Komunikaty PR

Quest prezentuje nowego Toad’a

2019-09-20  |  01:00

Quest Software udostępni w listopadzie br. najnowszą edycję Toad for Oracle13.2 -  intuicyjnego w obsłudze zestawu narzędzi do zarządzania bazami danych, który ułatwia wykonywanie zadań związanych z tworzeniem i administrowaniem bazami danych. 

Toad for Oracle 13.2 zawiera nowy moduł do tworzenia testów jednostkowych utPLSQL, który ułatwia programistom baz danych włączenie testów jednostkowych do procesów tworzenia baz danych, zapewniając ich płynne zintegrowanie z przepływami pracy DevOps. Nowa funkcja znacząco wpływa na ograniczanie uciążliwych i kosztownych nieplanowanych cykli rozwojowych, minimalizując przy tym ryzyko wystąpienia błędów w produkcji. Zapewniając wysoki poziom zrozumienia kodu PL/SQL w celu lepszego tworzenia testów jednostkowych, Toad for Oracle13.2 usprawnia współpracę zespołową i programowanie zwinne (ang. agile development), jednocześnie wspierając kluczowe obszary tworzenia baz danych Oracle.

Od szybkiego wzrostu danych i adopcji w chmurze po DevOps i prywatność danych, dzisiejsze wyzwania dla IT są coraz trudniejsze. Rozwiązanie tych problemów za pomocą natywnych narzędzi i procesów wykonywanych ręcznie jest kosztowne, czasochłonne i naraża firmy na przestoje, naruszenia danych, obniżenie wydajności bazy danych i utratę ciągłości biznesowej. Dzięki Toad for Oracle programiści baz danych mają możliwość łatwego i wydajnego zarządzania nowoczesnym i zmieniającym się środowiskiem baz danych.Toad pomaga zespołom programistów również lepiej zrozumieć konstrukcje kodu, wpływa na zmniejszenie ryzyka związanego z czasochłonnymi zmianami kodu i poprawianiem błędów oraz upraszcza bieżące zarządzanie kodem. Dzięki temu organizacje mogą spełnić wymagania dotyczące poziomu usług (SLA).

„Głównym powodem, dla którego organizacje mają problemy z wprowadzeniem operacji bazy danych do swoich procesów DevOps jest wyzwanie związane z automatyzacją testów jednostkowych dla ich kodu proceduralnego PL/SQL, co czyni to częścią pipelineDevOps. W rezultacie wprowadzanie zmian w kodzie bazy danych pozostaje ręcznym, ryzykownym procesem, który działa wbrew wartościom i przepływom pracy DevOps. Dzięki nowej możliwości tworzenia testów jednostkowych utPLSQL dostępnej teraz w Toad for Oracle 13.2, testy można łatwo opracować i włączyć do przepływów pracy DevOps.” - powiedział Venkat Rajaji, Wiceprezes ds. Zarządzania Produktem, Quest Software Information Management Business. 

Nowe kluczowe funkcje Toad for Oracle 13.2:

  • Możliwość łatwego tworzenia nowych testów jednostkowych dla kodu PL/SQL z wykorzystaniem frameworku utPLSQL.
  • W prosty sposób Unit Test Managerpozwala programistom wizualizować, organizować i uruchamiać wszystkie testy jednostkowe PL/SQL. 
  • Automatyczne generowanie raportów z testów jednostkowych, pozwalające programistom przeglądać wyniki testów i sprawdzać testowaną wydajność. 
  • Łatwe eksportowanie i integracja testów z narzędziami automatyzacji DevOps, jak Jenkins, Bamboo oraz innymi narzędziami CI/CD.

 

Nowe funkcje wpływają na ułatwienie programowania, testowania i współpracy zespołowej. Toad for Oracle 13.2 umożliwia programistom baz danych tworzenie wysokiej jakości aplikacji, zapewniając ich skalowalność w produkcji, a także automatyzuje zadania i procesy. Zapewnia to organizacjom możliwość minimalizacji ryzyka związanego ze zmianami w bazie danych przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości i poziomów wydajności. W najnowszej wersji Toad'a kod PL/SQL może być testowany przed wdrożeniem pod kątem wszystkich przypadków użycia aplikacji, aby ograniczyć ryzyko późniejszych kosztownych błędów i wad. Ponadto w celu zminimalizowania nieplanowanych cykli programowania Toad umożliwia stosowanie określonych standardów i najlepszych praktyk kodowania.

Toad jest już od ponad 20 lat jednym z najpopularniejszych na rynku rozwiązań do optymalizacji i zarządzania bazą danych oraz standardem dla developerów i administratorów Oracle. Narzędzie pozwala przyspieszyć i uprościć tworzenie oraz rozwój aplikacji bazodanowych, a także automatyzuje i ułatwia wykonywanie codziennych czynności administracyjnych.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Oprogramowanie Polskie trendy nauki online - wady i zalety tego rozwiązania Biuro prasowe
2020-05-26 | 01:00

Polskie trendy nauki online - wady i zalety tego rozwiązania

. Są jednak funkcjonalności pozwalające na bezpieczne prowadzenie zajęć o których  informowało Ministerstwo Cyfryzacji . Co ciekawe na polskiej platformie webinarowej
Oprogramowanie Polski startup pomoże przetrwać biznesom z komunikacją w czasie pandemii!
2020-04-01 | 10:55

Polski startup pomoże przetrwać biznesom z komunikacją w czasie pandemii!

Meetbit, polski startup, specjalizujący się w tworzeniu aplikacji biznesowych oraz systemach rozwiązań dla branży MICE (turystyka biznesowa), opracowuje aplikację, która ma być
Oprogramowanie Huawei AppGallery w nowej odsłonie
2020-02-27 | 10:00

Huawei AppGallery w nowej odsłonie

Podczas premiery nowych produktów w Barcelonie, Huawei zaprosił deweloperów z całego świata do współtworzenia jego sklepu z aplikacjami Huawei AppGallery. Zaprezentował

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Druk 3D niezastąpiony w czasie pandemii. Mimo to wiele mniejszych firm może nie przetrwać kryzysu

Trudności z logistyką i dostawami do klientów, ograniczenie dostępności komponentów produkowanych w Azji – to problemy, które branża technologiczna odczuła w związku z rozwojem pandemii. – Niektóre firmy mogą tego nie przetrwać – mówi Mariusza Babula z firmy Zortrax. W długim terminie kryzys związany z koronawirusem może mieć jednak dobroczynny wpływ na rynek. Drukarki 3D w czasie pandemii okazały się niezastąpione w produkcji środków ochrony osobistej dla personelu medycznego z uwagi na krótki czas realizacji zamówień. Wzrosła więc świadomość roli druku 3D w produkcji.

Robotyka i SI

Pandemia spowolni sprzedaż aut elektrycznych i autonomicznych. Technologie będą jednak nadal rozwijane ze względu na stosowanie ich do dezynfekcji i zaopatrzenia szpitali

Eksperci przewidują, że zarówno rynek aut elektrycznych, jak i autonomicznych zanotuje w tym roku spadek. Po krótkotrwałym załamaniu oba jednak wrócą na tor stałego rozwoju. W efekcie, według najnowszych prognoz, do 2040 roku 31 proc. samochodów jeżdżących po drogach stanowić będą auta elektryczne. Tymczasem już dziś w Chinach pojazdy autonomiczne stają się ważnym środkiem transportu w dobie ograniczeń wynikających z panującej pandemii SARS-CoV-2.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.