Komunikaty PR

Nowości ES SYSTEM K

2022-12-06  |  13:24
Biuro prasowe

Kryzys energetyczny spowodował, że wszyscy sceptycy zamykania mebli chłodniczych w sklepach, powrócili do tego rozwiązania z większym entuzjazmem. Zamontowanie drzwi w regałach chłodniczych pozwala na oszczędności od 30% do nawet 55% w zużyciu energii. Firma ES SYSTEM K, doświadczony producent urządzeń chłodniczych, oferuje aż 3 systemy drzwi, które można zamontować w niemal każdym urządzeniu chłodniczym, generując duże oszczędności dla właścicieli małych i dużych biznesów.

Komercyjne urządzenia chłodnicze w sklepach, niczym domowy sprzęt AGD, muszą działać nieprzerwanie w celu zapewnienia odpowiednich warunków do przechowywania żywności, tak żeby klient wkładał do swojego koszyka zawsze świeży produkt. Aby łańcuch chłodniczy nie został przerwany na terenie obiektu handlowego, szacuje się, że sprzęt ten musi zużyć około 50 % energii w sklepie. Wskaźnik ten mógłby być dużo niższy w momencie zamknięcia mebli chłodniczych systemem drzwi przesuwnych, uchylnych czy systemami pokryw.

Profesjonalne rozwiązania 

Firma ES SYSTEM K to wiodący producent urządzeń chłodniczych dla całego sektora retail, który od lat udowadnia, że urządzenia chłodnicze mogą być produkowane w poszanowaniu potrzeb klienta, pracowników, środowiska naturalnego. W odpowiedzi na wysokie ceny energii i poszukiwanie sposobów, które pozwalają branży handlowej oszczędzać, oferuje 3 nowoczesne systemy drzwi: Eco Vision doors, Full Vision Doors oraz Energy Saving Doors, które już zostały docenione przez ekspertów. Ten system drzwi znalazł się w Finale Konkursu Dobry Wzór 2022 oraz otrzymał tytuł Innowacji Handlu na Targach Retail Show 2022.

Dzięki dobrze zaprojektowanej konstrukcji, systemy te pozwalają zredukować odpowiednio minimum 30% zużycia energii w regałach chłodniczych (w przypadku Eco Vision doors i Full Vision Doors) oraz aż 55% zużycia energii w przypadku mebli mroźniczych z zastosowaniem Energy Saving Doors. Wszystkie systemy cechuje nowoczesna, lekka konstrukcja i funkcjonalne rozwiązania, które ułatwiają użytkowanie zarówno operatorom sklepów, jak i klientom ostatecznym. Systemy te mogą być stosowane zarówno w meblach ES SYSTEM K, jak i w meblach innych producentów.

Realne oszczędności, wymierne korzyści

Wybór każdego z tych systemów pozwala znacznie ograniczać zjawisko przenikania ciepła do wnętrza mebli chłodniczych. Dzięki temu meble z drzwiami obniżają obciążenie chłodnicze nawet o 68% w porównaniu z otwartymi. W efekcie może to prowadzić do redukcji czasu pracy sprężarek chłodniczych, zwłaszcza przy ciągach mebli w supermarketach do ok. 87%.

Ponadto średnia temperatura produktów spożywczych przechowywanych w meblach zamkniętych jest niższa o 3 stopnie. Dzięki temu poprawia się bezpieczeństwo żywności eksponowanej w meblach zamkniętych, w porównaniu do tej, która znajduje się w lodówkach z otwartymi frontami, co stanowi  dodatkową korzyść. Drzwi redukują także w dużym stopniu ilość zimnego powietrza, która przedostaje się do alejek handlowych, co może wpływać pozytywnie na doświadczenia zakupowe Klientów.

Potwierdzone w testach

Co najmniej 30 procent – właśnie tyle wynosi całkowita różnica w zużyciu energii elektrycznej w urządzeniach otwartych i zamkniętych, zwłaszcza regałach. Pokazały to testy porównawcze przeprowadzone przez inżynierów z R&D firmy ES SYSTEM K. Co ważne, pod uwagę brano nie tylko zredukowaną pracę sprężarek, ale również pracę podzespołów elektrycznych wyposażenia mebli takich jak oświetlenie, wentylatory czy grzałki. Wskaźnik ten jest jeszcze korzystniejszy w przypadku mebli mroźniczych. Bowiem dzięki nowatorskim profilom kompozytowym oszczędności płynące z wymiany drzwi na Energy Saving Doors sięgają 55%, a to znacznie przekracza dotychczasowe próby redukcji kosztów eksploatacji.

