Komunikaty PR

Firma One Identity wizjonerem w Magicznym Kwadrancie Gartnera

2018-12-18  |  01:00
Biuro prasowe

Firma One Identity została wyróżniona przez Gartnera i sklasyfikowana na najwyższej pozycji w kwadrancie „Wizjonerów” w najnowszym raporcie Magic Quadrant for Privileged Access Management[1]Przedstawicielem One Identity w Polsce jest Quest Dystrybucja Sp. z o.o.


Opublikowany w grudniu br. raport Gartnera Magic Quadrant for Privileged Access Management” szczegółowo analizuje 14 najważniejszych dostawców rozwiązań do zarządzania uprzywilejowanym dostępem (z ang. PAM, Privileged Access Management), a także oferowane przez nich produkty. Analitycy Gartnera określili też pozycje producentów w poszczególnych segmentach rynku PAM w oparciu o kompletność ich wizji przedsiębiorstwa oraz zdolność do jej realizacji. Firma One Identity, dostawca innowacyjnych produktów i usług do zarządzania tożsamością i dostępem (IAM), została sklasyfikowana jako czołowy dostawca rozwiązań PAM i umieszczona w kwadrancie „Wizjonerów”.   

Zarządzanie uprzywilejowanym dostępem jest jednym z najważniejszych i najbardziej krytycznych elementów bezpieczeństwa organizacji, szczególnie we współczesnych, coraz bardziej złożonych środowiskach IT. Rozwiązania PAM mają za zadanie ułatwić przedsiębiorstwom nadzór nad sesjami uprzywilejowanymi oraz zarządzanie kontami super-użytkowników. Dzięki funkcjom monitorowania kont uprzywilejowanych i dostępu, narzędzia PAM pomagają organizacjom zabezpieczyć uprzywilejowany dostęp do krytycznych zasobów i zapewnić zgodność z regulacjami i przepisami (compliance).


Metody, jakie hakerzy wykorzystują do uzyskania dostępu do systemów i danych, stale ewoluują. Celem ich ataków jest coraz częściej dostęp do kont uprzywilejowanych, które umożliwiają praktycznie nieograniczony dostęp do krytycznych zasobów sieciowych, aplikacji i danych. Coraz więcej wykrytych incydentów naruszenia bezpieczeństwa jest związanych z wykorzystaniem kont uprzywilejowanych. Dlatego efektywne zarządzanie uprzywilejowanym dostępem nigdy wcześniej nie miało tak dużego znaczenia dla bezpieczeństwa organizacji.


Firma One Identity od lat jest zaangażowana w dostarczanie prostych, ale wydajnych rozwiązań, które ułatwiają administratorom wdrażanie i korzystanie z rozwiązań PAM oraz skutecznie chronią organizacje. Oferuje produkty, które zapewniają pełną kontrolę i bezpieczne zarządzanie dostępem do kont uprzywilejowanych, ograniczając ryzyko wystąpienia wewnętrznych nadużyć i innych zagrożeń. Raport Gartnera zwraca uwagę na dwa kluczowe rozwiązania typu PAM będące w ofercie One Identity, które dostarczane są w postaci unikalnie zaprojektowanego urządzenia zabezpieczonego przed nieautoryzowanym dostępem:

One Identity Safeguard for Privileged Sessions - rozwiązanie do kontrolowania, monitorowania i rejestrowania uprzywilejowanych sesji. Wszystkie działania (każde pojedyncze naciśnięcie klawisza, ruch myszy czy wyświetlane okna)są przechwytywane, indeksowane i zapisywane, a następnie mogą być przeglądane i przeszukiwane. 

One Identity Safeguard for Privileged Analytics - rozwiązanie analizuje szczegółowe dane i tworzy profilezachowańużytkowników, które są stale aktualizowane za pomocą mechanizmów uczenia maszynowego. Pozwala wykryć w czasie rzeczywistym anomalie i ryzykowne oraz podejrzane działania. Ponadto analiza biometryczna dynamiki klawiszy i ruchów myszą pomaga identyfikować naruszenia bezpieczeństwa, a także może służyć jako ciągłe uwierzytelnianie biometryczne.

