Robotyka i SI”, „E-sport”, „Inteligentny dom” –  nowe kategorie w serwisie agencyjnym Newseria Innowacje. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymywaniem powiadomień z tych kategorii, prosimy o dokonanie zmian po zalogowaniu się do swoich profili. 

Komunikaty PR

Firma One Identity wizjonerem w Magicznym Kwadrancie Gartnera

2018-12-18  |  01:00
Biuro prasowe

Firma One Identity została wyróżniona przez Gartnera i sklasyfikowana na najwyższej pozycji w kwadrancie „Wizjonerów” w najnowszym raporcie Magic Quadrant for Privileged Access Management[1]Przedstawicielem One Identity w Polsce jest Quest Dystrybucja Sp. z o.o.


Opublikowany w grudniu br. raport Gartnera Magic Quadrant for Privileged Access Management” szczegółowo analizuje 14 najważniejszych dostawców rozwiązań do zarządzania uprzywilejowanym dostępem (z ang. PAM, Privileged Access Management), a także oferowane przez nich produkty. Analitycy Gartnera określili też pozycje producentów w poszczególnych segmentach rynku PAM w oparciu o kompletność ich wizji przedsiębiorstwa oraz zdolność do jej realizacji. Firma One Identity, dostawca innowacyjnych produktów i usług do zarządzania tożsamością i dostępem (IAM), została sklasyfikowana jako czołowy dostawca rozwiązań PAM i umieszczona w kwadrancie „Wizjonerów”.   

Zarządzanie uprzywilejowanym dostępem jest jednym z najważniejszych i najbardziej krytycznych elementów bezpieczeństwa organizacji, szczególnie we współczesnych, coraz bardziej złożonych środowiskach IT. Rozwiązania PAM mają za zadanie ułatwić przedsiębiorstwom nadzór nad sesjami uprzywilejowanymi oraz zarządzanie kontami super-użytkowników. Dzięki funkcjom monitorowania kont uprzywilejowanych i dostępu, narzędzia PAM pomagają organizacjom zabezpieczyć uprzywilejowany dostęp do krytycznych zasobów i zapewnić zgodność z regulacjami i przepisami (compliance).


Metody, jakie hakerzy wykorzystują do uzyskania dostępu do systemów i danych, stale ewoluują. Celem ich ataków jest coraz częściej dostęp do kont uprzywilejowanych, które umożliwiają praktycznie nieograniczony dostęp do krytycznych zasobów sieciowych, aplikacji i danych. Coraz więcej wykrytych incydentów naruszenia bezpieczeństwa jest związanych z wykorzystaniem kont uprzywilejowanych. Dlatego efektywne zarządzanie uprzywilejowanym dostępem nigdy wcześniej nie miało tak dużego znaczenia dla bezpieczeństwa organizacji.


Firma One Identity od lat jest zaangażowana w dostarczanie prostych, ale wydajnych rozwiązań, które ułatwiają administratorom wdrażanie i korzystanie z rozwiązań PAM oraz skutecznie chronią organizacje. Oferuje produkty, które zapewniają pełną kontrolę i bezpieczne zarządzanie dostępem do kont uprzywilejowanych, ograniczając ryzyko wystąpienia wewnętrznych nadużyć i innych zagrożeń. Raport Gartnera zwraca uwagę na dwa kluczowe rozwiązania typu PAM będące w ofercie One Identity, które dostarczane są w postaci unikalnie zaprojektowanego urządzenia zabezpieczonego przed nieautoryzowanym dostępem:

One Identity Safeguard for Privileged Sessions - rozwiązanie do kontrolowania, monitorowania i rejestrowania uprzywilejowanych sesji. Wszystkie działania (każde pojedyncze naciśnięcie klawisza, ruch myszy czy wyświetlane okna)są przechwytywane, indeksowane i zapisywane, a następnie mogą być przeglądane i przeszukiwane. 

