Nowa, wysokowydajna zapora sieciowa Zyxel zapewnia szybkość i bezpieczeństwo
Nowa seria USG FLEX H zapewnia potrójną wydajność, aby zapewnić bezpieczeństwo małym i średnim firmom podczas pracy z prędkościami wielogigabitowymi.
Zyxel Networks, dostawca bezpiecznych, opartych na sztucznej inteligencji rozwiązań sieciowych w chmurze, wprowadza na rynek serię zabezpieczających zapór sieciowych USG FLEX H – nowej linii urządzeń zaprojektowanych tak, by zapewniać małym i średnim firmom wyjątkową, wielogigabitową wydajność i zaawansowane zabezpieczenia.
Wysoka prędkość i potrójna wydajność
Ze względu na to, że wiele firm stale unowocześnia swoje urządzenia i sieci do poziomu wielu gigabitów, potrzebują zapory sieciowej, która obsłuży tę samą szybkość i wydajność. Seria USG FLEX H zapewnia potrójną wydajność przepustowości zapory, VPN i Unified Threat Management (UTM)[1] wraz z wielogigabitową prędkością w zakresie od 1G i 2,5G do 10G, oferując małym i średnim firmom wystarczającą pojemność, aby sprostać rosnącym wymaganiom sieciowym.
Wybrane modele wyposażone są w opcje Power over Ethernet (PoE) z budżetem mocy do 30 W, aby umożliwić płynną łączność i zasilanie urządzeń, takich jak routery 5G (FWA710) i punkty dostępowe Wi-Fi 6E, upraszczając okablowanie sieciowe. Włączenie portów Ethernet definiowanych programowo, wcześniej spotykanych tylko w produktach klasy korporacyjnej, zapewnia elastyczność spełniającą wymagania użytkownika (do wyboru LAN/WAN) oraz większą wszechstronność w konfiguracji sieci.
Ken Tsai, starszy wiceprezes Zyxel Networks Gateway SBU, powiedział:
- Seria USG FLEX H oferuje małym i średnim firmom niezrównaną wydajność, zwiększone bezpieczeństwo i uproszczoną obsługę. Ta nowa generacja wysokowydajnych urządzeń Zyxel Networks zapewnia im szybkość i możliwości, których potrzebują, aby dostosować się do zmieniających się wymagań bezpieczeństwa sieci wielogigabitowych i zapewnić skuteczną ochronę ich cennych zasobów cyfrowych.
Bezpieczeństwo oparte na sztucznej inteligencji i łatwe zarządzanie
Aby przeciwdziałać coraz bardziej złożonym cyberzagrożeniom skierowanym przeciwko firmom, seria USG FLEX H wykorzystuje chmurę opartą na sztucznej inteligencji, aby zapewnić wielowarstwową ochronę. System obrony obejmuje sandboxing, ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, filtrowanie DNS/IP/URL, system zapobiegania włamaniom (IPS) i kontrolę aplikacji. Ponadto zapory obsługują powszechnie używane protokoły VPN, takie jak IKEv2/EAP i SSL VPN na wielu platformach operacyjnych. Wszystko to objęte jest jednym kluczem licencyjnym Zyxel Networks SecuExtender VPN Client.
Seria USG FLEX H ułatwia zadania administratorom sieci i zapewnia zarówno lokalną, jak i centralnie zarządzaną ochronę za pośrednictwem chmury Zyxel Networks Nebula. Administratorzy mogą szybko instalować urządzenia za pomocą aplikacji Nebula i płynnie przełączać się między graficznym interfejsem użytkownika urządzenia a centrum sterowania Nebula, by zarządzać siecią[2]. Zapewnia to bezpieczne połączenia i umożliwia scentralizowane zarządzanie urządzeniami przewodowymi i bezprzewodowymi, a także urządzeniami zabezpieczającymi, a wszystko to z poziomu jednego panelu.
Lepsze doświadczenia użytkownika dzięki uOS
Seria USG FLEX H, zbudowana z myślą o doświadczeniu użytkownika, wyposażona jest w nowy system operacyjny uOS. System oferuje prosty, nowoczesny i intuicyjny interfejs, zwiększa ogólną użyteczność i przyspiesza reakcję systemu podczas przetwarzania złożonych konfiguracji. Ponadto pulpit nawigacyjny oferuje przejrzysty i kompleksowy przegląd zabezpieczeń całej sieci, pomagając administratorom w szybszym podejmowaniu świadomych decyzji, by skutecznie reagować na zagrożenia.
Seria USG FLEX H obejmuje sześć modeli, które spełniają wszechstronne wymagania małych i średnich przedsiębiorstw. Wersja oferowana w pakiecie zawiera roczną licencję Gold Security Pack, która obejmuje usługi takie jak sandboxing, filtr reputacji, Nebula Pro Pack, SecuReporter i inne.
Wszystkie modele będą dostępne u partnerów Zyxel Networks pod koniec października 2023 roku. Więcej informacji na temat serii USG FLEX H można znaleźć kikająć w przycisk WIĘCEJ INFORMACJI
[1] Na podstawie porównania z poprzednią generacją urządzeń zabezpieczających Zyxel. - https://media.neuron.pl/klienci/1317/pr/822468/nowa-wysokowydajna-zapora-sieciowa-zyxel-networks-zapewnia-firmom-szybkosc-i-bezpieczenstwo#_ftnref1
[2] Obsługiwane funkcje będą rozszerzane poprzez kolejne aktualizacje - https://media.neuron.pl/klienci/1317/pr/822468/nowa-wysokowydajna-zapora-sieciowa-zyxel-networks-zapewnia-firmom-szybkosc-i-bezpieczenstwo#_ftnref2
ZTE Z1320 – stabilne i niezawodne WiFi
Co trzeci Polak uważa, że kompetencje cyfrowe są kluczowe dla rozwoju kariery
Zyxel Networks wprowadza na rynek inteligentne przełączniki zarządzalne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Rolnictwo
Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu
Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.
Prawo
Nałóg nikotynowy wśród nieletnich zaczyna się najczęściej od e-papierosów. Przyciągają ich słodkie, owocowe smaki tych produktów
Co czwarty uczeń ma za sobą inicjację nikotynową, a dla większości z nich pierwszym produktem, po jaki sięgnęli, był e-papieros. Zdecydowana większość uczniów używających nikotyny korzysta właśnie z e-papierosów, a prawie połowa nie ma problemu z ich zakupem – wskazują nowe badania przeprowadzone z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Eksperci podkreślają, że niebezpiecznym produktem, z uwagi na ryzyko uzależnienia behawioralnego, są także e-papierosy beznikotynowe. Trwają prace nad przepisami, które m.in. zakażą ich sprzedaży nieletnim.
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.