. Są to dodatkowe drzwi wewnętrzne montowane w obudowach szybko i bez potrzeby użycia narzędzi.
Nowe drzwi wewnętrzne Rittal zaproponowane dla obudów AX umożliwiają przede wszystkim oddzielenie poziomu technologicznego i operacyjnego. Zapewnia to z jednej strony ochronę komponentów zainstalowanych w tylnej części obudowy, a z drugiej strony ochronę przed przypadkowym dostępem przez personel obsługujący do części pod napięciem. Co więcej - wewnętrzna powierzchnia drzwi może zostać wykorzystana jako dodatkowy poziom montażowy do instalacji przycisków, wyświetlaczy itp., zapewniając w ten sposób dodatkową przestrzeń montażową w obudowie. W zależności od konieczności zastosowania i wymagań użytkowników drzwi wewnętrzne mogą zostać zamontowane w obudowie w sposób elastyczny, dopasowany do indywidualnych potrzeb - czyli na różnej głębokości.
Zarówno w przypadku plastikowych szaf sterowniczych AX, jak i kompaktowych obudów sterowniczych AX wykonanych z blachy stalowej, odpowiednie drzwi wewnętrzne zostały zaprojektowane w sposób umożliwiający szybki montaż. Znacznie oszczędza to czas pracy instalatorów, ponieważ nie ma bez konieczności mechanicznej obróbki obudowy. Drzwi wewnętrzne z tworzywa sztucznego AX można bez problemu i łatwo zainstalować za pomocą bocznych punktów montażowych, a w przypadku AX z blachy stalowej - za pomocą szyny do wyposażenia wewnętrznego AX.
Nowe obudowy z dodatkowo zabezpieczonymi elementami obsługowymi na drzwiach wewnętrznych doskonale sprawdzą się w miejscach narażonych na trudne warunki zewnętrzne, m.in., w pojazdach specjalnych takich jak cysterny, pojazdy dźwigowe, a także w gospodarce wodno-ściekowej np. w oczyszczalniach ścieków, przemyśle morskim - w portach, na lotniskach oraz w zastosowaniach kolejowych i tunelowych (np. do kontroli sygnalizacji).
Materiał zdjęciowy:
- Zdjęcie 1: Plastikowa szafa sterownicza AX z drzwiami wewnętrznymi.
- Zdjęcie 2: Kompaktowa szafa sterownicza AX wykonana z blachy stalowej z drzwiami wewnętrznymi.
O Rittal:
- Rittal z siedzibą w Herborn w Hesji jest jednym z wiodących światowych dostawców systemów do szaf sterowniczych, rozdziału mocy, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i usług. Rozwiązania systemowe Rittal można znaleźć w ponad 90 procentach wszystkich branż na całym świecie, np. w budowie maszyn i instalacji, przemyśle spożywczym i napojowym oraz w branży IT i telekomunikacji.
- Szeroki wachlarz usług oferowanych przez światowego lidera rynku obejmuje konfigurowalne szafy sterownicze, których dane są stale dostępne w całym procesie produkcyjnym. Inteligentne rozwiązania chłodnicze Rittal, zużywające nawet o 75 procent mniej energii i charakteryzujące się dużą przewagą pod względem emisji CO2, mogą komunikować się ze środowiskiem produkcyjnym i tworzyć innowacyjne procesy dla konserwacji i serwisu. Portfolio obejmuje innowacyjne rozwiązania IT, od szaf IT i modułowych centrów danych po rozwiązania obliczeniowe brzegowe i hiperskalowe.
- Wiodący dostawcy oprogramowania Eplan i Cideon uzupełniają łańcuch wartości o interdyscyplinarne rozwiązania projektowe, a Rittal Automation Systems o rozwiązania automatyzacji do budowy rozdzielnic.
- Rittal został założony w 1961 roku i jest największym przedsiębiorstwem zarządzanej przez właściciela grupy Friedhelm Loh. Grupa Friedhelm Loh odnosi międzynarodowy sukces dzięki 12 zakładom produkcyjnym i 94 filiom. Grupa firm zatrudnia 11 600 osób i osiągnęła w 2019 roku sprzedaż na poziomie 2,6 miliarda euro. firm
- Więcej informacji można znaleźć na stronach www.rittal.pl i www.friedhelm-loh-group.com.
Trwa Black Week – zgarnij rabaty od marek ZTE i nubia
Nest Bank laureatem Global Retail Banking Innovation Awards za N!Asystenta
Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.