Paged LabTech z Polską Nagrodą Inteligentnego Biznesu 2023
W piątek 20 października br. przedstawiciele Paged LabTech odebrali prestiżową Polską Nagrodę Inteligentnego Biznesu. Paged został tym samym doceniony za realizację projektów w zakresie inteligentnego rozwoju. To ważne wyróżnienie dla organizacji, które potwierdza jej innowacyjność i dążenie do bycia technologicznym liderem w produkcji specjalistycznych sklejek i ręcznie wykonywanych drewnianych mebli oraz kierowaniu się zasadami zrównoważonego biznesu.Paged LabTech z Polską Nagrodą Inteligentnego Biznesu 2023
20 października 2023 r. w Uniejowie podczas 8. Gali Nagród FIR, Fundacja Forum Inteligentnego Rozwoju przyznała Paged LabTech Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2023. Paged otrzymał nagrodę w kategorii Innowacyjnych technologii przyszłości w ramach realizacji projektu pt. „Niskoemisyjna sklejka do zastosowania w meblarstwie” oraz jest wyróżnieniem za pozytywne podejście do upowszechniania dotychczasowych wyników innowacyjnych projektów wśród całego społeczeństwa.
Nagrodę podczas gali odebrali Ewelina Depczyńska, CEO Paged LabTech oraz Radosław Krawcewicz, Specjalista ds. Badań i Rozwoju w Paged LabTech.
- To dla nas ważne wyróżnienie. Jesteśmy wdzięczni za docenienie naszych działań, ponieważ zwracamy szczególną uwagę na innowacje i zrównoważony rozwój. Sklejka, którą produkujemy, jest badana w nowym, otwartym kilka miesięcy temu Centrum Badawczo-Rozwojowym Paged LabTech. Prowadzone w laboratorium precyzyjne badania znacząco wpływają na rozwój produkowanych przez nas materiałów. Te zaś, będąc coraz bardziej udoskonalane, spełniają wymogi, wpisując się w strategię zrównoważonego rozwoju i celów klimatycznych, a to dla nas niezwykle ważny aspekt - mówi Ewelina Depczyńska, CEO Paged LabTech.
Nagroda za innowacyjność i inteligentny rozwój
Nadrzędną misję Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju, która wręczana jest od 2016 r., stanowi wspieranie wizerunku innowacji. Jej celem jest odkrywanie i docenianie pracy, która ma wpływ na przyszłość życia społecznego w jego różnych dziedzinach. Wyróżnienie otrzymują organizacje, które realizują innowacyjne projekty, rozwojowe inwestycje i prowadzą nowatorską działalność, skutkującą wprowadzaniem na rynek innowacji technologicznych i społecznych, przekładających się na inteligentny rozwój. Nagroda ta jest wyróżnieniem wizerunkowym. Odnosi się do podejścia organizacji względem rozwoju i popularyzacji swojej działalności także poza własną branżą dla zwiększenia szans na rozwój prowadzonych przedsięwzięć.
Sklejki z innowacyjnym DNA
Wykorzystanie drewna w pracach badawczo-rozwojowych, dążących do uzyskania rozwiązań dla szerokiego spektrum branż, daje już na samym początku znaczącą przewagę wpływu na środowisko, np. w postaci redukcji śladu węglowego. Paged specjalizuje się m.in. w produkcji sklejek ekologicznych i biodegradowalnych, jak Paged GreenPly na bazie spoiny roślinnej. Użycie tej nowatorskiej technologii eliminuje emisję lotnych związków organicznych (VOC).
Sklejki Paged DryGuard i MouldGuard ze względu na hydrofobową powłokę i wysoką wytrzymałość, szczególnie na warunki atmosferyczne, wykorzystywane są najczęściej w budownictwie. Sklejki kompozytowe, takie jak Paged Phon, która posiada specjalną warstwę gumy oraz Paged Door z dodatkową warstwą aluminium, umożliwiają między innymi tłumienie dźwięków (Paged Phon) i zwiększają bezpieczeństwo pożarowe (Paged Door).
Paged wdrożył także sklejki, takie jak Paged Elkon, o wysokich właściwościach elektroizolacyjnych i mechanicznych; Paged Laser, sklejkę przeznaczoną do obróbki laserowej, gdzie każda jej warstwa jest najwyższej klasy a także Paged Frame, o budowie równoległej i wytrzymałości na zginanie.
Paged to jedyna polska firma która posiada własne Centrum Badawczo-Rozwojowe Paged LabTech, które pozwala na wprowadzanie tak wielu innowacji i specjalistycznych rozwiązań na światowe rynki.

Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu już 1 marca

4. certyfikat Top Employer dla Amazon Fulfillment Poland

Aplikacja Escapecity wyróżniona w konkursie ODYS 2024
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Infrastruktura
Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.