Komunikaty PR

Firma One Identity wizjonerem w Magicznym Kwadrancie Gartnera

2018-12-18  |  01:00
Biuro prasowe

Firma One Identity została wyróżniona przez Gartnera i sklasyfikowana na najwyższej pozycji w kwadrancie „Wizjonerów” w najnowszym raporcie Magic Quadrant for Privileged Access Management[1]Przedstawicielem One Identity w Polsce jest Quest Dystrybucja Sp. z o.o.


Opublikowany w grudniu br. raport Gartnera Magic Quadrant for Privileged Access Management” szczegółowo analizuje 14 najważniejszych dostawców rozwiązań do zarządzania uprzywilejowanym dostępem (z ang. PAM, Privileged Access Management), a także oferowane przez nich produkty. Analitycy Gartnera określili też pozycje producentów w poszczególnych segmentach rynku PAM w oparciu o kompletność ich wizji przedsiębiorstwa oraz zdolność do jej realizacji. Firma One Identity, dostawca innowacyjnych produktów i usług do zarządzania tożsamością i dostępem (IAM), została sklasyfikowana jako czołowy dostawca rozwiązań PAM i umieszczona w kwadrancie „Wizjonerów”.   

Zarządzanie uprzywilejowanym dostępem jest jednym z najważniejszych i najbardziej krytycznych elementów bezpieczeństwa organizacji, szczególnie we współczesnych, coraz bardziej złożonych środowiskach IT. Rozwiązania PAM mają za zadanie ułatwić przedsiębiorstwom nadzór nad sesjami uprzywilejowanymi oraz zarządzanie kontami super-użytkowników. Dzięki funkcjom monitorowania kont uprzywilejowanych i dostępu, narzędzia PAM pomagają organizacjom zabezpieczyć uprzywilejowany dostęp do krytycznych zasobów i zapewnić zgodność z regulacjami i przepisami (compliance).


Metody, jakie hakerzy wykorzystują do uzyskania dostępu do systemów i danych, stale ewoluują. Celem ich ataków jest coraz częściej dostęp do kont uprzywilejowanych, które umożliwiają praktycznie nieograniczony dostęp do krytycznych zasobów sieciowych, aplikacji i danych. Coraz więcej wykrytych incydentów naruszenia bezpieczeństwa jest związanych z wykorzystaniem kont uprzywilejowanych. Dlatego efektywne zarządzanie uprzywilejowanym dostępem nigdy wcześniej nie miało tak dużego znaczenia dla bezpieczeństwa organizacji.


Firma One Identity od lat jest zaangażowana w dostarczanie prostych, ale wydajnych rozwiązań, które ułatwiają administratorom wdrażanie i korzystanie z rozwiązań PAM oraz skutecznie chronią organizacje. Oferuje produkty, które zapewniają pełną kontrolę i bezpieczne zarządzanie dostępem do kont uprzywilejowanych, ograniczając ryzyko wystąpienia wewnętrznych nadużyć i innych zagrożeń. Raport Gartnera zwraca uwagę na dwa kluczowe rozwiązania typu PAM będące w ofercie One Identity, które dostarczane są w postaci unikalnie zaprojektowanego urządzenia zabezpieczonego przed nieautoryzowanym dostępem:

One Identity Safeguard for Privileged Sessions - rozwiązanie do kontrolowania, monitorowania i rejestrowania uprzywilejowanych sesji. Wszystkie działania (każde pojedyncze naciśnięcie klawisza, ruch myszy czy wyświetlane okna)są przechwytywane, indeksowane i zapisywane, a następnie mogą być przeglądane i przeszukiwane. 

One Identity Safeguard for Privileged Analytics - rozwiązanie analizuje szczegółowe dane i tworzy profilezachowańużytkowników, które są stale aktualizowane za pomocą mechanizmów uczenia maszynowego. Pozwala wykryć w czasie rzeczywistym anomalie i ryzykowne oraz podejrzane działania. Ponadto analiza biometryczna dynamiki klawiszy i ruchów myszą pomaga identyfikować naruszenia bezpieczeństwa, a także może służyć jako ciągłe uwierzytelnianie biometryczne.

Uznanie przez Gartnera One Identity za Wizjonera rynku PAM, a wcześniej Lidera rozwiązań IAM w raporcie „Magic Quadrant for Identity Governance and Administration[2] jest potwierdzeniem zaangażowania firmy w rozwój innowacyjnych rozwiązań IAM oraz wspierania organizacji w efektywnym i bezpiecznym zarządzaniu tożsamością i dostępem.

