Nowość na światowym rynku AGD: kuchenka gazowa gaz pod szkłem bez iskrownika
Nowość na światowym rynku AGD: kuchenka gazowa gaz pod szkłem bez iskrownika
Rozwiązanie gaz pod szkłem – wynalazek polskiej marki Solgaz, podbił serca wielu amatorów gotowania, jak i osób ceniących sobie połączenie funkcjonalności z nowoczesnym designem. Kuchnia gazowa z płytą ceramiczną stała się ciekawą alternatywą dla tradycyjnych propozycji. Producent nie zwalnia jednak tempa – prezentuje najnowszy model – linię płyt Innova, w której jako pierwszy na świecie zastąpił dotychczasowe iskrowniki żarnikami.
Polska firma znów zaskakuje swoim pomysłem – koniec z „cykaniem”
Dotychczasowe rozwiązanie dostępne na rynku uległo jednak znacznej modyfikacji. Minimalistyczny, elegancki styl, w jakim została wykonana płyta gazowa czarna pozostał, lecz podczas produkcji wykorzystano bardziej zaawansowaną i udoskonaloną technologię. Efekt? Nowość – linia płyt Innova jest pierwszą na świecie propozycją, w której zastosowano żarniki. Co to oznacza dla użytkownika? Podczas włączania gazu nie słychać tzw. cykania. W efekcie kuchenka gazowa gaz pod szkłem włącza się cicho, umożliwiając komfortowe użytkowanie bez obawy np. o zbudzenie śpiących domowników lub dekoncentrację osoby, która wykonuje w pobliżu zadania wymagające skupienia. Jest to pierwsze tego rodzaju rozwiązanie na rynku. To jednak nie koniec. Płyta Innova posiada funkcję booster, która dzięki zwiększonej mocy pracy palnika przyspieszysz gotowanie. Warta podkreślenia jest także możliwość wstrzymania pracy płyty jednym przyciskiem, a następnie wznowienie, przy zachowaniu wszystkich wcześniejszych ustawień poszczególnych palników (funkcja Start&Stop).
Kuchnia gazowa z płytą ceramiczną – udoskonalony gaz pod szkłem
Płyta gazowa bezpłomieniowa działa na każdym rodzaju gazu, a duże palniki pozwolą łatwo rozmieścić nawet największe garnki. A jak to wygląda w praktyce? Płyta Innova reguluje moc grzania, pracując cyklicznie. Palniki włączają się i wyłączają, by urządzenie utrzymywało stałą temperaturę na powierzchni ceramiki, oszczędzając tym samym gaz. Akumulacja ciepła przez płytę grzejną pozwala na maksymalny odzysk energii użytecznej. Ponadto bonus w postaci „darmowego pola”, wykorzystującego ciepło spalin uchodzących z palników sprawia, że płyta staje się nową kategorią produktu na polskim rynku. Dzięki zastosowaniu silników magnetycznych oraz opatentowanemu systemowi elektrozaworów nowej generacji możliwa jest również płynna regulacja mocy. A na co najważniejsze – badania przeprowadzone przez Zakład Oszczędności Energii i Ochrony Powietrza (jednostkę organizacyjną Głównego Instytutu Górnictwa), określiły efektywność spalania gazu jako do 50% mniejszą niż w tradycyjnych kuchenkach.
Kuchenka gazowa gaz pod szkłem – czy jest bezpieczna w użytkowaniu?
Najnowsze rozwiązanie posiada dwa razy więcej systemów bezpieczeństwa niż tradycyjne kuchenki. A jak zabezpieczenia działają w praktyce? Palniki są wyposażone w indywidualne systemy uruchamiania płomienia i kontroli spalania gazu. Jeśli zupa lub sos wykipi – płyta automatycznie się wyłączy i da znać sygnałem dźwiękowym. Jest to w szczególności istotne, jeśli z urządzenia korzystają nastolatki, seniorzy lub osoby, które mogą być rozpraszane podczas gotowania (np. młode mamy). Rodzice ciekawskich maluchów docenią także funkcję „kontrola rodzicielska”, która włączy blokadę przed przypadkowym uruchomieniem.
Kuchnia gazowa z płytą ceramiczną sprawdzi się zarówno wśród fanów nowinek technologicznych, jak i entuzjastów ekonomicznego gotowania. Najlepiej jednak przekonać się o tym samemu i wypróbować nowy polski wynalazek.
Polska premiera flagowca wydajności AI – realme GT 7 Pro
Black Friday z TCL to doskonała okazja, by wyposażyć swój dom w innowacyjne i st
Sportowe słuchawki od Jabra – idealny partner w codziennych treningach biegowych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.