Nowy smartfon ZTE Blade A73 – niedrogi elegant
Elegancki wygląd
Tylna pokrywa Blade A73 wraz z wyspą aparatów prezentuje się niezwykle elegancko dzięki jednokolorowej, chropowatej powierzchni, która mieni się pod wpływem światła i nie przyjmuje odcisków palców. Użytkownicy mogą dobrać kolor smartfona, w Polsce dostępne w sprzedaży są 2 kolory: niebieski i czarny. Z przodu ZTE Blade A73 posiada 6.6” ekran IPS o rozdzielczości HD+, proporcjach 20:9 i odświeżaniu 90Hz. Gwarantuje to płynną zmianę wyświetlanych scen oraz realistyczne doznania podczas korzystania z urządzenia. Dodatkowo, dzięki umieszczeniu aparatu do selfie w niewielkim notchu w formie Waterdrop, użytkownicy mogą cieszyć się niemal pełną powierzchnią ekranu.
Bogate wnętrze
ZTE Blade A73 posiada w swoim wnętrzu solidną baterię o pojemności 5000 mAh, co pozwala na długotrwałe korzystanie ze smartfona bez konieczności częstego ładowania. Jeśli jednak skończy się energia, baterię można szybko uzupełnić dzięki funkcji szybkiego ładowania o mocy 22.5W – to duży atut, dzięki któremu urządzenie zyskuje energię w błyskawicznym tempie.
Za pracę urządzenia odpowiada ośmiordzeniowy wydajny procesor z zegarem 1.6GHz, który zapewnia płynną pracę i efektywne zarządzanie zasobami systemowymi. Dodatkowo, płynne działanie wspierają 4GB pamięci RAM z możliwością jej dynamicznego rozszerzenia o kolejne 4GB. Do dyspozycji użytkownika jest zatem w sumie 8GB pamięci operacyjnej. Na dane smartfon posiada 128GB pamięci wewnętrznej, zatem użytkownicy nie muszą martwić się o brak miejsca na swoje ulubione treści tym bardziej, że pamięć można powiększyć za pomocą karty pamięci – smartfon obsługuje karty do 1TB
Stworzony do mobilnej fotografii
ZTE Blade A73 sprawdzi się doskonale do uwieczniania wyjątkowych chwil. Smartfon posiada aparat główny z matrycą 50MPx i ogniskową f/1.8 oraz 2MPx aparat pomocniczy do tworzenia efektu głębi na zdjęciach. Z przodu w łezce znajduje się aparat 5MPx gwarantujący wysokiej jakości selfie. Aparat wspiera także szereg dodatkowych funkcji takich jak m.in. 10-krotny zoom cyfrowy, autofocus, tryb nocny i inne tryby fotografowania co sprawia, że zdjęcia będą wyraźne niezależnie od pory dnia i warunków oświetleniowych.
NFC i łączność
Smartfon ZTE Blade A73 obsługuje LTE, Wi-Fi a/b/g/n/ac pasma 2.4 i 5GHz, Bluetooth 5.2 oraz różne systemy nawigacji satelitarnej (GPS, A-GPS, GLONASS, GALILEO), co pozwala na szybką i stabilną łączność i płynne nawigowanie. Ważnym elementem jest wsparcie technologii NFC, dzięki której możemy smartfonem płacić oraz wymieniać dane za pomocą jednego dotknięcia. Przewodowo smartfon łączy się poprzez standardowe złącze USB-C, posiada także port Jack 3.5mm do podłączenia słuchawek z kablem. A73 posiada także szufladkę SIM z 3-ma osobnymi miejscami na 2 karty SIM oraz kartę pamięci, co pozwala na korzystanie z dwóch kart SIM i dodatkowo karty pamięci MicroSD jednocześnie zwiększając wygodę pracy ze smartfonem.
Zawsze bezpieczny
Dla ZTE również funkcje bezpieczeństwa są priorytetem. W Blade A73 zaimplementowano dwie różne metody odblokowywania urządzenia w celu zwiększenia bezpieczeństwa danych – poprzez rozpoznawanie twarzy oraz czytnik linii papilarnych. Dzięki temu użytkownik może mieć pewność, że nieuprawnione osoby nie będą miały dostępu do danych przechowywanych w smartfonie.
ZTE Blade A73 można kupić w cenie 449 złotych.
Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię!
Superpolisa Ubezpieczenia wykorzystuje e-podpisy od SIGNIUS
Zrównoważone oświetlenie przyszłością polskich samorządów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.