Komunikaty PR

NetVault Backup 12.0

2018-05-21  |  01:00

Quest udostępnił w maju br. najnowszą wersję NetVault Backup 12.0 - rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych w środowiskach fizycznych i wirtualnych. 

Dostosowane do nawet najbardziej złożonych hybrydowych infrastruktur informatycznych, rozwiązanie NetVault Backup 12.0 ułatwia zespołom IT zarządzanie kopiami zapasowymi i odzyskiwaniem danych przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższego poziomu ochrony serwerów wirtualnych, wydajności pamięci masowej i bezpieczeństwa systemów.

Organizacje cały czas są narażone na duże ryzyko związane z zakłóceniem działalności biznesowej w wyniku takich nieprzewidzianych zdarzeń, jak np. cyberatak, klęska żywiołowa, awaria systemów i aplikacji czy błędy informatyczne i użytkowników końcowych. Skutki nieodpowiedniego zabezpieczenia środowiska IT mogą być katastrofalne dla organizacji: od spadku wydajności biznesowej, przez utratę danych czy klientów, aż po duże straty finansowe. Dlatego firma Quest od lat koncentruje się na tym, aby oferować najlepsze w swojej klasie rozwiązani, które pomogą organizacjom sprostać najtrudniejszym wyzwaniom związanym z tworzeniem kopii zapasowych i odzyskiwaniem danych. Takim produktem jest najnowsza wersja narzędzia NetVault Backup, które sprawia, że​ ochrona coraz bardziej złożonych, hybrydowych infrastruktur IT staje się łatwiejsza i szybsza.

NetVault Backup pozwala zwiększyć szybkość tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych. Najnowsza wersja wspiera środowiska heterogeniczne i zabezpiecza dane systemów operacyjnych, aplikacji, baz danych oraz sieciowych urządzeń magazynujących. Zapewnia ochronę krytycznych dla biznesu aplikacji i danych: Oracle, SQL Server, Exchange, SharePoint, MySQL, DB2, PostgreSQL, Domino, Informix, SAP i Sybase, jak również Hyper-V i VMware. Rozwiązanie umożliwia wybranie dowolnego urządzenia do przechowywania backupów: urządzeń NAS, systemów taśmowych czy dysków, a zastosowanie systemu zaawansowanej kompresji danych wpływa również na redukcję wykorzystania zasobów dyskowych.

Najważniejsze funkcje NetVault 12.0:

Skalowalne zarządzanie kopiami zapasowymi maszyn wirtualnych: rozwiązanie umożliwia uruchomienie wtyczek VMware na dowolnym dostępnym serwerze proxy, pozwalając użytkownikom na szybkie i proste tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych (z możliwością skalowania do tysięcy maszyn wirtualnych). W całkowicie zautomatyzowany sposób NetVault Backup przywraca z kopii bezpieczeństwa kompletne obrazy maszyn wirtualnych lub pojedyncze pliki, redukując ryzyko przestojów.

Szybsze i łatwiejsze backupy: rozwiązanie umożliwia znacznie szybsze i łatwiejsze tworzenie kopii zapasowych, spełniając w tym zakresie najbardziej wymagające potrzeby biznesowe organizacji. Zapewnia ciągłość działania i odtworzenie kluczowych procesów biznesowych zgodnie z przyjętymi wskaźnikami odtwarzania - RTO (ang. recovery time objective) oraz RPO (ang. recovery point objective).  

Mechanizm pojedynczego uwierzytelnienia (single sign-on): pozwala użytkownikom logować się do NetVault przy użyciu poświadczeń Active Directory, a kontrola dostępu oparta na rolach określa, jakie operacje mogą wykonywać administratorzy. Dodatkowo funkcja “push install” pomaga usprawnić aktualizacje i instalacje, co jest szczególnie ważne w dużych środowiskach IT.

Zaawansowane wyszukiwanie: rozwiązanie pozwala na szczegółowe wyszukiwanie indeksów kopii zapasowych, w tym szybkie wyszukiwanie metadanych (np. nazwa, data i typ), zapewniając jeszcze szybsze przywracanie.

Prosta obsługa: rozwiązanie zapewnia szybką instalację, wydajność oraz łatwość użytkowania. Posiada nowy i rozszerzony pulpit nawigacyjny oparty na widgetach oraz zapewnia kontrolę przepływów pracy na jednym ekranie. Nowa wersja NetVault Backup wyróżnia się też ulepszoną nawigacją, co wpływa na usprawnienie obsługi narzędzia przez administratorów.

