Ostrość i ciekawe kadry w każdych warunkach ze statywem do smartfona oraz aparat
To obowiązkowe narzędzie dla każdego fotografa-amatora, który w mediach społecznościowych uwielbia dzielić się ze znajomymi złapanymi w obiektywie chwilami. Mini statyw z funkcją selfie i zdalnym wyzwalaczem Bluetooth zadba o to, by zdjęcia lub nagrania wyszły ostre jak brzytwa. Żadne potencjalne niedoróbki nie będą psuły wrażeń z ich podziwiania.
Wykonujemy całą serię zdjęć, rejestrujemy dynamiczne długie ujęcia filmowe, ale szczególnie przy pracy z klasycznym aparatem po dłuższej chwili ramiona robią się ciężkie, a dłonie zaczynają drżeć. W efekcie fotografia jest rozmazana, a nagranie mocno odchodzi od naszej wymarzonej wizji – wszyscy znamy ten irytujący problem. Daje się on we znaki wyjątkowo mocno, gdy chcemy uwiecznić naszą aktywność sportową, chociażby tak popularne w erze pandemii ćwiczenia fizyczne w domu.
Okazuje się on bardzo prosty do rozwiązania – wystarczy włączyć do akcji odpowiedni statyw stołowy, który będzie w tej sytuacji najlepszym pomocnikiem.
Kontrola nad każdym aspektem ujęcia
Jedną z takich propozycji jest statyw HAMA Solid II. Dzięki uniwersalnemu gwintowi 1/4“ (6.4 mm), umożliwia zamocowanie zarówno smartfona jak i aparatu fotograficznego. Kulowa głowica pozwala na doskonałe ustawienie aparatu do wykonywania zdjęć pionowo albo poziomo, tak jak to sobie zaplanowaliśmy. Solidne wykonanie przy użyciu wysokiej jakości materiałów i elementów skręcanych w miejsce klejonych sprawia, że statyw stabilnie stoi na podłożu, pozwalając na długą oraz bezproblemową zabawę. Zdjęcia można wykonać pod rozmaitymi kątami i w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Dlatego ten sprzęt okaże się nie do zastąpienia dla każdego, kto lubi dawać znać znajomym na Facebooku, Instagramie, TikToku lub w innym mediach społecznościowym gdzie w danej chwili jest, jak spędza czas i jakie krajobrazy może akurat podziwiać. To również niezbędnik każdego influencera.
Nogi statywu mają czterostopniową możliwość rozłożenia. Reguluje się je za pomocą ruchomego mechanizmu – suwaka umieszczonego w wewnętrznej ich części. Dlatego możemy łatwo dopasować ich rozstaw do naszych potrzeb, by jak najbardziej precyzyjnie dostosować statyw do warunków otoczenia, także w przypadku nierównego podłoża. Dzięki rozszerzanym szczękom uchwytu urządzenie pasuje do smartfonów o szerokości od 5,9 do 9 cm. Sam uchwyt do telefonu jest podwójnie składany, co oznacza, że mechaniczne części statywu w trakcie transportu są zabezpieczone. Dodatkowo przed zarysowaniami chroni gumowe wykończenie rączki i gwintu.
Warto dodać, że gumowe stopki sprzętu pewnie trzymają się nawet śliskiego, mokrego lub nierównego podłoża. Producent pomyślał o zimnej stopce do zamocowania lampy LED i mikrofonu. Nie brak tu też aluminiowych wstawek, a plastik wzmocniono nylonem. Co więcej, całkowicie złożony statyw świetnie poradzi sobie w roli monopodu.
Pole do eksperymentowania
W skład całego zestawu wchodzi także wyzwalacz Bluetooth do aparatu smartfona. Zapewnia lepsze ustawienie ostrości i możliwość szybszego wykonywania fotografii, bez przejmowania się rozmyciem i innymi technicznymi niedoskonałościami. Zasięg wynosi do 10 m, co umożliwia odpowiednio szersze i ciekawsze kadrowanie. Przy jego użyciu idealne selfie albo zdjęcie pod nietypowym kątem nie będzie stanowić wyzwania. Tak samo jak uwiecznienie imprezy czy innego spotkania towarzyskiego.
Uchwyt do zamocowania na rękę nie pozwoli nam go zgubić i sprawia, że obsługa zdalnego wyzwalacza jest wyjątkowo wygodna. Można go schować do uchwytu w zimnej stopce statywu. W każdej chwili da się go też wyłączyć, co zapobiega przypadkowemu uruchomieniu, gdy będzie ściśnięty w torbie czy plecaku razem z innymi przedmiotami.
Kompaktowe wymiary (wysokość 18-21 cm, waga 270 g) i poręczność statywu stanowią wręcz zaproszenie do zabrania go ze sobą na wycieczkę plenerową, w podróż lub na urlop.
Statyw stołowy HAMA Solid II z wyzwalaczem działającym poprzez Bluetooth oferowany jest w cenie 129 zł.
Wszystkiego na temat tego gadżetu dowiemy się z oficjalnej strony https://hamamobile.pl.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.