Paged LabTech z Polską Nagrodą Inteligentnego Biznesu 2023
W piątek 20 października br. przedstawiciele Paged LabTech odebrali prestiżową Polską Nagrodę Inteligentnego Biznesu. Paged został tym samym doceniony za realizację projektów w zakresie inteligentnego rozwoju. To ważne wyróżnienie dla organizacji, które potwierdza jej innowacyjność i dążenie do bycia technologicznym liderem w produkcji specjalistycznych sklejek i ręcznie wykonywanych drewnianych mebli oraz kierowaniu się zasadami zrównoważonego biznesu.Paged LabTech z Polską Nagrodą Inteligentnego Biznesu 2023
20 października 2023 r. w Uniejowie podczas 8. Gali Nagród FIR, Fundacja Forum Inteligentnego Rozwoju przyznała Paged LabTech Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2023. Paged otrzymał nagrodę w kategorii Innowacyjnych technologii przyszłości w ramach realizacji projektu pt. „Niskoemisyjna sklejka do zastosowania w meblarstwie” oraz jest wyróżnieniem za pozytywne podejście do upowszechniania dotychczasowych wyników innowacyjnych projektów wśród całego społeczeństwa.
Nagrodę podczas gali odebrali Ewelina Depczyńska, CEO Paged LabTech oraz Radosław Krawcewicz, Specjalista ds. Badań i Rozwoju w Paged LabTech.
- To dla nas ważne wyróżnienie. Jesteśmy wdzięczni za docenienie naszych działań, ponieważ zwracamy szczególną uwagę na innowacje i zrównoważony rozwój. Sklejka, którą produkujemy, jest badana w nowym, otwartym kilka miesięcy temu Centrum Badawczo-Rozwojowym Paged LabTech. Prowadzone w laboratorium precyzyjne badania znacząco wpływają na rozwój produkowanych przez nas materiałów. Te zaś, będąc coraz bardziej udoskonalane, spełniają wymogi, wpisując się w strategię zrównoważonego rozwoju i celów klimatycznych, a to dla nas niezwykle ważny aspekt - mówi Ewelina Depczyńska, CEO Paged LabTech.
Nagroda za innowacyjność i inteligentny rozwój
Nadrzędną misję Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju, która wręczana jest od 2016 r., stanowi wspieranie wizerunku innowacji. Jej celem jest odkrywanie i docenianie pracy, która ma wpływ na przyszłość życia społecznego w jego różnych dziedzinach. Wyróżnienie otrzymują organizacje, które realizują innowacyjne projekty, rozwojowe inwestycje i prowadzą nowatorską działalność, skutkującą wprowadzaniem na rynek innowacji technologicznych i społecznych, przekładających się na inteligentny rozwój. Nagroda ta jest wyróżnieniem wizerunkowym. Odnosi się do podejścia organizacji względem rozwoju i popularyzacji swojej działalności także poza własną branżą dla zwiększenia szans na rozwój prowadzonych przedsięwzięć.
Sklejki z innowacyjnym DNA
Wykorzystanie drewna w pracach badawczo-rozwojowych, dążących do uzyskania rozwiązań dla szerokiego spektrum branż, daje już na samym początku znaczącą przewagę wpływu na środowisko, np. w postaci redukcji śladu węglowego. Paged specjalizuje się m.in. w produkcji sklejek ekologicznych i biodegradowalnych, jak Paged GreenPly na bazie spoiny roślinnej. Użycie tej nowatorskiej technologii eliminuje emisję lotnych związków organicznych (VOC).
Sklejki Paged DryGuard i MouldGuard ze względu na hydrofobową powłokę i wysoką wytrzymałość, szczególnie na warunki atmosferyczne, wykorzystywane są najczęściej w budownictwie. Sklejki kompozytowe, takie jak Paged Phon, która posiada specjalną warstwę gumy oraz Paged Door z dodatkową warstwą aluminium, umożliwiają między innymi tłumienie dźwięków (Paged Phon) i zwiększają bezpieczeństwo pożarowe (Paged Door).
Paged wdrożył także sklejki, takie jak Paged Elkon, o wysokich właściwościach elektroizolacyjnych i mechanicznych; Paged Laser, sklejkę przeznaczoną do obróbki laserowej, gdzie każda jej warstwa jest najwyższej klasy a także Paged Frame, o budowie równoległej i wytrzymałości na zginanie.
Paged to jedyna polska firma która posiada własne Centrum Badawczo-Rozwojowe Paged LabTech, które pozwala na wprowadzanie tak wielu innowacji i specjalistycznych rozwiązań na światowe rynki.
Aplikacja Escapecity wyróżniona w konkursie ODYS 2024
Zalety poleasingowych laptopów biznesowych dla małych firm
Xtreme Fitness Gyms stawia na innowacje
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.