Komunikaty PR

Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie

2024-12-30  |  13:00
Biuro prasowe

Warszawa, 20.12.2024 – SPIE Building Solutions, polska spółka zależna SPIE, niezależnego europejskiego lidera usług multitechnicznych w dziedzinie energetyki i przesyłu danych, zakończyła instalację systemu przeciwpożarowego dla Mercury Engineering w Warszawie.

Realizacja zadania, który obejmowało zaprojektowanie, dostawę, instalację i uruchomienie systemu wykrywania i sygnalizacji pożaru wraz z akustycznym systemem ostrzegawczym w Data Centre w Warszawie, rozpoczęła się w 2022 roku i trwała dwa lata. Uruchomiony system zapewni pełną ochronę obiektu, z którego korzystają jedne z największych firm technologicznych na świecie.

“Niedawno ukończone Data Centre w Warszawie jest jednym z największych centrów danych w Polsce. Projekt stanowił wyzwanie ze względu na ponadstandardowe oczekiwania klienta w zakresie bezpieczeństwa i niezawodności infrastruktury technicznej, a także duże rozmiary budynku - ponad 10 000 metrów kwadratowych. Całkowita moc zainstalowana obiektu wynosi aż 24,55 MVA, co wskazuje na skalę projektu. W celu wykonania niezbędnych sieciowych połączeń światłowodowych pomiędzy szafami  DSO (dźwiękowy system ostrzegawczy) i SSP (system sygnalizacji pożarowej)  musieliśmy rozpocząć proces rozszerzenia krajowej oceny technicznej kabla światłowodowego dostępnego u jednego z największych producentów okablowania w Polsce. Praca nad tak złożonym, a jednocześnie dobrze zorganizowanym projektem była prawdziwą przyjemnością” mówi Paweł Jadczak, project manager w SPIE Building Solutions w Polsce.

Jedną z kluczowych cech projektu było pełne pokrycie hali danych i wszystkich pomieszczeń technicznych systemem wczesnego wykrywania klasy 2, co ma bezpośredni wpływ na czas reakcji systemu wykrywania pożaru i bezpieczeństwo chronionej infrastruktury. Mercury Engineering, generalny wykonawca obiektu, jest międzynarodowym liderem w zakresie rozwiązań inżynieryjnych i budowlanych, specjalizującym się w realizacji złożonych projektów.


O SPIE Central Europe i SPIE Building Solutions


SPIE Central Europe jest spółką zależną Grupy SPIE, niezależnego europejskiego lidera usług multitechnicznych w dziedzinie energetyki i przesyłu danych. Grupa SPIE Central Europe działa w Polsce, Czechach, na Węgrzech oraz na Słowacji i zatrudnia około 3 800 pracowników, zaangażowanych w realizację transformacji energetycznej i cyfrowej.
SPIE Building Solutions specjalizuje się w multitechnicznych usługach dla budynków. Wspiera swoich partnerów od tworzenia koncepcji, projektowania instalacji i systemów po wykonawstwo, konserwację i modernizacje, na obsłudze technicznej kończąc. Największą częścią działalności operacyjnej spółki jest techniczna obsługa nieruchomości (TechFM). W roku 2023 powierzchnia nieruchomości będących w obsłudze technicznej wynosiła ponad 11 mln m kw.
Grupa SPIE, zatrudniająca ponad 50 000 pracowników i silnie obecna na rynkach lokalnych, osiągnęła w 2023 r. skonsolidowane przychody w wysokości 8,7 mld euro i skonsolidowaną EBITA w wysokości 584 mln euro.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce Biuro prasowe
2025-03-25 | 11:00

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel S.A. wzmacnia swoją pozycję na tworzącym się w Polsce rynku projektowania i budowy infrastruktury sieciowej dla bezzałogowych statków powietrznych. Na podstawie
Technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,
Technologie Praca w IT bez doświadczenia. Liderzy EY GDS o tym, jak odnaleźć swoją ścieżkę do sukcesu na rynku IT
2025-02-26 | 11:15

Praca w IT bez doświadczenia. Liderzy EY GDS o tym, jak odnaleźć swoją ścieżkę do sukcesu na rynku IT

Branża IT przyciąga jak magnes. Zwłaszcza obecnie, gdy AI staje się rzeczywistością, która zmienia sposób, w jaki pracujemy i żyjemy. Praca w IT daje

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Problemy społeczne

Sztuczna inteligencja napędza innowacje, ale pochłania ogromne ilości prądu. Rośnie potrzeba bardziej energooszczędnych rozwiązań

Trenowanie dużych modeli językowych, takich jak ChatGPT, wymaga ogromnych zasobów obliczeniowych, co przekłada się na znaczące zużycie energii, porównywalne z roczną konsumpcją małych państw. Eksperci podkreślają, że konieczne jest projektowanie bardziej energooszczędnych algorytmów i systemów, które ograniczą ślad węglowy AI. Jednocześnie sztuczna inteligencja może też wspierać działania na rzecz klimatu, pomagając w optymalizacji zużycia energii i efektywniejszym zarządzaniu zasobami.

Medycyna

Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.