Nowe technologie w medycynie - platforma chmurowa NUCLeUS LIVE - dla chirurgów
Firma Sony poinformowała o uruchomieniu platformy chmurowej NUCLeUS LIVE, której zadaniem jest ułatwianie współpracy chirurgom. Nowe rozwiązanie pozwala zasięgać konsultacji dotyczących zabiegów chirurgicznych, nadzorować mniej doświadczonych chirurgów, szkolić stażystów i udostępniać obraz i dźwięk z sali operacyjnej zdalnym użytkownikom za pośrednictwem bezpiecznego połączenia internetowego.
Dzięki NUCLeUS LIVE personel na sali operacyjnej może bezproblemowo łączyć się z zewnętrznymi użytkownikami, na przykład innymi chirurgami, przebywającymi w dowolnym miejscu i używającymi smartfona, tabletu lub komputera.
— Pandemia zasadniczo zmieniła sposób, w jaki pracują i współpracują nasi klienci w szpitalach, mierzący się z nieustannymi modyfikacjami zasad dystansowania społecznego, celów i priorytetów — mówi Ludger Philippsen, dyrektor działu opieki zdrowotnej w Sony Healthcare Solutions Europe. — Zależało nam zatem na stworzeniu rozwiązania, dzięki któremu mogliby oni nadal efektywnie pracować i współpracować, bez pogorszenia komunikacji i bez uzależnienia od starych technologii. Z przyjemnością udostępniamy więc NUCLeUS LIVE, nowy serwis streamingowy, który umożliwia osobom na sali operacyjnej wszechstronną współpracę z dowolnym miejscem na świecie.
Łączenie z zewnętrznymi użytkownikami w dowolnej lokalizacji
Dzięki platformie NUCLeUS LIVE użytkownicy spoza szpitala mogą odbierać obraz i dźwięk o wysokiej jakości i małym opóźnieniu bez używania dodatkowego sprzętu. Pozwala to stworzyć efektywny system wsparcia chirurgicznego, nadzorowania pracy itp. Chirurdzy i personel na sali operacyjnej mogą zapraszać użytkowników do zdalnego udziału w konferencji, udostępniając im dźwięk i obraz oraz uzupełniając obraz adnotacjami. Umożliwia to korzystanie z doświadczenia innych lekarzy, którzy nie tylko nie muszą wchodzić na salę operacyjną, ale nawet przyjeżdżać do szpitala.
Przede wszystkim bezpieczeństwo
Personel na sali operacyjnej może zdecydować, których użytkowników zaprosi do udziału w sesji i jakie źródła będą dostępne dla zdalnych uczestników. Wielopoziomowe uwierzytelnianie oznacza, że dostęp uzyskują tylko upoważnione osoby, a szyfrowane połączenie gwarantuje ochronę prywatności.
Zmiana w kształceniu klinicznym
Pandemia koronawirusa spowodowała olbrzymie zaległości w kształceniu chirurgów. NUCLeUS LIVE to rozwiązanie, które może pozwolić klinikom na szybsze i lepsze nauczanie chirurgów, a także przyspieszyć transformację cyfrową w szpitalach. We wszystkich dziedzinach opieki zdrowotnej coraz bardziej popularne staje się kształcenie na odległość, a NUCLeUS LIVE umożliwia bezpieczne kształcenie nowego pokolenia chirurgów.
Najważniejsze cechy i funkcje platformy NUCLeUS LIVE:
Transmisja obrazu na żywo — możliwe jest oglądanie przez Internet transmisji na żywo w wysokiej jakości z dowolnego miejsca i w dowolnym momencie. Rozwiązanie pozwala na równoległą transmisję kilku strumieni z sali operacyjnej, a zdalni uczestnicy mogą wybrać żądany strumień na swoim urządzeniu.
Dwukierunkowe przesyłanie głosu i adnotacji — wysoka jakość połączenia audio pozwala prowadzić dyskusje, dostępna jest również funkcja opatrywania obrazu adnotacjami w czasie rzeczywistym. W komunikacji mogą uczestniczyć osoby przebywające na sali operacyjnej i łączące się zdalnie przez NUCLeUS LIVE, co tworzy przestrzeń do autentycznej współpracy.
Bezpieczne połączenie — uwierzytelnianie wielopoziomowe gwarantuje, że dostęp do sesji na żywo uzyskują tylko uprawnieni użytkownicy zewnętrzni, którzy otrzymali mailem zaproszenie z sali operacyjnej.
Praca bez dodatkowego sprzętu — platforma NUCLeUS LIVE nie wymaga instalacji żadnego dodatkowego sprzętu, co ułatwia i usprawnia jej wdrożenie.

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk
Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Robotyka i SI
Za 90 proc. wypadków drogowych odpowiada człowiek. Rozwój autonomicznych pojazdów może to ryzyko ograniczyć

Z analiz Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS wynika, że w ok. 90 proc. wypadków drogowych decydującą rolę odgrywa czynnik ludzki. Dzięki inteligentnym pojazdom liczba wypadków może się zmniejszyć o ok. 30 proc. Stopniowe udoskonalanie czujników i algorytmów ma kluczowe znaczenia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Obecnie samochody osiągają drugi i trzeci poziom autonomii w sześciostopniowej skali SAE.
Bankowość
Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje

Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.