Panasonic wprowadza na rynek bezprzewodowy system do prezentacji
Wczoraj, podczas targów ISE w Amsterdamie, firma Panasonic zaprezentowała swój bezprzewodowy system do obsługi prezentacji, zaprojektowany z myślą o łatwej i wydajnej pracy zespołowej w salach konferencyjnych, małych pomieszczeniach oraz salach lekcyjnych. System umożliwia prezentowanie materiałów wizualnych i dźwiękowych na monitorach i projektorach firmy Panasonic nawet czterem osobom jednocześnie, bez potrzeby używania kabli i podłączania różnych komputerów.
System bezprzewodowy z monitorami firmy Panasonic klasy premium
Aby udostępnić materiały na monitorze, użytkownik musi jedynie podłączyć specjalny przekaźnik do portów USB i HDMI swojego komputera i nacisnąć przycisk. Nie jest konieczne konfigurowanie sprzętu, dodatkowe oprogramowanie ani instalowanie sterowników.
Bezprzewodowy system do obsługi prezentacji jest dostępny w dwóch wersjach: podstawowej z tunerem STB oraz bezprzewodowej z odbiornikiem SDM. Odbiornik SDM opracowano tak, by idealnie pasował do gniazda rozszerzeń Intel® SDM, w które wyposażone są monitory Panasonic SQ1. Nie jest wymagane połączenie komputera i monitora kablem, eliminując problemy związane z dostępnością miejsca. W przypadku monitorów i projektorów firmy Panasonic bez gniazda SDM, w którym można umieścić odbiornik, dostępna jest wersja z tunerem STB do podłączenia za pomocą kabla.
W przeciwieństwie do niektórych innych systemów rozwiązanie firmy Panasonic nie wymaga instalowania żadnego specjalnego oprogramowania na komputerze. Aby udostępnić ekran komputera na monitorze, użytkownik musi jedynie nacisnąć przycisk na podłączonym do niego przekaźniku. Komputery prezentujących przełącza się w ten sam sposób — wystarczy nacisnąć przycisk.
Za wysokiej jakości obraz odpowiada przetwarzanie sprzętowe, które umożliwia kompresję i dekompresję obrazu w celu uzyskania rozdzielczości Full HD. System obsługuje także prezentacje zawierające materiały wideo. Transmisja bezprzewodowa spełnia wymagania standardu IEEE802.11ac.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.