 

 


[1]Gartner, „Magic Quadrant for Privileged Access Management, Felix Gaehtgens, Dale Gardner, Justin Taylor, Abhyuday Data, Michael Kelley, 3.12.2018.

[2]Gartner,„Magic Quadrant for Identity Governance and Administration”, Felix Gaehtgens, Brian Iverson, Kevin Kampman, 21.02.2018.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Oprogramowanie Programiści we Wrocławiu - znajdź pracę dzięki HR GO Biuro prasowe
2019-07-10 | 15:53

Programiści we Wrocławiu - znajdź pracę dzięki HR GO

Znalezienie pracy na rynku IT we Wrocławiu nie jest łatwe, bo choć ofert tu nie brak, potrzeby kandydatów i pracodawców często się rozmijają. Na pomoc branży przychodzi
Oprogramowanie BRAK ZDJĘCIA
2019-06-26 | 12:30

Globalna ekspansja Wrike trwa - nowe biuro szuka pracowników w Polsce

Wrike, platforma do zarządzania współpracą dla wysoce efektywnych zespołów, otworzyła dziś nowe biuro międzynarodowe w Pradze (Czechy) i ogłosiła inicjatywę „Work, Unleashed 2019”, czyli swój pierwszy
Oprogramowanie Asustor: co nowego wnosi aktualizacja ADM 3.3?
2019-06-06 | 01:00

Asustor: co nowego wnosi aktualizacja ADM 3.3?

Najnowsza aktualizacja dla urządzeń NAS od ASUSTOR wprowadza funkcję o nazwie Snapshot Center, jak również wsparcie dla systemu plików Btrfs. Łatwe tworzenie i przywracanie

Kalendarium

Medycyna

Technologia na pomoc osobom starszym. Trójwymiarowy skaner pomieszczeń wykryje upadek i automatycznie wykona połączenie do opiekuna

Dzięki inteligentnym rozwiązaniom opiekę nad osobą starszą można z powodzeniem sprawować również na odległość. Urządzenia wspierane algorytmami uczenia maszynowego takie jak skanery pomieszczeń, inteligentne zegarki czy lampy wyposażone w czujniki ruchu, wykryją niebezpieczne sytuacje takie jak upadek po czym błyskawicznie powiadomią osobę sprawującą opiekę nad seniorem. To szczególnie istotne z uwagi na fakt, że co roku w konsekwencji upadków życie traci ponad 640 tys. ludzi. W większości są to seniorzy.

MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce

Firma

Sprzęt elektroniczny ma być trwalszy dzięki unijnym regulacjom. Obecnie jego żywotność jest sztucznie obniżana

Promowanie, zwłaszcza na szczeblu rządowym, gospodarki obiegu zamkniętego wymusi na producentach elektroniki zapewnienie jak najdłuższego okresu żywotności sprzętów i możliwości ich napraw w przypadku wystąpienia awarii. Obecnie przedsiębiorcy nierzadko sztucznie obniżają żywotność elektroniki, by klient uznawał naprawę za niezasadną ekonomicznie i kupował nowy produkt. Zapobiegać temu mają regulacje wprowadzane przez poszczególne państwa, a także Radę Unii Europejskiej. Do 2035 roku 65 proc. odpadów ma być w krajach członkowskich poddawanych recyklingowi.

XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica

Firma

PGNiG i Startup Hub Poland szukają innowacji wśród zagranicznych młodych firm. Współpracują już z Brytyjczykami nad pilotażem technologii zdjęć satelitarnych

W ramach programu akceleracyjnego Startup Hub: Poland Prize do końca tego roku 24 zagraniczne start-upy utworzą w Polsce swoje zespoły, które będą pracować nad projektami z obszaru energetyki oraz nowoczesnych technologii informatycznych. Każdy z nich może liczyć na finansowy grant i możliwość wejścia na polski rynek. Wśród zagranicznych start-upów Fundacja Startup Hub Poland oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo chcą znaleźć innowacje odpowiadające na wyzwania całej grupy kapitałowej. Zwycięzca pierwszej edycji Startup Hub: Poland Prize – brytyjski Spottitt – współpracuje już ze spółką z grupy kapitałowej PGNiG nad pilotażowym wdrożeniem swojej technologii.