W sektorze spożywczym, który odpowiedzialny jest za 2% globalnej emisji gazów cieplarnianych, poprawienie efektywności w tym względzie ma duży potencjał. Może się przyczynić do znacznych redukcji i poprawy bezpieczeństwa energetycznego na świecie. Sieci handlowe już od dawna stosują szereg działań prośrodowiskowych, jak np. energooszczędne oświetlenie, odzysk ciepła czy panele fotowoltaiczne. Trzeba jednak pamiętać, że to właśnie brak drzwi w meblach chłodniczych odpowiada za znaczną część kosztów utrzymania obiektów.

*podane wartości oszczędności obliczone były na podstawie średniej zużycia energii dla kilkunastu zrealizowanych inwestycji. Ostateczny wynik zależny jest od wielu czynników, w tym stanu obiektu, infrastruktury chłodniczej, warunków otoczenia oraz stanu technicznego mebli chłodniczych i ostatecznie może odbiegać od podanych szacunkowych oszczędności.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Plac Defilad wykorzysta wodę z drugiego obiegu Biuro prasowe
2024-04-08 | 09:21

Plac Defilad wykorzysta wodę z drugiego obiegu

Trwa przebudowa środkowej części placu Defilad – nowego placu Centralnego. W nowoczesnej przestrzeni znajdzie się wiele elementów zielonych, małej architektury oraz detali
Ekologia Wysoce energooszczędne lampy Lena Lighting na terenie marketu budowlanego Mrówka
2024-04-03 | 01:00

Wysoce energooszczędne lampy Lena Lighting na terenie marketu budowlanego Mrówka

Optymalne oświetlenie przestrzeni przy minimalnym poborze energii elektrycznej to zawsze wyzwanie, szczególnie w przypadku przestrzeni sklepowych, hal przemysłowych i magazynowych.
Ekologia Białka alternatywne pozwolą zwiększyć udział gruntów na uprawy ekologiczne
2024-03-28 | 11:30

Białka alternatywne pozwolą zwiększyć udział gruntów na uprawy ekologiczne

Około 40 proc. gruntów rolnych w Polsce jest wykorzystywanych na pastwiska lub uprawę paszy dla zwierząt na potrzeby krajowej konsumpcji mięsa i nabiału,  jak wskazuje najnowsza

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Infrastruktura

Szybko rośnie udział odnawialnych źródeł w krajowym miksie energetycznym. Potrzebne przyspieszenie w inwestycjach w sieci przesyłowe

W ubiegłym roku odnawialne źródła energii stanowiły już ponad 40 proc. mocy zainstalowanej w krajowym miksie energetycznym i odpowiadały za 27 proc. całkowitej produkcji energii. Tym samym Polska pobiła kolejne rekordy, ale w kontekście rozwoju OZE na rodzimym rynku wciąż pozostaje wiele do zrobienia. Eksperci i branża wskazują m.in. na konieczność aktualizacji strategicznych dokumentów wyznaczających kierunki polityki energetycznej, szerszego wdrożenia magazynów energii, a przede wszystkim – pilną potrzebę rozwoju systemu przesyłowego i dystrybucyjnego oraz regulacji sprzyjających inwestorom. – Zielona energia potrzebuje przede wszystkim stabilności regulacyjnej i niskiego kosztu kapitału. To kluczowe elementy, które definiują ryzyko i tempo, w jakim możemy budować nowe źródła – mówi Piotr Maciołek, członek zarządu Polenergii.

Edukacja

Polskie uczelnie są coraz bliższe wprowadzenia mikropoświadczeń. Dla studentów takie certyfikaty to szansa na wzmocnienie pozycji na rynku pracy

Coraz więcej absolwentów i studentów inwestuje w kursy i szkolenia, aby zdobyć praktyczne umiejętności i stać się bardziej atrakcyjnym dla potencjalnych pracodawców. Jedną z odpowiedzi edukacji na te wymagania są mikropoświadczenia, czyli dowód na określone umiejętności. W Polsce są stosunkowo mało popularne, jednak wdrożenie ich przez uczelnie mogłoby przynieść szereg korzyści – zarówno szkołom, jak i studentom i absolwentom.

Ochrona środowiska

Zmiany klimatu coraz mocniej uderzają w polskie rolnictwo. W adaptacji wspierają rolników nowe technologie

60 proc. polskich rolników ocenia, że zmiany klimatu mają już duży wpływ na kondycję sektora. 75 proc. z nich obawia się skutków suszy i innych ekstremalnych zjawisk pogodowych, takich jak huraganowe wiatry, grad czy nawalne deszcze. Co trzeci ocenia, że zmiany klimatu są obecnie dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego – wynika z raportu opublikowanego w ubiegłym roku przez Instytut Spraw Publicznych. Eksperci wskazują, że adaptacja do zmian klimatycznych jest niezbędna, żeby utrzymać zarówno rentowność gospodarstw rolnych, jak i ciągłość produkcji żywności. Rolników w coraz większym stopniu wspierają w tym nowe technologie.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.