Komunikaty PR

Oglądaj ulubione kanały telewizji cyfrowej z wewnętrznymi antenami Hama

2022-02-11  |  07:50

Przed nami zmiana standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Jeśli chcemy odbierać ją w najlepszej jakości, umożliwi to pokojowa antena do odbioru telewizyjnych i radiowych kanałów cyfrowych z funkcją aktywnego wzmacniania obrazu oraz dźwięku. Doskonale nada się do oglądania treści w ostrej jak brzytwa rozdzielczości 4K. Można jej używać w domu, aucie czy nawet na łodzi.

Pamiętajmy, że od 28 marca do 27 czerwca br. w Polsce stopniowo, w jednym województwie za drugim, nastąpi zmiana standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Polega ona na przejściu z DVB-T MPEG-4 (H.264) na nowszy typ DVB-T2 HEVC (H.265). W wielkim skrócie, dzięki temu możemy liczyć na lepszą jakość obrazu (większość programów będzie nadawana w jakości HD), możliwość uruchomienia nowych programów przez nadawców (również w jakości 4K, rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli), docelowe nadawanie większej liczby multipleksów (nowe MUX5 i MUX6) czy większą pojemność multipleksów, co przekłada się na bardziej wydajny kodek obrazu. Zwiększy się też liczba dostępnych darmowych kanałów.

Jednak żeby cieszyć się dobrodziejstwami tej jakościowej zmiany, nasz telewizor musi być dostosowany do standardu DVB-T2. Według niektórych szacunków, przez względy techniczne, w lipcu tego roku nawet dwa miliony widzów może zostać bez dostępu do naziemnej telewizji cyfrowej. Jeśli akurat nasz odbiornik nie obsługuje nowego standardu, nie musimy kupować nowego. Wystarczy zaopatrzyć się w zewnętrzny tuner DVB-T2.

W odpowiedzi na te nieuchronne jakościowe zmiany warto zainteresować się dwiema wewnętrznymi aktywnymi antenami Hama - modelami Performance 45 i Performance 55. Służą do cyfrowego odbioru sygnału TV (DVB-T/DVB-T2) i sygnałów radiowych (DAB/DAB+). Wystarczy podłączyć je do telewizora, radia lub wspomnianego tunera i korzystać ze wzmocnionego sygnału, co oznacza znacznie lepszą jakość obrazu oraz dźwięku.

Takie urządzenie zostało stworzone wprost z myślą o wkomponowaniu się w stolik RTV, choć można je też zawiesić na ścianie pionowo lub poziomo. Nadano im więc płaski kształt i czarny kolor, a niewielkie gabaryty sprawią, że bez problemu można je umieścić w bezpośrednim sąsiedztwie telewizora. Wewnętrzna antena w mieszkaniu to po prostu zwykła wygoda. Opisywane modele zaopatrzono we wtyczkę koaksjalną, a w zestawie znajdziemy też kabel USB.

Każda z tych anten gwarantuje automatyczne aktywne wzmocnienie sygnału dla jak najlepszej jakości obrazu i dźwięku, zawiera filtr LTE (telefonia komórkowa nie zakłóci sygnału),  jest doskonała do oglądania treści w rewelacyjnej rozdzielczości 4K i oferuje sporą moc. Zakres częstotliwości to: B III (174–230 MHz) i B IV (470–790 MHz). Producent pomyślał o bardzo dużej powierzchni odbiorczej. Natomiast dzięki zasilaczowi USB (brak w zestawie) antena może być również używana w aucie (w tym w samochodach kempingowych) i chociażby na żaglówkach, dając możliwość oglądania ulubionych programów telewizyjnych na wyjeździe.

Dodatkową oszczędność energii uzyskano dzięki trybowi wyłączenia. Polega on na tym, że zasilanie jest dostarczane przez port USB lub złącze antenowe urządzenia docelowego. Oznacza to, że jeśli jest ono wyłączone i zasilanie nie jest już dostarczane przez złącza USB lub antenowe, antena nie będzie pobierać prądu.

Warto podkreślić, że aby sygnał DVB-T2 anteny mógł być przetwarzany, telewizor powinien być wyposażony w tuner DVB-T2. Inaczej potrzebny będzie dodatkowo odbiornik DVB-T2 lub boks DVB-T2.

Sugerowana cena detaliczna wewnętrznej anteny wynosi 69 zł (model Performance 55) i 64,99 zł (model Performance 45) przy dwuletniej gwarancji.

 Wszystkiego na temat omawianych produktów dowiemy się ze strony https://pl.hama.com

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
AGD i RTV Premiery dystrybutora 4cv z okazji zbliżających się komunii Biuro prasowe
2024-04-18 | 17:45

Premiery dystrybutora 4cv z okazji zbliżających się komunii

Co szósty Polak planuje na prezent komunijny przeznaczyć od 700 do 1000 zł  Z badania „Polaków Portfel Własny: Wiosenne Wyzwania 2023” wynika, że 13 proc.
AGD i RTV EZVIZ ze Złotym Laurem Konsumenta w kategorii Inteligentny Monitoring i Zarządza
2024-04-09 | 12:00

EZVIZ ze Złotym Laurem Konsumenta w kategorii Inteligentny Monitoring i Zarządza

EZVIZ, czołowy producent inteligentnych rozwiązań do domu, z dumą ogłasza otrzymanie prestiżowego certyfikatu Złotego Lauru Konsumenta w kategorii Inteligentny Monitoring i Zarządzanie
AGD i RTV Pozamiatane! Flagowy Roborock S8 MaxV Ultra już w sprzedaży
2024-04-05 | 01:00

Pozamiatane! Flagowy Roborock S8 MaxV Ultra już w sprzedaży

Marka Roborock, globalny lider w produkcji inteligentnych robotów sprzątających, już dziś wypuszcza na polski rynek swój najnowszy flagowy produkt - Roborock S8 MaxV Ultra. Ten

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Konsument

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.