Pełna moc w każdej sytuacji. Oto nowe ładowarki Hama mini Gan 65 i 45 W
Producent ogłosił premierę swoich nowych superszybkich i kompaktowych ładowarek. Mocniejsza wersja ma dwa złącza USB-C i gniazdo USB-A, z kolei słabszy wariant dysponuje dwoma złączami USB-A i portem USB-C. Obie pozwalają na zasilenie energią aż trzech urządzeń naraz, obsługują także nowoczesne technologie Power Delivery oraz Qualcomm Quick Charge 3.0.
Producent rozwija swoją linię zaawansowanych ładowarek, wykorzystujących technologię azotku galu – nowatorskiego półprzewodnika, stosowanego w produkcji tranzystorów. To rozwiązanie, zastępujące krzem, umożliwiło skonstruowanie urządzenia o kompaktowych rozmiarach, które generuje minimalną ilość ciepła, a jednocześnie oferuje świetną skuteczność. Technologia ta zapewnia efektywniejsze przekazywanie energii przy zredukowanych stratach energii. Ocenia się, że ładowarka GaN może dostarczyć potrójną moc w porównaniu do standardowych modeli o analogicznej wielkości.
Ładowarka sieciowa Hama mini GAn 65 W o białym kolorze charakteryzuje się następującymi wymiarami korpusu: głębokość 6 cm, szerokość 3,4 cm i wysokość 3,1 cm. Natomiast model Hama mini o mocy 45 W (barwa taka sama) ma identyczne wymiary poza głębokością, wynoszącą 5,5 cm. W obu przypadkach w przybliżeniu daje to rozmiar dwóch pudełek zapałek, położonych obok siebie. Jest to wynik o 60 proc. mniejszy niż tradycyjne alternatywy, co sprawia, że ładowarki bez trudu zmieszczą się w kieszeni czy niewielkiej torbie. Będą zawsze w gotowości do szybkiego naładowania telefonu, słuchawek mobilnych, kontrolera do gier, czytnika e-Booków, tabletu lub – dzięki sporej mocy maksymalnej – nawet laptopa. Co więcej, dzięki kompaktowej, wąskiej budowie nie blokują sąsiednich gniazd.
Model 65-watowy ma złącze USB-A zaznaczone na pomarańczowo (obsługujące moc 18 W) oraz dwa dwustronne porty USB-C w kolorze zielonym, każde z nich obsługujące pełną mocą 65 W. Natomiast model o mocy 45 W może się pochwalić zielonym portem USB-C i dwoma pomarańczowymi USB-A (obowiązuje ten sam podział mocy, przypisany do koloru). Różnicowanie barw portów mocno ogranicza ryzyko ich pomylenia i potencjalnego wyłamania. Trzy gniazda pozwalają na jednoczesne ładowanie do trzech sprzętów, czyli w praktyce na każdy wyjazd wystarczy zabrać ze sobą tylko jedną ładowarkę.
Należy też zaznaczyć, że obydwie opisywane ładowarki sieciowe łączą w sobie dwie metody szybkiego ładowania - Qualcomm i Power Delivery. Technologia Qualcomm Quick Charge 2.0/3.0 umożliwia nawet czterokrotnie szybsze ładowanie w porównaniu do starszych metod. Z kolei Power Delivery zapewnia najbardziej efektywne i bezpieczne ładowanie, przyspieszając proces zasilenia energią nawet pięciokrotnie. Urządzenie automatycznie identyfikuje podłączony sprzęt i dostosowuje optymalny, bezpieczny dla końcowego akcesorium proces ładowania. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu rozwiązania GaN, ładowarka chroni jego baterię, wydłużając żywotność.
Obie nowości w portfolio marki Hama są idealnym wyborem dla smartfonów wymagających szybkiego ładowania. Gwarantują ekspresowe doładowanie do 60 proc. w zaledwie 30 minut. Stanowią również odpowiedź na brak dołączonych ładowarek przez niektórych producentów gadżetów.
Katalogowa cena ładowarki Hama mini GaN 65 W wynosi 179 zł, zaś modelu mini GaN 45 W kształtuje się na poziomie 129 zł.
Polska premiera realme GT 7 Pro już 26 listopada
realme partnerem polskiej transmisji zmagań CS:GO na kanałach “izaka”
Funkcja Circle to Search już dostępna na wybranych smartfonach Motorola
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.