Panasonic poszerza gamę projektorów laserowych z 1-chipowym procesorem DLP™
Firma Panasonic poszerza swoją ofertę projektorów laserowych z 1-chipowym procesorem DLP™ o serię PT-RZ790 przeznaczoną dla muzeów i obiektów wystawowych oraz serię PT-FRZ60 do zastosowania w salach wykładowych i lekcyjnych. Jasny i wyraźny obraz w dobrze oświetlonej sali oraz cicha praca urządzeń mają kluczowe znaczenie dla stworzenia idealnego środowiska edukacyjnego. Osoby projektujące wystawy potrzebują natomiast naturalnego lub specjalnie dobranego oświetlenia w celu uwydatnienia eksponatów. Wymagają też cichych projektorów, by zwiedzający mogli podziwiać wystawy w spokojnej atmosferze. Projektory laserowe Panasonic z serii PT-RZ790 i PT-FRZ60 z 1-chipowym procesorem DLP™ zostały opracowane specjalnie z myślą o takich środowiskach. Praktycznie bezgłośnie wyświetlają doskonale widoczne obrazy, nawet przy intensywnym oświetleniu. Będą dostępne w sprzedaży od jesieni 2020 roku.
Jasne i bogate w kolory obrazy w dobrze oświetlonych pomieszczeniach
Projektory z obu serii mają kompaktowe konstrukcje oraz wykorzystują laser SOLID SHINE z procesorem DLP™, który generuje wysokiej jakości obraz w rozdzielczości WUXGA. Koło kolorów Quartet Colour Harmoniser poszerza zakres barw poprzez regulację synchronizacji koła i parametrów filtra kolorów w celu uzyskania bardziej precyzyjnego balansu bieli oraz żywszych barw.
Lekkie, ciche, kompaktowe i łatwe w instalacji projektory
Wydajny system chłodzenia redukuje natężenie dźwięku projektorów PT-RZ790 do 36 dB w trybie standardowym oraz projektorów PT-FRZ60 do 27 dB[1] w trybie cichym, dzięki czemu nie rozpraszają niczyjej uwagi. Obudowy tych urządzeń ważą odpowiednio 23,2 kg (PT-RZ790 wraz z obiektywami standardowymi) oraz 16,3 kg[2] (PT-FRZ60), co znacznie ułatwia ich przenoszenie. Projektory z serii PT-FRZ60 mają dwukrotny zoom optyczny, więc można je zainstalować praktycznie w dowolnym miejscu pod sufitem.
Wszystkie modele obsługują sygnał wejściowy 4K[3] za pośrednictwem złącza HDMI® lub DIGITAL LINK. (w serii PT-FRZ60 dostępne są dwa gniazda wejściowe). Seria PT-FRZ60 dodatkowo obsługuje protokół komend sterujących CEC przez HDMI oraz ma zasilane gniazdo USB do adapterów umożliwiających strumieniowanie treści na żywo lub komputerów typu „PC on stick”. Bogate opcje w zakresie łączności sprawiają, że wymiana projektora jest bardzo prosta. Dodatkowo umożliwiają transmisję treści multimedialnych wysokiej jakości oraz wyświetlanie ich na różnych urządzeniach. Seria PT-RZ790 obsługuje nową aplikację Panasonic Smart Projector Control dla systemów iOS i Android™[4], która pozwala sterować projektorami pojedynczo lub grupowo. Aplikacja nie jest jednak tylko alternatywnym rozwiązaniem do sterowania pilotem, pozwala bowiem na intuicyjną obsługę menu ekranowego i ma funkcję automatycznego ustawiania ostrości projektora za pomocą aparatu wbudowanego w urządzeniu przenośnym[5].
Legendarnie niezawodne lasery SOLID SHINE
Urządzenia z serii PT-RZ790 i PT-FRZ60 są wyposażone w opracowany przez firmę Panasonic system chłodzenia bez filtra, hermetycznie zamknięte moduły DMD oraz lasery typu SHiELD. Dzięki temu projektory mogą pracować przez 20 000 godzin[6] bez potrzeby konserwacji. Charakteryzują się liniowym spadkiem jasności oraz zachowują dużą intensywność kolorów. Oprogramowanie Multi Monitoring & Control Software obejmuje opcjonalne funkcje Early Warning[7], które zapobiegają nieoczekiwanym przestojom, ostrzegając operatora jeszcze przed wystąpieniem problemu. Modele z serii PT-RZ790 obsługują też zapasowy sygnał wejściowy[8], na który mogą się przełączyć, jeśli wystąpią problemy z sygnałem podstawowym. Jest to dodatkowa warstwa zabezpieczeń, przydatna podczas wystaw publicznych, gdzie projekcje nie mogą być przerywane.
Urządzenia z serii PT-RZ790 i PT-FRZ60 będą dostępne w sprzedaży od jesieni 2020 roku.

Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.