Nowoczesne rozwiązania elektroinstalacyjne dla małych lokali usługowych
dfusion communication
Al. Zdjednoczenia 36 lok. 5
01-830 Warszawa
aleksander.dobosz|dfusion.pl| |aleksander.dobosz|dfusion.pl
666216828
dfusion.pl
Dziś sama tylko branża sprzedaży detalicznej żywności wydaje w skali globu 60 mld dolarów rocznie na energię[1]. W przypadku tego segmentu energia jest drugim co do wielkości kosztem operacyjnym. Sprzedawcy detaliczni żywności mają znacznie wyższy profil zużycia energii – głównie z powodu wysokiego zapotrzebowania na chłodzenie produktów.
Według ekspertów Schneider Electric wdrożenie odpowiednich rozwiązań osprzętowych może w krótkim czasie doprowadzić do oszczędności zużycia energii elektrycznej rzędu 15 proc., co w skali globalnej mogłoby przełożyć się na 9 mld zaoszczędzonych dolarów.
Warto zacząć od podstaw i podjąć szereg działań bezkosztowych takich jak:
- wyłączanie oświetlenia, gdy nie jest ono niezbędne;
- wyłączanie kas fiskalnych, komputerów, wag i sprzętu kuchennego, gdy go nie używamy;
- upewnienie się, że urządzenia HVAC w magazynach, pomieszczeniach magazynowych, biurach i innych pomieszczeniach specjalnego przeznaczenia ustawione są na minimalny poziom poboru prądu;
- upewnienie się, że urządzenia chłodzące ustawione są na odpowiednią temperaturę, a żywność przechowywana w chłodniach nie jest „przechładzana”.
Kolejne kroki obejmują działania, takie jak: zainstalowanie monitoringu zużycia energii, aby zweryfikować źródła największych strat, zadbanie o właściwe czyszczenie i regularną konserwację systemów chłodniczych i HVAC, a także wdrożenie wydajnych systemów oświetleniowych opartych o technologię LED wyposażonych w czujniki ruchu lub możliwość dostosowania jasności światła do aktualnych potrzeb.
Eliminacja ryzyka awarii przynosi oszczędności
Niewielkie lokale usługowe są szczególnie narażone na awarie, takie jak problemy z zasilaniem elektrycznym, problemy z klimatyzacją czy dużym sprzętem AGD. Takie sytuacje nierzadko zmuszają właścicieli do tymczasowego zamknięcia biznesu, co prowadzi do strat finansowych i utraty klientów.
Chcąc wyeliminować ryzyko poważnych usterek, warto zadbać o nowoczesne rozwiązania elektroinstalacyjne, takie jak aparatura modułowa Acti9 Active, która zapewnia kompleksową ochronę ludzi, mienia, obwodów i urządzeń, w tym ochronę przeciwpożarową oraz przed usterkami elektrycznymi. Dodatkowo oferuje alarmy i alarmy wstępne z wbudowaną komunikacją oraz zapewnia przejrzystą diagnostykę i analizę, co umożliwia podejmowanie działań zapobiegawczych.
Schneider Electric dla zapewnienia jeszcze większego bezpieczeństwa w razie awarii zaprojektował nową serię rozdzielnic niskiego napięcia do 630 A, PrismaSeT. Urządzenie to idealnie sprawdzi się w niewielkich lokalach, ponieważ zarówno instalacja, jak i montaż przebiegają szybko, nawet w przypadku skomplikowanych konfiguracji. Innowacyjny czujnik PowerTag zamontowany we wnętrzu urządzenia podnosi poziom prewencji przeciwpożarowej, umożliwiając operatorom budynków przewidywanie i zapobieganie pożarom w rozdzielnicach. Miniaturowe, a zarazem wydajne, bezprzewodowe czujniki precyzyjnie monitorują zużycie energii i przesyłają bieżące dane na urządzenie mobilne dzięki zastosowaniu bezprzewodowej komunikacji.
