Komunikaty PR

Nowoczesność i klasyka – duet idealny w zabezpieczaniu transportu

2023-11-06  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Kuźma-Filipek
Lawenda Public Relations

Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Do pobrania NotkaPR ( 0.03 MB )

Zapewnienie bezpieczeństwa w transporcie to jedno z głównych wyzwań, z którymi boryka się branża TSL. Rozwiązania cyfrowe stanowią dziś najwyższy poziom zabezpieczeń, który zapewnia efektywność transportu i optymalizację pozostałych elementów łańcucha dostaw. Umiejętność zastosowania nowych technologii, ale i sprawdzonych zabezpieczeń, staje się optymalnym pakietem dla firm zmierzających z duchem czasu.  

Branża transportowa mierzy się z wieloma trudnościami, gdzie główne z nich to kradzieże ładunków, niedobór zawodowych kierowców, a także rosnące ceny paliw. Z pomocą w rozwiązaniu pierwszej przychodzą dziś nowe technologie, które prezentowane będą już od 7 do 9 listopada w Centrum EXPO XXI w Warszawie, m.in. na stoisku Silny&Salamon.

Przybliżymy branży transportowej ofertę zabezpieczeń dostosowanych do różnych wyzwań, od zaawansowanych technologicznie po klasyczne. Przedstawimy także nowość – jednorazową plombę elektroniczną typu high security FLETESEAL®, która zapewnia pełną kontrolę nad przesyłkami w całym łańcuchu dostaw. Chroni ona różne formy ładunku w transporcie, kontenery morskie, naczepy, ciężarówki, przyczepy i wagony kolejowe – zapowiada Katarzyna Bieńkowska, prezes zarządu Silny&Salamon.

Bezpieczeństwo w transporcie na najwyższym poziomie

Zabezpieczenia w transporcie drogowym, szczególnie wielostopniowe i zaawansowane umożliwiają monitoring ładunku, by w czasie rzeczywistym wykryć próby kradzieży lub uszkodzenia. 

- Plomba FLETESEAL®, która działa w systemie “door-to-door”, czyli od momentu nadania przesyłki do jej dostarczenia, łączy w sobie 4 podstawowe funkcje: standardowej plomby kablowej typu High Security zgodnej z normą ISO17712-2013, lokalizatora GPS, alarmu GSM 4G, który wysyła natychmiastowe powiadomienia z danymi GPS, datą i czasem zdarzenia, a także narzędzia ryglującego do drzwi ładunkowych – mówi o nowości Katarzyna Bieńkowska.

Atutem urządzenia jest również łatwa konfiguracja, gotowość do pracy tuż po jego aktywacji, a także szeroki zakres temperatur od -40°C do +65°C, w których działa. Co ważne, dzięki zgodności z normą ISO 17712-2013, może stanowić dowód w sprawie dla nadawcy, spedytora, przewoźnika, odbiorcy czy firmy ubezpieczeniowej.

Innym cieszącym się dużą popularnością, nowoczesnym rozwiązaniem, które wykorzystuje fale radiowe w śledzeniu ładunków i zapobieganiu kradzieży w transporcie, są zabezpieczenia oparte na technologii RFID. O nich również będzie można porozmawiać na ze specjalistami spółki córki, ISS RFID. 

Wiedza i doświadczenie w zabezpieczaniu

Wprowadzenie cyfryzacji w zabezpieczaniu transportu pozwala zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa ładunków, a dostarczane dane dodatkowo optymalizować transport, co obniża koszty i zwiększa efektywność dostaw. By jednak zaprojektować dobrze zabezpieczony łańcuch dostaw, poza otwartością na wdrażanie nowych technologii, niezbędna jest umiejętność ich integrowania z klasycznymi rozwiązaniami, takimi jak plomby linkowe czy kontenerowe, które sprawdzają się w środkach transportu, magazynach, pojemnikach i beczkach. Tradycyjne plomby wyposażone w mechanizmy zabezpieczające dają poczucie pewności, że towary i miejsca są chronione przed manipulacją, nieuprawnionym wejściem czy kradzieżą. 

Warto sięgnąć po wiedzę ekspercką i odwiedzić stoisko T3 w hali 3 na Targach TransLogistica, gdzie specjaliści pomogą dopasować optymalny do potrzeb poziom zabezpieczeń.

Więcej informacji o zabezpieczeniach dla różnych produktów w całym łańcuch dostaw można znaleźć w najnowszej wersji bezpłatnego Poradnika 2023 - Jak dobrać  skuteczne zabezpieczenie oraz na www.plomby.biz i www.pakowanie.biz oraz na profilach LinkedIn: Silny & Salamon Sp. z o.o. (profil główny) i Silny & Salamon - autoryzowany dystrybutor SEE - Autobag.

    

* * *

O firmie

Firma Silny&Salamon dysponuje ponad 30-letnim doświadczeniem w dostarczaniu rozwiązań, zwiększających bezpieczeństwo w transporcie i logistyce, oraz w automatyzacji procesów pakowania w wielu branżach. Rozpoczęła działalność w 1989 roku jako mała rodzinna firma handlowa, której celem było wprowadzenie nowoczesnych sposobów pakowania, zamykania i zabezpieczania produktów. Dziś to sprawdzony partner w biznesie, zapewniający skuteczne rozwiązania w transporcie, logistyce i procesach produkcyjnych. Wielu klientów jest związanych z firmą ciągłą współpracą od wielu lat, należą do nich m.in.: PCC Intermodal, Grupa Azoty, Carrefour czy Neuca.  

 

Spółka znalazła się ponownie na liście Diamentów 2022 miesięcznika Forbes Polska, wśród firm wyróżniających się tempem rozwoju, z pozytywnym ratingiem wiarygodności i ryzyka współpracy, które jednocześnie mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami w ciągu ostatnich trzech lat. 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lawenda Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie Biuro prasowe
2024-12-30 | 13:00

Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie

Warszawa, 20.12.2024 – SPIE Building Solutions, polska spółka zależna SPIE, niezależnego europejskiego lidera usług multitechnicznych w dziedzinie energetyki i przesyłu danych,
Technologie Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
2024-12-27 | 10:00

Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl

Maspex SA, jeden z liderów polskiego rynku spożywczego, wprowadził na platformie Uwielbiam.pl nowoczesne rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji. Dzięki temu narzędziu osoby
Technologie 5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
2024-12-23 | 08:00

5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!

Praca w branży technologicznej jest obiektem wielu stereotypów, które czasami mogą odstraszać potencjalnych kandydatów. W rzeczywistości to różnorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.