Uznanie przez Gartnera One Identity za Wizjonera rynku PAM, a wcześniej Lidera rozwiązań IAM w raporcie „Magic Quadrant for Identity Governance and Administration[2] jest potwierdzeniem zaangażowania firmy w rozwój innowacyjnych rozwiązań IAM oraz wspierania organizacji w efektywnym i bezpiecznym zarządzaniu tożsamością i dostępem.

 

 


[1]Gartner, „Magic Quadrant for Privileged Access Management, Felix Gaehtgens, Dale Gardner, Justin Taylor, Abhyuday Data, Michael Kelley, 3.12.2018.

[2]Gartner,„Magic Quadrant for Identity Governance and Administration”, Felix Gaehtgens, Brian Iverson, Kevin Kampman, 21.02.2018.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Oprogramowanie Huawei rozpoczął serię konferencji promujących własny ekosystem marki Biuro prasowe
2019-11-27 | 09:40

Huawei rozpoczął serię konferencji promujących własny ekosystem marki

Huawei ruszył w Polskę z serią konferencji poświęconych rozwojowi własnego ekosystemu opartego na Huawei Mobile Services (HMS). To kontynuacja komunikacji, którą Huawei rozpoczął
Oprogramowanie SIMPLE SA Z CERTYFIKATEM POLSKIEJ NAGRODY INNOWACYJNOŚCI 2019!
2019-10-31 | 12:00

SIMPLE SA Z CERTYFIKATEM POLSKIEJ NAGRODY INNOWACYJNOŚCI 2019!

Simple SA została wyróżniona za innowacyjność i wielowymiarowość oferowanych produktów. Kapituła programu szczególnie doceniła najnowsze rozwiązania Simple:
Oprogramowanie Dzień Otwarty w krakowskim oddziale Motoroli Solutions
2019-10-16 | 11:00

Dzień Otwarty w krakowskim oddziale Motoroli Solutions

Już w najbliższą sobotę, 19 października swoje drzwi dla wszystkich sympatyków otworzy krakowski oddział Motoroli Solutions. Wszystko za sprawą Dnia Otwartego, w ramach

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Sprzęt i gadżety

Stan emocjonalny psa czy kota określi specjalne urządzenie. W przyszłości pomoże rolnikom w ocenie poziomu szczęścia u krów

Liczne badania potwierdzają, że psy i koty potrafią znakomicie wyczuwać nastrój właściciela. Reagują na gorsze samopoczucie, wykrywają choroby. Teraz także ludzie mogą znacznie lepiej określić nastroje swoich pupili. Istnieją już aplikacje, które potrafią interpretować samopoczucie psa na podstawie jego szczekania. Inupathy to z kolei pierwszy na świecie wizualizator nastrojów psów oparty na monitorowaniu tętna. Przy okazji pozwala też monitorować stan zdrowia czworonoga. Producent pracuje już nad wersją dla większych zwierząt, co może w przyszłości pozwolić rolnikom lepiej zarządzać np. hodowlą krów

Start-upy

Materiały nowej generacji pozwolą stworzyć odzież ogrzewającą ciało i zmieniającą kształty. Sprawdzą się nie tylko w zimie, lecz także w kosmosie

Podgrzewane stroje sportowe, figi łagodzące bóle menstruacyjne czy inteligentne dzianiny aktywowane ciepłem wydzielanym przez ludzkie ciało – naukowcy pracują nad innowacyjnymi materiałami, które umożliwią upowszechnienie ubrań dopasowujących się do warunków otoczenia. Czynne i bierne systemy termoregulacji temperatury ciała sprawdzą się podczas zimy oraz w zastosowaniach medycznych, a zmiennokształtne tkaniny ułatwią przeprowadzanie misji kosmicznych. 

 

CES Las Vegas 2020