Panasonic rewolucjonizuje doświadczenia wizualne na Igrzyskach Olimpijskich
Public Management
ul. Radzymińska 12/1
03-752 Warszawa
dleszczynska|publicmanagement.pl| |dleszczynska|publicmanagement.pl
668 908 387
https://www.linkedin.com/company/public-management/
Panasonic z dumą ogłasza zakończenie zaawansowanej instalacji sprzętu audiowizualnego na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024. Jako globalny partner olimpijski w kategorii sprzętu audio i wideo, Panasonic odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu wyjątkowych doświadczeń wizualnych dla widzów na całym świecie.
Innowacyjne Rozwiązania AV na Igrzyskach Olimpijskich
W ramach przygotowań do igrzysk, Panasonic dostarczył i zainstalował zaawansowany sprzęt w najważniejszych obiektach olimpijskich. Kluczowym elementem projektu jest instalacja 130 projektorów laserowych o wysokiej jasności, w tym najmniejszych i najlżejszych projektorów dostępnych na rynku. Projektory te są zainstalowane w kompleksie pływackim w La Defense, który był gospodarzem konkurencji pływackich.
Panasonic wprowadził również nowoczesne kamery PTZ, kamery studyjne oraz systemy do przełączania wideo na żywo, takie jak KAIROS, które umożliwiają zaawansowane mapowanie pikseli i elastyczną kontrolę w czasie rzeczywistym. Dodatkowo, wprowadzono system monitorowania zdalnego dla projektorów RQ35k, co pozwala na precyzyjne zarządzanie i optymalizację wydajności sprzętu.
Wyzwania Projektowe
W realizacji tego projektu kluczowym wyzwaniem była redukcja śladu węglowego. Panasonic skoncentrował się na wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań, które pozwoliły na zmniejszenie wpływu na środowisko, co wpisuje się w ich zaangażowanie w zrównoważony rozwój.
Równocześnie, zespół Panasonic musiał zapewnić, że wszystkie elementy sprzętu będą w pełni operacyjne w dniu igrzysk. Wymagało to intensywnej pracy nad osiągnięciem najwyższej jakości przy minimalnych kosztach, co było możliwe dzięki ścisłej współpracy firmy z integratorami systemów oraz ekipami produkcyjnymi.
Więcej Informacji w Filmie
Zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentalnego, który szczegółowo opisuje proces instalacji oraz wyzwania związane z realizacją projektu. Film zawiera również wywiady z członkami zespołu projektowego, kontraktorami AV i firmami wynajmującymi sprzęt. Materiał jest dostępny z polskimi napisami i można go zobaczyć pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=bkrdxRJHLLA
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.