Nowa listwa zasilająca Hama WLAN. Steruj sprzętem elektronicznym z kanapy
Marka mocno rozbudowuje swoją ofertę produktów z dziedziny smart home, czego najlepszym przykładem jest listwa zasilająca z czterema gniazdami i czterema wejściami USB-A. Dzięki obsłudze asystentów głosowych stanowi świetny dodatek chociażby do soundbara, konsoli, oczyszczacza powietrza albo oświetlenia pokoju. Urządzenie można połączyć z siecią WLAN i włączać lub wyłączać podpięty do niego sprzęt zdalnie.
Listwa białego koloru zajmuje niewiele miejsca, bo jej wymiary wynoszą 35 x 7 x 4,3 cm z dodawanym kablem o długości 1,7 m. Jest dostępna w białym kolorze i nie powinna zwracać na siebie uwagi, leżąc na stoliku RTV albo gdzieś w rogu salonu czy sypialni. Znajdziemy w niej cztery gniazda i cztery złącza USB typu A.
Zacznijmy od najwyraźniejszej zalety, gdyż za jej pomocą można dowolnie sterować aż czterema podpiętymi do niej urządzeniami elektrycznymi naraz w jednym miejscu lub niezależnie od siebie, np. oświetleniem kina domowego, sypialni czy salonu. I to wszystko zdalnie, dzięki aplikacji Hama Smart Home. W ten sposób możemy włączać lub wyłączać urządzenia w określonych godzinach lub tworzyć grupy z urządzeniami zintegrowanymi w sieci WLAN.
To doskonałe rozwiązanie dla domowego ekosystemu rozrywkowego, pozwalające np. na włączenie telewizora i urządzenia Fire TV stick razem, przy jednoczesnym pozostawieniu wyłączonego takiego sprzętu jak odtwarzacz Blu-Ray czy konsola do gier. Prosta instalacja we własnej sieci WiFi- nie wymaga huba. Dla wygody użytkownika producent pomyślał o współpracy urządzenia z asystentami głosowymi Amazon Alexa i Google Assistant (możliwość komfortowego przełączania głosowego pomiędzy urządzeniami do niej podłączonymi), a także systemami operacyjnymi iOS oraz Android, aplikacjami Siri Shortcuts i Home Connect Plus.
Co więcej, listwa pozwala na oszczędzanie na rachunkach za energię dzięki ukierunkowanemu sterowaniu odbiornikami elektrycznymi - także poza domem, jeśli właśnie przypomnieliśmy sobie, że zapomnieliśmy wyłączyć jakiś sprzęt. Dzięki powiadomieniom push lub aplikacji będziemy zawsze na bieżąco informowani o aktualnym stanie urządzeń.
Nie brak tu ochrony przed przeciążeniem. Jeśli akurat do listwy podłączone są urządzenia, których łączne natężenie prądu przekracza wartość 10 A, automatycznie zostanie wyłączona, aby chronić sprzęt przed uszkodzeniem.
W listwie Hama WLAN znajdziemy też cztery porty ładowania USB-A. Tak oto możemy podpiąć pod nią i naładować smartfon czy tablet.
Listwa świetnie nadaje się do inteligentnej modernizacji mieszkania lub domu, ale także do wspierania osób z niepełnosprawnością ruchową.
Jej sugerowana cena detaliczna został ustalona na poziomie 199 zł . Tę nowość produktową objęto dwuletnią gwarancją producenta.
Więcej informacji znajdziemy na oficjalnym serwisie producenta https://hamamobile.pl/.

Święta coraz bliżej! To idealny moment, aby pomyśleć o prezentach.

EZVIZ ogłasza wyjątkowe promocje na Black Week. Produkty nawet o 500 zł tańsze!

Atrakcyjne promocje od Jabra na Black Friday i Cyber Monday 2024
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Bankowość
Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.