Outsourcing IT doskonałym rozwiązaniem dla firm
Adventure Media
Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl
Uwolnienie zasobów informatycznych, zwiększenie bezpieczeństwa IT, polepszenie wydajności firmy, dostęp do najnowszych technologii oraz oszczędność – to zdecydowanie tylko niektóre zalety outsourcingu IT. Takie rozwiązanie to swego rodzaju „must have” dla firmy, dzięki któremu ich bezpieczeństwo oraz funkcjonowanie na poziomie technologicznym będzie usystematyzowane i efektywniejsze.
Technologie programistyczne odgrywają kluczową rolę praktycznie w każdej firmie. Służą one wspieraniu procesów, ułatwianiu komunikacji, zwiększaniu efektywności operacyjnej i dostarczaniu lepszych usług dla społeczeństwa. Usługa outsourcingu IT jest coraz częściej wybierana przez różne przedsiębiorstwa, które widzą w tym obszarze szereg korzyści i usprawnień.
Efektywność i oszczędność
Obecnie firmy decydują się na korzystanie z usług outsourcingu IT z wielu różnych powodów. Pośród najważniejszych najczęściej pojawiają się; wzrost efektywności, redukcja kosztów jak również dostęp do specjalistycznej wiedzy oraz bezpieczeństwo. - Outsourcing to nowoczesna strategia zarządzania, polegająca na przekazaniu firmie zewnętrznej obowiązków i odpowiedzialności związanych z wyspecjalizowanymi zadaniami, najczęściej niezwiązanymi bezpośrednio z działalnością firmy. Przeniesienie na partnera biznesowego czynności związanych z utrzymaniem infrastruktury IT przynosi korzyści w postaci podniesienia jakość obsługi przy równoczesnym obniżeniu jej kosztów. W naszej ponad 10 - letniej praktyce wspieramy firmy w obszarze IT, co zdecydowanie przenosi się na usprawnianie i działalności i zmniejszanie kosztów - tłumaczy Tomasz Urban, właściciel firmy T2T System, która w działa w branży IT wykorzystując najnowocześniejsze technologie i rozwiązania programistyczne. - Outsourcing oferuje nieporównywalnie mniejsze koszty niż w przypadku zatrudnienia pracownika etatowego, co daje firmie spore pole do oszczędności - dodaje Tomasz Urban.
Oprócz efektywności pracy i oszczędności należy podkreślić, że powierzenie specjalistycznej firmie wsparcia informatycznego to także bezpieczeństwo dla firm - Profesjonalny outsourcing IT to gwarancja bezpieczeństwa danych oraz ich przechowywania. Wiemy jak ważne jest obecnie przechowywanie takich zasobów, dlatego takie usługi prowadzimy na najwyższym poziomie. Kolejną i zdecydowaną zaletą korzystania z usług outsourcingu jest także dostęp do zespołu, który specjalizuje się w wielu dziedzinach informatyki. Pojedyncza osoba na etacie nie jest w stanie posiadać tylu kwalifikacji i wiedzy co wieloosobowy zespół. Dodatkowo przewagą nad pracownikiem etatowym jest aktywna, natychmiastowa pomoc i dostępność zespołu informatycznego 24/7. Dyżury naszych pracowników gwarantują wsparcie firmom niezależnie od momentu, w którym nastąpi awaria lub inny problem techniczny. Nieocenioną zaletą jest także brak potrzeby uwzględniania absencji pracownika w wyniku urlopów czy zwolnień lekarskich - podkreśla właściciel T2T System, która od kilkunastu lat specjalizuje się m.in. we wsparciu IT dla przedsiębiorstw, tworzeniu specjalistycznych programów i nowoczesnych systemów dla firm i instytucji. - Zalet outosourcingu IT jest zdecydowanie więcej, a korzyści dla firm mnóstwo. Takie działania to wartość dodana i oszczędność czasu oraz kosztów - dodaje T. Urban.
Powierzenie obsługi informatycznej jednej firmie jest praktyczniejsze, bardziej kompleksowe niż korzystanie z doraźnej pomocy różnych zewnętrznych informatyków. Firma outsourcingowa zna historię współpracy, ma szersze spojrzenie i dzięki temu potrafi działać z wyprzedzeniem, prewencyjnie, co pozwoli uniknąć problemów.
* * *
T2T System wspiera przedsiębiorstwa i instytucje w wykorzystaniu technologii informacyjnej. Tworzy i wdraża oprogramowanie, administruje systemami, serwerami i sieciami, świadczy usługi outsourcingu IT. Firma powstała z pasji do informatyki, dziś skupia specjalistów z równych dziedzin programowania i administracji IT.
***
Tekst: Adventure Media
Zdjęcie: Adventure Media
Kontakt dla mediów:
www.t2t-aystem.com
Aleksandra Dik
alekdandradik@adventure.media.pl
tel: 604 231 738
Magdalena Matusik
magdalena.matusik@adventure.media.pl
tel. Kom. 690 449 064
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

IT i technologie

UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa
Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Konsument
GUS chce walczyć z fake newsami. Współpraca z sektorem prywatnym ma pomóc ograniczyć chaos informacyjny

Tradycyjna statystyka, oparta wyłącznie na cyklicznych badaniach i danych administracyjnych, przestaje wystarczać, by analizować dynamiczne zmiany w czasie rzeczywistym. Z tego powodu Główny Urząd Statystyczny stawia na nowoczesne podejście oparte na integracji danych, budowie spójnej struktury informacyjnej państwa oraz współpracy z sektorem prywatnym. – Jesteśmy na dobrej drodze do budowy infrastruktury informacyjnej państwa po to, żeby uniknąć halucynacji sztucznej inteligencji, chaosu czy dezinformacji – podkreśla Marek Cierpiał-Wolan, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.