Komunikaty PR

PANASONIC PREZENTUJE KAMERĘ STUDYJNĄ 4K I ADAPTER ŚWIATŁOWODOWY

2024-09-12  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Dominika Leszczyńska
Public Management

ul. Radzymińska 12/1
03-752 Warszawa
dleszczynska|publicmanagement.pl| |dleszczynska|publicmanagement.pl
668 908 387
https://www.linkedin.com/company/public-management/

Kamera studyjna AK-UCX100 firmy Panasonic zapewnia najwyższą elastyczność i jakość w produkcjach opartych na protokole IP, rejestrując materiał 4K w dowolnym środowisku.

Firma Panasonic Connect Europe podczas konferencji zaprezentowała dziś nową kamerę studyjną AK-UCX100 i adapter światłowodowy AK-CFA100. Te dwa produkty zapewniają klientom większą elastyczność produkcji w studiu lub podczas wydarzeń na żywo, oferując jednocześnie najwyższą jakość obrazu. UCX100 pozwala użytkownikom wybrać styl pracy, aby sprostać wyzwaniom budżetowym i produkcyjnym. Może działać z pojedynczą głowicą kamery lub w połączeniu z adapterem światłowodowym kamery (CFA) lub jednostką sterującą kamerą (CCU), zapewniając najwyższą jakość materiału filmowego w każdym środowisku filmowania. UCX100 i CFA100 będą dostępne od grudnia 2024 roku.

Elastyczna obsługa

Model UCX100 obsługuje wyjścia 3G i 12G SDI z głowicy kamery oraz bezpośrednie podłączenie Panelu Zdalnego Sterowania z synchronizacją i sygnalizacją tally, dzięki czemu może działać jako urządzenie samodzielne. Kamera działa niezależnie z pełną funkcjonalnością po podłączeniu do głowicy kamery za pomocą szybkiego połączenia sieciowego 25 Gb ST 2110.

 

Nowy adapter światłowodowy do kamer Panasonic (CFA100) może dostarczać zasilanie kamery przez standardowy hybrydowy kabel światłowodowy ST 311, umożliwiając jej samodzielne działanie. Alternatywnie kamera może być zasilana przez CCU lub lokalny zasilacz 12 V XLR. Użytkownicy mogą korzystać z dowolnego trybu w zależności od wymagań produkcyjnych. W połączeniu z CFA100, kamera może dostarczać energię na około 2 km, rozciągając się maksymalnie do 10 km w przypadku[1] światłowodowego.

Podczas tworzenia treści w tradycyjnym studiu z modułem CCU, kamera łączy się z niedawno wprowadzoną na rynek jednostką sterującą z serii AK-UCU700/UCU710 firmy Panasonic, która zapewnia wszystkie tradycyjne punkty łączności, a także redundancję Dante i ST 2022-7. Ponadto obsługuje szeroką gamę protokołów, takich jak NDI® High Bandwidth, SRT, SMPTE ST 2110 oraz równoległą pracę pasma podstawowego i IP. UCX100 można łatwo sparować z dowolną kamerą Panasonic, w tym z kamerą PTZ AK-UE160, aby zapewnić stałą, spójną jakość produkcji. Oba aparaty mają również tę samą matrycę, która umożliwia automatyczne dopasowywanie kolorów. W połączeniu z serią AK-UCU700/710, UCX100 obsługuje 4x szybką rozdzielczość 1080p i 2x szybką rozdzielczość UHD.

Zaprojektowany z myślą o przyszłości produkcji na żywo

Korzystając z najnowszych innowacji, firma Panasonic sprostała wielu wyzwaniom związanym z konwersją IP, przed którymi stoją użytkownicy. Kamera studyjna UCX100 jest zgodna ze standardem transmisji wideo SMPTE ST 2110 opartym na protokole IP, zapewniając nieskompresowany obraz 4K zarówno do zdjęć studyjnych, jak i na żywo. ST 2110 można podłączyć za pośrednictwem AK-UCU700/UCU710 lub bezpośrednio do kamery w celu pracy bez CCU. W przypadku wydarzeń w lokalizacji, w których przepustowość jest ograniczona, UCX100 może przesyłać obraz wideo bez strat z niskimi opóźnieniami przy użyciu standardu[2] JPEG XS. Będzie również wyposażona w funkcję[3] "tagged VLAN", która może grupować połączone kamery, upraszczając zarządzanie podczas pracy w sieci na dużą skalę.

Ożywianie życia w obiektywie

UCX100 został zaprojektowany, aby ożywić produkcje sceniczne na żywo za pomocą kamery. Rozdzielczość 2000 linii telewizyjnych odwzorowuje szczegóły w wysokiej rozdzielczości. Szeroki zakres dynamiki i gama kolorów HDR (HLG)/BT.2020 zapewnia bogate przejścia tonalne i kolory z poczuciem realizmu. Ponadto aparat posiada szereg funkcji wspomagających fotografowanie, takich jak filtr[4] tłumienia mory, który może zredukować efekt mory generowany podczas fotografowania na ścianach LED. Posiada również precyzyjny wskaźnik, który obsługuje punkty ostrości za pomocą wyświetlacza prowadzącego.

Stefan Hoffmann, kierownik ds. inżynierii sprzedaży MEBD Pro-AV w Panasonic Connect Europe GmbH, komentuje: "Wymagania dotyczące produkcji wydarzeń na żywo szybko ewoluują, a coraz częstsze stosowanie ścian LED i technologii oświetleniowej napędza zapotrzebowanie na kamery dostarczające wysokiej jakości treści. Kamera studyjna UCX100 i CFA100 stanowią odpowiedź na to wyzwanie, zapewniając zespołom produkcyjnym elastyczność wyboru i gwarancję wysokiej jakości wydruków niezależnie od środowiska".


[1] Po stronie kamery wymagane jest zasilanie.

[2] JPEG XS nie może być używany jednocześnie z NDI®

[3] "Oznaczona funkcja VLAN" będzie obsługiwana w przyszłości.

[4] Dostępne jako opcja płatna.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Public Management
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię! Biuro prasowe
2024-11-22 | 01:00

Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię!

KaraokeKid to idealny towarzysz dla małych wokalistów, którzy chcą śpiewać swoje ulubione piosenki i budować pewność siebie. Z kolei PixelKid to magiczne połączenie
Technologie Superpolisa Ubezpieczenia wykorzystuje e-podpisy od SIGNIUS
2024-11-20 | 09:30

Superpolisa Ubezpieczenia wykorzystuje e-podpisy od SIGNIUS

SIGNIUS S.A., dostawca zaawansowanych rozwiązań do zdalnego podpisywania dokumentów, nawiązał współpracę z Superpolisą Ubezpieczenia. Dzięki wdrożeniu platformy SIGNIUS
Technologie Zrównoważone oświetlenie przyszłością polskich samorządów
2024-11-19 | 01:00

Zrównoważone oświetlenie przyszłością polskich samorządów

Zrównoważony rozwój oraz cyfryzacja miast to dziś tematy niezwykle istotne w kontekście kryzysu klimatycznego. O gotowych rozwiązaniach, wspierających kreowanie przyjaznej,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi

Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.

Firma

Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych

Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.

Zdrowie

Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona

Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.