Panasonic przedstawia nowy obiektyw
LEICA DG SUMMILUX 9mm F 1.7 ASPH (H-X09)
Nowy ultraszerokokątny obiektyw Mikro Cztery Trzecie 18 mm* z dużą przysłoną F1,7
Panasonic z przyjemnością przedstawia nowy, ultraszerokokątny obiektyw stałoogniskowy LEICA DG SUMMILUX 9 mm F1,7 (odpowiednik aparatu 35 mm: 18 mm) do serii LUMIX G oparty na standardzie Mikro Cztery Trzecie. LEICA DG SUMMILUX 9 mm (H-X09) to niezrównany obiektyw, który charakteryzuje się wyjątkowo krótką odległością ogniskowania 0,095 m i znakomitym współczynnikiem powiększenia 0,25x (odpowiednik aparatu 35 mm: 0,5x). Połączenie tych wyjątkowych specyfikacji umożliwia podkreślenie fotografowanej osoby bądź obiektu na rozległym tle. Charakteryzuje się również wysoką wydajnością i płynnym, pięknym efektem bokeh zarówno na zdjęciach, jak i filmach, spełniając rygorystyczne standardy LEICA.
LEICA DG SUMMILUX 9 mm F1,7 składa się z dwunastu soczewek w dziewięciu grupach, w tym dwóch soczewek asferycznych, dwóch soczewek ED (o bardzo niskiej dyspersji) i jednej soczewki UHR (Ultra wysoki współczynnik załamania), aby skutecznie tłumić zarówno osiową aberrację chromatyczną, jak i chromatyczną aberrację powiększenia. Dzięki soczewkom asferycznym korygowany jest również astygmatyzm, co zapewnia wysoką rozdzielczość. Co więcej, soczewka UHR (Ultra-High Refractive Index) zapewnia jednolitą jakość obrazu od środka do samej krawędzi, jednocześnie przyczyniając się do zmniejszenia rozmiaru obiektywu. Średnica filtra wynosi 55 mm.
LEICA DG SUMMILUX 9 mm F1,7 jest w stanie płynnie i cicho pracować z systemem AF aparatu i komunikuje się z aparatem z prędkością do 240 kl./s. W przypadku ustawienia nieliniowego ostrość jest przesuwana o zmienną wielkość zgodnie z prędkością obrotową pierścienia ostrości, podczas gdy przy ustawieniu liniowym ostrość jest przesuwana o wyznaczoną wartość zgodnie z kwantem obrotu pierścienia ostrości. Czułość (wielkość przesunięcia ostrości na kwant obrotu) można wybrać w zakresie od 90 do 360 stopni*1 na 30 stopni, aby umożliwić zamierzone działanie ostrości. LEICA DG SUMMILUX 9 mm F1,7 wyróżnia się również wydajnością nagrywania wideo dzięki mechanizmowi, który tłumi „oddychanie” ostrości, co było problemem wszystkich wymiennych obiektywów zaprojektowanych do robienia zdjęć. Dzięki mikrokrokowej regulacji przysłony, która zapewnia płynną zmianę ekspozycji, produkt umożliwia nagrywanie wideo o profesjonalnej jakości.
Dzięki kompaktowym rozmiarom i wadze około 130 g, LEICA DG SUMMILUX 9 mm F1,7 oferuje oszałamiającą mobilność systemu Mikro Cztery Trzecie. Wytrzymała konstrukcja odporna na kurz i zachlapania*2 pozwala na użytkowanie w trudnych warunkach, nawet w temperaturze minus 10 stopni Celsjusza, zapewniając najwyższą niezawodność.
Panasonic angażuje się w rozwój obiektywów Mikro Cztery Trzecie, aby dalej rozszerzać swoją ofertę w celu zaspokojenia potrzeb klientów.
LUMIX H-X09 to produkt kwalifikujący się do programu LUMIX PRO. Program LUMIX PRO został zaprojektowany, aby wspierać użytkowników LUMIX, gdy najbardziej tego potrzebują, oferując szereg korzyści dostępnych dla członków nie tylko w ich własnych krajach, ale także w krajach, które odwiedzają w ramach ich pracy.
Sprawdź www.lumix-pro.com, aby uzyskać szczegółowe informacje i przeczytać warunki dotyczące kwalifikujących się poziomów, krajów i produktów.
*Odporność na kurz i zachlapanie nie gwarantuje, że nie nastąpi uszkodzenie, jeśli obiektyw zostanie wystawiony na bezpośredni kontakt z kurzem i wodą.
* Projekt i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia
Premiera: Cooler Master Hyper 411 Nano - kompaktowe i wydajne chłodzenie CPU dla
CampusAI i Instytut Human+AI rozpoczynają globalny dialog o generatywnej sztuczn
MC600 - nowy mobot od MiR i UR
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł
Historyczna polska akwizycja w USA sfinalizowana. Chemiczny koncern należący do Kulczyk Investments zyskuje mocną pozycję w Ameryce Północnej
Chemiczna grupa Qemetica, należąca do portfela Kulczyk Investments, sfinalizowała transakcję nabycia od koncernu PPG biznesu krzemionki strącanej za 1,2 mld zł, czyli ok. 310 mln dol. Tym samym przejmuje fabryki w Holandii i USA, stając się trzecim graczem w Europie i drugim w Ameryce Północnej na rynku tego surowca, kluczowego m.in. dla globalnej branży motoryzacyjnej.
Infrastruktura
PGE: Na dniach zapadnie decyzja inwestycyjna dla Baltica 2. Ta morska farma wiatrowa ma zacząć działać od 2027 roku
Wyniki finansowe i operacyjne PGE Polskiej Grupy Energetycznej za III kwartał 2024 roku są stabilne i zgodne z wcześniejszymi szacunkami, co pozwala utrzymać kurs na wielkoskalowe inwestycje transformujące polską energetykę – podała spółka. Jednym z flagowych projektów jest budowa Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica o łącznej mocy ok. 2,5 GW. W najbliższych dniach zapadnie decyzja inwestycyjna w sprawie jej pierwszego etapu, projektu Baltica 2.
Polityka
P. Serafin: Potrzebujemy bardziej elastycznego unijnego budżetu. UE musi ponownie stać się synonimem innowacyjności i konkurencyjności
Nowy komisarz UE ds. budżetu, zwalczania nadużyć finansowych i administracji publicznej Piotr Serafin wskazuje, że budżet na kolejną perspektywę finansową UE powinien być bardziej elastyczny, by można było reagować w razie wystąpienia nieprzewidywalnych zdarzeń. W najbliższych miesiącach będą trwały konsultacje z państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim na temat priorytetowych obszarów na przyszłą siedmiolatkę.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.