NetVault Backup pomaga organizacjom w proaktywnym i skutecznym zabezpieczeniu nawet najbardziej złożonych infrastruktur IT przed skutkami nieplanowanych przestojów i zagrożeń utraty danych. Rozwiązanie jest używane przez klientów i partnerów Quest na całym świecie do ochrony setek petabajtów danych. Najnowsza wersja narzędzia jeszcze bardziej ułatwia i przyspiesza wykonywanie zadań związanych z tworzeniem kopii zapasowych, zapewniając ochronę systemów, aplikacji i danych oraz możliwość ich szybkiego odzyskania.

Rozwiązanie NetVault 12.0 jest dostępne w ofercie Quest Dystrybucja Sp. z o.o. 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Oprogramowanie Programiści we Wrocławiu - znajdź pracę dzięki HR GO Biuro prasowe
2019-07-10 | 15:53

Programiści we Wrocławiu - znajdź pracę dzięki HR GO

Znalezienie pracy na rynku IT we Wrocławiu nie jest łatwe, bo choć ofert tu nie brak, potrzeby kandydatów i pracodawców często się rozmijają. Na pomoc branży przychodzi
Oprogramowanie BRAK ZDJĘCIA
2019-06-26 | 12:30

Globalna ekspansja Wrike trwa - nowe biuro szuka pracowników w Polsce

Wrike, platforma do zarządzania współpracą dla wysoce efektywnych zespołów, otworzyła dziś nowe biuro międzynarodowe w Pradze (Czechy) i ogłosiła inicjatywę „Work, Unleashed 2019”, czyli swój pierwszy
Oprogramowanie Asustor: co nowego wnosi aktualizacja ADM 3.3?
2019-06-06 | 01:00

Asustor: co nowego wnosi aktualizacja ADM 3.3?

Najnowsza aktualizacja dla urządzeń NAS od ASUSTOR wprowadza funkcję o nazwie Snapshot Center, jak również wsparcie dla systemu plików Btrfs. Łatwe tworzenie i przywracanie

Kalendarium

Internet

Komunikacja kwantowa przyczyni się do powstania internetu nowej generacji. Europa może się stać liderem w tej dziedzinie

Powstają pierwsze systemy komunikacji kwantowej, które posłużą do skonstruowania komputerów nowej generacji. Upowszechnienie komunikacji i urządzeń kwantowych przyczyni się do powstania bezpiecznego internetu, przyspieszy proces analizy dużych zbiorów danych zgromadzonych w ramach big data, pozwoli opracować niezawodne szyfry oraz udoskonalić technologię uczenia maszynowego.​ Na rynku pojawiają się już pierwsze komercyjne produkty oparte na technologii kwantowej.

MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce

Infrastruktura

Inteligentne miasta muszą być przyjazne seniorom. Technologie ułatwią im transport i dostęp do opieki zdrowotnej

Seniorzy coraz lepiej radzą sobie z nowymi technologiami, choć w Polsce ich stopień informatyzacji wciąż jest niewystarczający. Tylko 28 proc. osób starszych regularnie korzysta z komputera, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych 85 proc. osób powyżej 65 roku życia ma telefony komórkowe. Rozwiązania z zakresu smart city mogą być dla osób starszych znacznym ułatwieniem w codziennym życiu. Potrzebne jest jednak dostosowanie komunikatów do potrzeb seniorów oraz szeroko zakrojona kampania informacyjna.

XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica

Medycyna

Technologia na pomoc osobom starszym. Trójwymiarowy skaner pomieszczeń wykryje upadek i automatycznie wykona połączenie do opiekuna

Dzięki inteligentnym rozwiązaniom opiekę nad osobą starszą można z powodzeniem sprawować również na odległość. Urządzenia wspierane algorytmami uczenia maszynowego takie jak skanery pomieszczeń, inteligentne zegarki czy lampy wyposażone w czujniki ruchu, wykryją niebezpieczne sytuacje takie jak upadek po czym błyskawicznie powiadomią osobę sprawującą opiekę nad seniorem. To szczególnie istotne z uwagi na fakt, że co roku w konsekwencji upadków życie traci ponad 640 tys. ludzi. W większości są to seniorzy.