Komunikaty PR

Pierwsze na świecie centrum testów porównawczych AVoIP

2024-08-27  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Dominika Leszczyńska
Public Management

ul. Radzymińska 12/1
03-752 Warszawa
dleszczynska|publicmanagement.pl| |dleszczynska|publicmanagement.pl
668 908 387
https://www.linkedin.com/company/public-management/

Panasonic Connect Europe z dumą ogłasza otwarcie pierwszego na świecie centrum testów porównawczych AVoIP (Audio-Video over IP) w swoim Centrum Rozwiązań Biznesowych (BSC) w Wiesbaden. To przełomowe przedsięwzięcie stwarza unikalną możliwość dla profesjonalistów AV, którzy chcą w realistycznych warunkach przetestować różne standardy AVoIP i znaleźć najlepsze rozwiązania dla swoich organizacji.

AVoIP zyskuje coraz większe znaczenie w branży AV, oferując elastyczne, dostępne i opłacalne rozwiązania. Jednak brak uniwersalnego standardu technologicznego wciąż stanowi wyzwanie. Marco Schulz, ekspert branżowy, wskazuje na kluczowy czynnik sukcesu — pozostawienie otwartych opcji technologicznych, co pozwala organizacjom na elastyczne reagowanie na zmieniające się potrzeby.

BSC: Miejsce, gdzie spotykają się innowacje i testy w warunkach rzeczywistych

Centrum Rozwiązań Biznesowych Panasonic szybko stało się miejscem kluczowym dla profesjonalistów AV. Dzięki zaawansowanym testom porównawczym, organizacje mają teraz możliwość oceny opóźnień, jakości obrazu i efektywności przepustowości w kontekście różnych standardów AVoIP, takich jak HDMI, NDI, SDVoE, IPMX, Crestron NVX i Dante AV.

Jednym z wyjątkowych aspektów BSC jest możliwość testowania systemów w warunkach rzeczywistych, co pozwala firmom z różnych sektorów podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące ich infrastruktury technologicznej. Na przykład, przed otwarciem wystawy BBC Earth w Melbourne, w BSC testowano projektory i obiektywy Panasonic, aby zagwarantować wysoką jakość wciągającego doświadczenia. Takie podejście umożliwia precyzyjne dopasowanie technologii do unikalnych wymagań każdego projektu.

Klucz do przyszłości: elastyczność dzięki technologii Intel SDM

Największym wnioskiem, jaki Panasonic wyciągnął ze swojej działalności w sektorze AV, jest to, że przyszłość wymaga elastyczności. Firma aktywnie promuje technologię Intel Smart Display Module (SDM) w swoich projektorach i wyświetlaczach, co pozwala organizacjom na łatwą integrację różnych standardów AVoIP i adaptację do zmieniających się wymagań. Moduły SDM nie tylko minimalizują potrzebę dodatkowych konwerterów, ale także wspierają zrównoważony rozwój, zmniejszając ilość odpadów elektronicznych i wydłużając żywotność sprzętu.

Panasonic Connect Europe kontynuuje swoją misję dostarczania elastycznych, przyszłościowych rozwiązań technologicznych, które są odpowiedzią na wyzwania związane z brakiem uniwersalnego standardu AVoIP. Dzięki Centrum Rozwiązań Biznesowych w Wiesbaden, organizacje z różnych branż mogą teraz testować, porównywać i wdrażać najbardziej zaawansowane technologie AV, zwiększając swoją przewagę konkurencyjną na globalnym rynku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl/systemy-wizualne/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Public Management
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku? Biuro prasowe
2025-04-17 | 07:00

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Branża elektrotechniczna dynamicznie się rozwija, dostosowując do rosnących wymagań użytkowników oraz wyzwań związanych z efektywnością energetyczną
Technologie Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
2025-03-25 | 11:00

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel S.A. wzmacnia swoją pozycję na tworzącym się w Polsce rynku projektowania i budowy infrastruktury sieciowej dla bezzałogowych statków powietrznych. Na podstawie
Technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Prawo

Bankowość

Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.