Rozwiązanie dla lokali premium
Podniesienie standardu wnętrza w lokalach usługowych premium jest kluczowe dla zapewnienia klientom wyjątkowych wrażeń, które zachęcą ich do powrotu. Seria Sedna Design & Elements oferuje stylowy i wysokiej klasy osprzęt elektroinstalacyjny. W restauracjach czy małych sklepach odpowiednie ściemniacze LED i czujniki ruchu pozwalają na regulację oświetlenia, prowadząc do oszczędności zużycia energii, co skutkuje obniżeniem kosztów eksploatacyjnych. Czujniki ruchu automatycznie włączają i wyłączają oświetlenie w obecności osób, eliminując niepotrzebne zużycie energii, gdy pomieszczenia są nieużywane. Zapewniają one wygodę i bezpieczeństwo klientom oraz pracownikom, a także wydłużają żywotność żarówek i oświetlenia. Integracja czujników ruchu z systemami zarządzania budynkiem pozwala na bardziej efektywne sterowanie oświetleniem, dostosowując je do zmieniających się warunków i potrzeb. Seria Sedna Design & Elements oferuje wiele kombinacji kolorystycznych i funkcji, idealnie dopasowując się do stylu wnętrza w różnych typach obiektów. W skład tej serii wchodzą łączniki, czujniki ruchu, ściemniacze obrotowe, regulatory temperatury, a także gniazda USB, które umożliwiają ładowanie urządzeń mobilnych oraz gniazda multimedialne, takie jak gniazdo komputerowe RJ45, HDMI czy AV.
Odpowiadając na rosnącą popularność elektryków
Właściciele małych lokali usługowych coraz częściej napotykają trudności związane z rosnącą liczbą klientów korzystających z aut elektrycznych. Wzrost ich popularności oznacza, że coraz więcej osób podczas parkowania pod sklepem czy restauracją, chciałoby skorzystać ze stacji ładowania. Niewielkie lokale często nie mają możliwości zapewnienia odpowiedniej infrastruktury. Zapewnienie ładowarek dla pojazdów elektrycznych wymaga najczęściej poniesienia wysokich kosztów, co dla małych lokalnych usługodawców może stanowić problem.
Aby zoptymalizować koszty związane z ładowaniem samochodu elektrycznego, warto rozważyć zakup własnej ładowarki w przystępnej cenie. Schneider Electric oferuje stacje ładowania EVlink Home oraz EVlink Pro AC, które sprawdzają się zarówno w warunkach domowych, jak i komercyjnych. Dzięki swoim właściwościom wytrzymałościowym można ją montować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.
Właściciele małych lokali usługowych mogą zwrócić się o dotację na rozwinięcie infrastruktury dla samochodów elektrycznych. Środki przyznaje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Warto śledzić bieżące terminy naboru wniosków i skorzystać z państwowego wsparcia do uruchomienia stacji ładowania w pobliżu własnego lokalu.
Wdrożenie rozwiązań prowadzących do optymalizacji zużycia energii elektrycznej przełoży się na niższe koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa, prowadząc do możliwości obniżenia cen detalicznych przy zachowaniu satysfakcjonującej marży. Generując oszczędności tu i teraz, możemy być o krok przed konkurencją, zdobywając przewagę na lokalnym rynku.
Schneider Electric
Celem Schneider Electric jest wsparcie Klientów w wykorzystaniu dostępnej energii i zasobów, łącząc zrównoważony rozwój
z innowacyjnymi rozwiązaniami. Nazywamy to Life Is On. Naszą misją jest bycie cyfrowym partnerem ekologicznego i wydajnego rozwoju.
Przeprowadzamy transformację cyfrową, integrując wiodące na świecie technologie procesowe i energetyczne, automatykę, systemy sterowania w czasie rzeczywistym, oprogramowanie i usługi cyfrowe dla różnych segmentów rynku: zakładów przemysłowych, budynków biurowych i mieszkalnych, centr przetwarzania danych oraz obiektów infrastruktury krytycznej.
Jesteśmy firmą o zasięgu globalnym, ale działamy i angażujemy się lokalnie. Promujemy otwarte standardy i rozbudowane ekosystemy partnerskie z naszymi Klientami, którzy – podobnie jak my – kierują się wartościami: szczytny cel, otwartość, zaangażowanie.
www.se.com/pl
[1] https://blog.se.com/sustainability/2023/02/08/transformative-energy-opportunities-in-retail/
Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną
Inbank sfinansuje zieloną transformację tysięcy Polaków
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Rolnictwo
Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu
Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.
Prawo
Nałóg nikotynowy wśród nieletnich zaczyna się najczęściej od e-papierosów. Przyciągają ich słodkie, owocowe smaki tych produktów
Co czwarty uczeń ma za sobą inicjację nikotynową, a dla większości z nich pierwszym produktem, po jaki sięgnęli, był e-papieros. Zdecydowana większość uczniów używających nikotyny korzysta właśnie z e-papierosów, a prawie połowa nie ma problemu z ich zakupem – wskazują nowe badania przeprowadzone z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Eksperci podkreślają, że niebezpiecznym produktem, z uwagi na ryzyko uzależnienia behawioralnego, są także e-papierosy beznikotynowe. Trwają prace nad przepisami, które m.in. zakażą ich sprzedaży nieletnim.
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.