One Identity Safeguard for Privileged Analytics - rozwiązanie analizuje szczegółowe dane i tworzy profilezachowańużytkowników, które są stale aktualizowane za pomocą mechanizmów uczenia maszynowego. Pozwala wykryć w czasie rzeczywistym anomalie i ryzykowne oraz podejrzane działania. Ponadto analiza biometryczna dynamiki klawiszy i ruchów myszą pomaga identyfikować naruszenia bezpieczeństwa, a także może służyć jako ciągłe uwierzytelnianie biometryczne.

Uznanie przez Gartnera One Identity za Wizjonera rynku PAM, a wcześniej Lidera rozwiązań IAM w raporcie „Magic Quadrant for Identity Governance and Administration[2] jest potwierdzeniem zaangażowania firmy w rozwój innowacyjnych rozwiązań IAM oraz wspierania organizacji w efektywnym i bezpiecznym zarządzaniu tożsamością i dostępem.

 

 


[1]Gartner, „Magic Quadrant for Privileged Access Management, Felix Gaehtgens, Dale Gardner, Justin Taylor, Abhyuday Data, Michael Kelley, 3.12.2018.

[2]Gartner,„Magic Quadrant for Identity Governance and Administration”, Felix Gaehtgens, Brian Iverson, Kevin Kampman, 21.02.2018.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Oprogramowanie Asustor ADM 3.4 - premiera najnowszego oprogramowania dla NAS-ów Biuro prasowe
2019-07-26 | 01:00

Asustor ADM 3.4 - premiera najnowszego oprogramowania dla NAS-ów

Asustor wprowadza nową wersję swojego oprogramowania ADM. Wersja 3.4 będzie współpracowała z wieloma modelami tego producenta. System oparty o kernel Linuxa 4.14 ma oferować nowe
Oprogramowanie Programiści we Wrocławiu - znajdź pracę dzięki HR GO
2019-07-10 | 15:53

Programiści we Wrocławiu - znajdź pracę dzięki HR GO

Znalezienie pracy na rynku IT we Wrocławiu nie jest łatwe, bo choć ofert tu nie brak, potrzeby kandydatów i pracodawców często się rozmijają. Na pomoc branży przychodzi
Oprogramowanie BRAK ZDJĘCIA
2019-06-26 | 12:30

Globalna ekspansja Wrike trwa - nowe biuro szuka pracowników w Polsce

Wrike, platforma do zarządzania współpracą dla wysoce efektywnych zespołów, otworzyła dziś nowe biuro międzynarodowe w Pradze (Czechy) i ogłosiła inicjatywę „Work, Unleashed 2019”, czyli swój pierwszy

Kalendarium

Sprzęt i gadżety

IFA 2019 Berlin

Internet

Branża gamingowa przenosi się na smartfony i urządzenia mobilne. Pojawiają się pierwsze przenośne sprzęty do grania w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości

Pojawienie się smartfonów projektowanych z myślą o graczach sprawiło, że deweloperzy pokładają coraz większe nadzieje w branży mobilnej. Przekłada się to nie tylko na rosnącą liczbę tytułów klasy premium, które trafiają do sklepów mobilnych. Twórcy coraz chętniej eksperymentują także z technologiami wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, które mogą zwiększyć wrażenia, jakie gracz odbiera z rozgrywki.

MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce
XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica

Robotyka i SI

W Polsce powstaje symulator uczenia autonomicznych samochodów. Sztuczna inteligencja wyszkoli pojazdy, jak mają się zachować na drodze

Wysoki poziom bezpieczeństwa, jaki zapewniają inteligentne auta, nie jest wyłącznie zasługą programistów odpowiedzialnych za stworzenie systemów rozpoznawania i analizy obrazu. Równie istotną rolę w procesie tworzenia oprogramowania dla pojazdów tego typu pełnią algorytmy uczenia maszynowego. Naukowcy tworzą specjalne programy, za pośrednictwem których uczą samochody poruszania się, zanim w ogóle wyjadą na drogi. Jeden z symulatorów do uczenia autonomicznych samochodów powstaje w Polsce.