Pierwsze na rynku przełączniki hybrydowe z trzema trybami zarządzania
Zyxel wprowadza do oferty przełączniki z serii GS2220, które jako pierwsze na rynku mogą być zarządzane w trzech trybach: poprzez chmurę, CLI oraz SNMP. Najnowsza seria zastępuje najbardziej popularną gamę przełączników Zyxel warstwy 2 – GS2210.
Najnowsze przełączniki hybrydowe warstwy 2 z serii GS2220 w połączeniu z pierwszą na rynku funkcją zarządzania w trzech trybach: za pośrednictwem chmury, interfejsu wiersza poleceń (CLI) i protokołu Simple Network Management (SNMP) zapewnią sieciom korporacyjnym i edukacyjnym wyjątkową wydajność.
- Seria GS2220, dostępna w sprzedaży od lipca 2020, spełnia wszystkie potrzeby małych i średnich firm w zakresie łączności sieciowej i oczekiwania dotyczące wydajności sieci- mówi Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications. - Przełączniki te obsługują wszystkie funkcje warstwy 2 i doskonale sprawdzą się w różnorodnych wdrożeniach sieci biznesowych i edukacyjnych.
Najważniejszym elementem przełączników GS2220 z trzema trybami zarządzania jest obsługa chmury Nebula, która umożliwia administratorom monitorowanie i kontrolowanie ich sieci w dowolnym miejscu i czasie za pomocą jednego scentralizowanego interfejsu. Zaprojektowana z myślą o biznesie chmura Nebula pozwala na bardzo wydajne wdrażanie, konfigurowanie i analizę sieci.
Wszystkie przełączniki GS2220 posiadają roczną bezpłatną licencją Nebula Pro, dzięki temu klienci biznesowi już teraz mogą zapoznać się z zaletami zdalnego, scentralizowanego zarządzania chmurą i przygotować się do przyszłej migracji do chmury.
Administratorzy mogą wybrać też lokalne zarządzanie CLI – tryb, który oferuje pełny dostęp do odczytywanych i zapisywanych informacji oraz dużą ich szczegółowość. Do wyboru jest również tryb zarządzania SNMP, który zawiera kompletną informacyjną bazę zarządzania i ułatwia znacznie obsługę w sieci urządzeń różnych marek.
Stabilne, ciche i kompaktowe
Przełączniki warstwy 2 sprostają wyzwaniom konwergencji, ponieważ obsługują jednocześnie dane, głos, strumienie wideo, e-commerce i inne aplikacje. W modelach GS2220 inżynierowie Zyxela odpowiednio zaimplementowali znaczące modernizacje sprzętowe i programowe. Przełączniki charakteryzują się również dużą mocą i wysoką niezawodnością. Kolejną zaletą jest dwukrotnie i czterokrotnie silniejsza ochrona odpowiednio przed wyładowaniami elektrycznymi i przepięciami.
Dzięki nowej i cichej konstrukcji bez wentylatora przełączniki sprawdzą się w biurach i innych miejscach, w których pożądana jest cisza. Ponadto przełączniki serii GS2220 mają bardziej kompaktowe wymiary niż pozostałe modele, co pozwala zachować więcej wolnego miejsca w szafie lub na biurku.
Kompleksowa obsługa portów
Przełączniki obsługują wszystkie aplikacje przełączające L2, oferując do 44 gigabitowych portów RJ45 wraz z gigabitowymi portami miedzianymi/ światłowodowymi lub dwoma portami SFP. Modele z mniejszą liczbą portów są również dostępne dla sieci, w których w warstwie dostępowej będą wykorzystywane bardziej zaawansowane funkcje zarządzania L2.
Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.zyxel.com/pl/pl/products_services/10-28-50-port-GbE-L2-Managed-Switch-GS2220-Series/
* Seria GS2220 zostanie szczegółowo zaprezentowana 6 sierpnia o godz. 10:00 podczas webinarium pt. „Nowości w ofercie przełączników Zyxel”. Wstęp wolny, wymagana rejestracja poprzez stronę: https://discover.zyxel.com/PLWBNR2020Q30608AS_RegLP.html
Zyxel Networks
Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.
Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:
- obecny na 150 rynkach na całym świecie
- 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
- 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
UX – zawód przyszłości. Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
ZTE MF986D i ZTE MF17B – szybki Internet LTE na wyciągnięcie ręki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.