Komunikaty PR

Pergamin pozyskał 3 mln złotych

2021-01-19  |  13:20
Biuro prasowe

Pergamin, firma zajmująca się automatyzacją pracy z umowami i innymi dokumentami prawnymi, pozyskał 3 mln zł w rundzie seed od JR Holding i Nunatak Capital. Pergamin wykorzysta nowe środki na rozbudowę produktu o funkcje analizy danych z wykorzystaniem AI oraz pozyskiwanie klientów w sektorze Enterprise. 

Pergamin to polski startup, który umożliwia cyfrowe zarządzanie umowami w oparciu o dane (data-driven contract management). Narzędzie pozwala na zautomatyzowane tworzenie, negocjowanie, elektroniczne podpisywanie i przechowywanie umów, a także wymianę danych i integrację z innymi narzędziami. Użytkownicy aplikacji mogą między innymi łatwo zweryfikować dane kontrahentów w zewnętrznych bazach (np. REGON), czy automatycznie przekazywać lub pobierać informacje z systemów CRM lub wspomagających procesy HR. Wbudowany podpis elektroniczny sprawia, że proces zawierania umowy odbywa się całkowicie cyfrowo i nie wymaga druku, ani wysyłki dokumentów pocztą.

Teraz Pergamin pozyskał 3 miliony złotych w rundzie seed, której przewodziła spółka inwestycyjna JR Holding ASI. W rundzie wziął też udział dotychczasowy inwestor, fundusz Nunatak Capital. Pozyskane środki przeznaczone zostaną przede wszystkim na dalszy rozwój produktu, m.in. rozbudowę funkcji opartych o analizę danych i uczenie maszynowe, wzmocnienie zespołu (m.in. o specjalistów od produktu i deweloperów) oraz marketing i sprzedaż.

Włączenie do naszego portfela inwestycyjnego spółki Pergamin wpisuje się w realizację strategii rozwoju JR Holding ASI, która zakłada inwestycje w projekty z obszaru Digital Business. Z naszych analiz wynika, że zarówno branża nowoczesnych usług dla biznesu opartych na automatyzacji i AI, jak również innowacyjny produkt stworzony przez Pergamin, dają solidne podstawy do dalszego rozwoju spółki i osiągnięcia wysokiego wzrostu skali biznesu – mówi Artur Jedynak, Prezes Zarządu spółki KBJ odpowiedzialnej za rozwój obszaru Digital Business JR Holding.

Rozwiązanie dostarczane przez Pergamin, dzięki kompleksowości i wykorzystaniu sztucznej inteligencji pozwala radykalnie uprościć i przyspieszyć proces tworzenia, podpisywania i zarządzania umowami, a także zmniejszyć ryzyko błędów i nadużyć. Widząc niezwykle dynamiczny rozwój Pergaminu – zwłaszcza w nowej rzeczywistości, która wymaga zdalnego tworzenia i zawierania umów - postanowiliśmy zwiększyć nasze zaangażowanie. Nunatak Capital jako operacyjny fundusz VC, oprócz zaangażowania finansowego, będzie dalej wspierał Pergamin w rozwoju narzędzi data science - mówi Piotr Ciżkowicz, Partner Zarządzający funduszu Nunatak Capital i profesor SGH.

Firmy tracą pieniądze przez nieefektywne procedury i brak automatyzacji rutynowych, powtarzalnych procesów. W związku z COVID-19, tryb pracy zdalnej stał się “nową normalnością”, a firmy musiały przyspieszyć proces cyfryzacji. Pergamin odpowiada na te potrzeby skracając proces przygotowania umowy i ułatwiając negocjacje. W efekcie pozwalamy zwiększyć kontrolę nad procesem i poprawić jakość przygotowywanych dokumentów ograniczając liczbę błędów. Cały czas stawiamy na nasze podstawowe wartości: łatwość obsługi i bezpieczeństwo. Wierzymy, że w niedługim czasie narzędzia takie jak Pergamin, czyli tworzone w podejściu data-driven, staną się podstawą funkcjonowania każdej firmy - mówi Jakub Barwaniec, CEO i jeden z założycieli Pergaminu.

Z usług Pergaminu korzysta już 10 tys. użytkowników i ponad 150 firm – zarówno dużych korporacji, jak i spółek z sektora MŚP. Klienci startupu to m.in. Echo Investment, Atrium European Real Estate, Profitowi, Kross, Grupa ANG, Going. (Grupa Empik). Pergamin uczestniczy też w programie akceleracyjnym Accelpoint, realizując projekt dla Santander Bank Polska

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce Biuro prasowe
2025-03-25 | 11:00

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel S.A. wzmacnia swoją pozycję na tworzącym się w Polsce rynku projektowania i budowy infrastruktury sieciowej dla bezzałogowych statków powietrznych. Na podstawie
Technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,
Technologie Praca w IT bez doświadczenia. Liderzy EY GDS o tym, jak odnaleźć swoją ścieżkę do sukcesu na rynku IT
2025-02-26 | 11:15

Praca w IT bez doświadczenia. Liderzy EY GDS o tym, jak odnaleźć swoją ścieżkę do sukcesu na rynku IT

Branża IT przyciąga jak magnes. Zwłaszcza obecnie, gdy AI staje się rzeczywistością, która zmienia sposób, w jaki pracujemy i żyjemy. Praca w IT daje

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł

Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.

Transport

Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.

Bankowość

Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.